Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehand hata veriyor

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba freehande bir gün önce çalışmış olduğum dosyayı açamıyorum. Daha doğrusu dosya açılıyor ama işlem yapmama fırsat vermeden aşağıdaki uyarı geliyor ve bilgisayarı kapatıp açmama neden oluyor. acaba sorunun çözümü varmı.coult not complete your request because an unknown command was en countered bu arada pc ve freehand mx kullanıyorum.

Benzer konular

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Değerli meslektaşım klavye nizde herhangi bir tuşun basılı kalmadığından eminmisiniz?

Yada Freehandi açınca klavyenin değişmediğine

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
savasg klavyemde bir sorun yok en azından ben sorun göremiyorum sizce klavye ile mi alakalı

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu hatayı

1) Yanlış komut yada program shorcutunda olmayan bir komut işlemi bir işlem yapıldığında yada shorcuts'ta atanan komutun programdaki başka bir komutla çakışmasına sebep olduğunda.

Freehandin preferences ayarlarına döndürünce düzelebilir.

2) Tiff resim yerine jpg resim kullanıldığında bu hatayı mx vermiyor du

3) Bazen işletim sistemine bağlı olarak bu hatayı verebiliyordu.
Örneklersek bazı programlar klavyenizin ayarlanının US yada sadece türkçe olmasını isteyebiliyor.

4) Son seçenek dosyanıza eklediğiniz bir resim bozuk yada efektte hata var.

delisiyah

🌱Yeni Üye🌱
meraba,
sorun bence dosyanın çok yüklü olması
bunun için frehand in belleğini yükseltirsen sorun çözülür

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
belge içinde kullandığınız fotoğraf var mı? eğer varsa kullandığın format jpeg ve obje boyutunu büyük kullanıp belgi içinde küçültmüşseniz dosyanız bozulabilir.
Eger jpeg kullandıysanız daha rahat açılsın diye tek bir klasörde toplamaya çalışdıysanız yine böyle bir hata ile karşılaşırsınız. jpeg kullandığınız objeler için geçerlidir. objeleri ilk tanımladığınız yerden başka bir yere taşıdıysanız tekrar eski yerine alıp denemenizde fayda var. eğer yine hata veriyor ise belgeniz bozulmuştur.

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bu hatayı hala çözemedim. nette problem olduğu içinde yazılan mesajları şimdi okuyabildim bu arada evet hata mesajının yanında sarı uyarı ışığı yanıyor teoman,deli siyah freehand belleğini nerden yükselticem bilmiyorum. ömer demirbaş çalışmamda resim yok tamamen çizim (matematik geometri çizimleri) bu problemi çözmeme yardım edin lütfen.

Son düzenleme:

marlowe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Probleminin büyük ihtmalle sebebi kayıt sırasında oluşan bir hata olabilir. Çünkü verilen hata mesajında tanımlanamayan bir komuttan dolayı işleminizi gerçekleştiremiyorum diyor.
Bundan dolayı başka bir bilgisayarda açmayı dene, eğer olmazsa dosyanın bozulmuş olabileceği ihtimali daha da yükselmiş oluyor.

Sevgiler

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Değerli meslektaşım

Öncellikle dosyanızın ekran görüntüsünü ekleyebilirseniz hatalı olsun önemli değil.
Birde ona bakalım.

Dosyanızı illustratora import etmeye çalışın bel ki kurtarabilirsiniz.

Mc.AnatoliA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim_130211055.JPG

bendede aynı hata ver böle bişey veriyor fontları temizledim ama hala aynı :S

elips

🌱Yeni Üye🌱
Çaılışmada kullandığın resim dosyalrının yerini değiştirdinmi veya sildin mi? Bazen buna bağlı olarak resim Embed gibi görüniyor ama resim olmayınca komuta tanımlayamıyorum. Bu arada Mac kullanıyorsan Freehand Program logosunu seçili haldeyken Get Info seçeneğini tercih edip orada kullandığı belleği artırabilirsin PC ise artıramıyorsun...

hunterboy

♾️Grafik Gurusu♾️
geçen hafta bende yaşadım aynı sorunu ne yaptıysam düzelmedi. Illustratorde aç dosyayı tabi dokuman olarak çalıştıysan yoksa yeniden yapmak zorundasın:S

Yinede başka bir freehand olan bilgisayarda açmayı dene