Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllüstrasyon Pencere çalışmam

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
vazo.jpg

Kullanılan Program: Photoshop Cs3

Perde üzerindeki desenler hazır brushtur.Bunun haricindeki herşey kendi çizimim.İlk kez çerçevemi biraz daha geniş tutarak bi çalışma yaptım,eksiklerim konusunda uyarılarınızı bekliyorum:)

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
keşke o brushlar ve demir parmaklıklar olmasaydı derim ve perdedeki siyah yerine krem kullanmayı deneseydin çok daha iyi bi görüntü oluşabilridi ama herşeye rağmen tebrik edilecek bir çalışma yine tabletsiz bunları çizmek gerçekten yetenek işi :alkis:

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Qsman teşekkür ederim beğendiğine sevindim.

keşke o brushlar ve demir parmaklıklar olmasaydı derim ve perdedeki siyah yerine krem kullanmayı deneseydin çok daha iyi bi görüntü oluşabilridi ama herşeye rağmen tebrik edilecek bir çalışma yine tabletsiz bunları çizmek gerçekten yetenek işi :alkis:

Brushları perdeye desen olsun diye koydum aslında.Bayan olunca böyle oluyo işte.Birde aslında demir parmaklık olarak çizmemiştim cam üzerindeki çerçeve diye düşünmüştüm,amacından şaşmış olmalı:) Yorumunuz için teşekkür ederim,tablet deneyimim hiç olmadı belki o zaman daha iyi olur,tekrar teşekkür ederim.

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel olmuş eline sağlık tam ders çalışmak için bir ortam:D:D

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
Komposizyon olarak güzel bir görünümü var ama söylemeden geçemiyecem perdedeki gölge olayı sanki sıkılmışsın hemen bitsin diye yapmışsın gibi perdenin rengine göre gölge tonu koyu ve siyah gölge yumuşak bir şekilde değil, koyudan hemen açığa geçiyor yumuşak bir geçişle geçmeliydin,birde perdenin yukarı devam eden kısmında hep iki çizgiyle devam etmişsin bu perdenin diğer pilelerinle aynı arada hiç gölge ışık farkı yokmuydu,
en önemlisi gölge ışık kavramına göre,pencereden ışık geliyorsa; perdenin camın üst tarafında tavana yakın kısmı,gölge olarak koyu,pencerenin orta kısmı yani ışık alan kısmı,ışık aldığı için daha şeffaf açık olması gerekmezmiydi ? Perde üzerindeki desenlerde kumaşın kıvrılma yönüne doğru eğilme ve gölge olsaymış daha güzel olurmuş.Emeğine sağlık diğer çalışmalarına göre daha geniş bir komposizyon oluşturmuşsun.

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok güzel olmuş eline sağlık tam ders çalışmak için bir ortam:D:D

Sağol Aslıcığım teşekkür ederim.

Komposizyon olarak güzel bir görünümü var ama söylemeden geçemiyecem perdedeki gölge olayı sanki sıkılmışsın hemen bitsin diye yapmışsın gibi perdenin rengine göre gölge tonu koyu ve siyah gölge yumuşak bir şekilde değil, koyudan hemen açığa geçiyor yumuşak bir geçişle geçmeliydin,birde perdenin yukarı devam eden kısmında hep iki çizgiyle devam etmişsin bu perdenin diğer pilelerinle aynı arada hiç gölge ışık farkı yokmuydu,
en önemlisi gölge ışık kavramına göre,pencereden ışık geliyorsa; perdenin camın üst tarafında tavana yakın kısmı,gölge olarak koyu,pencerenin orta kısmı yani ışık alan kısmı,ışık aldığı için daha şeffaf açık olması gerekmezmiydi ? Emeğine sağlık diğer çalışmalarına göre daha geniş bir komposizyon oluşturmuşsun.

Yorumun ve uyarıların için teşekkürler,çizim konusunda kendimi geliştirmeye çalışyorum ve bu bi anda olmuyor malesefki,bi önce yaptığım hatayı bir sonrakinde düzeltmeye çalışıyorum,ışık ve gölge ile ilgili yorumlarına katılıyorum bunuda inşallah zamanla düzelticem,2 gündür neredeyse aralıksız bu çizimle ilgilendim,hiç bir noktasını bi an önce bitsin diye yapmadım tabiiki ama istediğim etkiyi yansıtamadım sanırım.Tekrar teşekkür ederim yorumunu kesinlikle dikkate alıcam:)

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
evet çalışmalarının hergün daha güzel olmasından çabanı görüyoruz tebrik ederim :) Ama perdedeki gölge olayı diğer objelere sönük kaldığından o hissi uyandırdı belkide, ayrıcada ışığın geliş açısı yönünden bir sorun olduğundan,çalışmalarının devamını bekleriz:wink:kolay gelsin

cisil

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ewet eline sağlık çok hoş olmuş, bu çalışmanın dewamınıda getirebilirsin bence sıcak bi oturma odası mesela aklıma geldi söyleyeyim dedim :)

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet çalışmalarının hergün daha güzel olmasından çabanı görüyoruz tebrik ederim :) Ama perdedeki gölge olayı diğer objelere sönük kaldığından o hissi uyandırdı belkide, ayrıcada ışığın geliş açısı yönünden bir sorun olduğundan,çalışmalarının devamını bekleriz:wink:kolay gelsin

Devamı gelicek inşallah daha iyi olarak:)Ayrıca güzel düşüncelerin için de ayrıca teşekkür ederim:)

ewet eline sağlık çok hoş olmuş, bu çalışmanın dewamınıda getirebilirsin bence sıcak bi oturma odası mesela aklıma geldi söyleyeyim dedim :)

Güzel fikir :)Bu soğuk günlerde sıcak bi oturma odası fena olmaz.Teşekkür ederim cisil.

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Her geçen zaman senden daha başarılı çalışmalar görmek çok güzel İlknur.. Hatalar olmasına karşın güzel çalışma.. Böyle devam et.. tebrikler ;)

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
guzel calısma olmus ama cok fazla goze batan unsurlar var mesala perdedeki motıfler oturmamıs maske kullansaydın overlay mesala butunleşebilirdi perdeyle cok yapay durmuş bu şekilde ve perdede tonlama sorunu var giderirsen daha başarılı bir çalışma olacak o flu görntüyüde yok et bence emeğine sağlık

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Ellerine sağlık ilknurcum :)
gitgide daha da ilerletiyorsun çizimlerini.. Arkadaşların söyledikleri ayrıntılara ben dikkat edememişimm :utann: kompozisyonun da gayet iyi.
ellerine sağlık ;)

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
-Çalışmanın bütününde , diğerlerine nazaran daha başarılı olan şey yapraklar olmuş, aceba neden :) (cevabı siz biliyorsunuz)

-Kitap, vazo ve saksı taban gölgelendirmeleri geri plandaki hataları daha da geri plana atarak agılanmasını zorlaştırmış.

-Arkadaşlar gerekli yorumları yazmış...Keşke dediğim birşey var , müsadenizle onu yazayım...

Çalışmanızda gördüğümüz klasik bir tema...Belkide birşeyleri başarmak için başlanması gereken en güzel nokta.Peki bu çalışmaya hayal gücü katıp sıradışı yaparsak? Keşke yapsak :)

Kurgu;

ARkadaki pencerede açık bir bölüm olur, belkide kırılmıştır, dışarda hafif bir fırtına vardır.Ve bu fırtına yüzünden perde havalanıyordur.MAsanın üstündeki kitabın sayfaları durmadan çevrilir, hatta rüzgar okadar güçlü bir şekilde içeri giriyordur ki, kitabın sayfalarından bazıyalı yırtılmış, rüzgarla dans ediyordur.Yapraklardan bazıları düşmüştür, vazo devrilmiştir, Odada mavi ve siyahın tonlarında bir hava vardır (tabiki dışarda da, gizemin rengi) Duvarda, evin çok eski olduunu gösteren çatlaklar, deformasyonlar olabilir.Kitabın içinden hafif bir ışık çıkıyordur belkide...Hatta bütün bu fırtınanın sebebi kitap bile olabilir...

Bu bahsettiğim şey, bu kareyi illüstrasyonda ben yapsaydım böyle böyle yapardım kısmı...Yani olaya kendi hayal gücümü katmam...

Özünde deyinmek istediğim şey şu; Çalışmalarınızı yaparken içerisine bir miktar hayal gücü serpiştirin, bakın ozaman daha güzel olacak :) Klasik tema üzerine kurulu farklı bir çalışma ortaya çıkacaktır.

Unutmadan , boool boool illüstrasyon çalışması inceleyin. Forumda bu konuda yeterli miktarda örnek bulabilirsiniz (arkadaşlarımız illüstrastörlerin illüstrasyonları paylaşıyor)

İyi çalışmalar dilerim...

Saygılar...

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
guzel calısma olmus ama cok fazla goze batan unsurlar var mesala perdedeki motıfler oturmamıs maske kullansaydın overlay mesala butunleşebilirdi perdeyle cok yapay durmuş bu şekilde ve perdede tonlama sorunu var giderirsen daha başarılı bir çalışma olacak o flu görntüyüde yok et bence emeğine sağlık

Teşekkür ederim bir dahaki sefere inşallah photoshopun bir kaç nimetini daha öğrenmiş olarak yeni bir çalışma yapmış olucam:)

Ellerine sağlık ilknurcum :)
gitgide daha da ilerletiyorsun çizimlerini.. Arkadaşların söyledikleri ayrıntılara ben dikkat edememişimm :utann: kompozisyonun da gayet iyi.
ellerine sağlık ;)

Sağol canım benim olsun hatalarımı görüyorum bu sayede düzeltme şansım oluyor,bir sonraki daha iyi olur inşallah..:)

-Çalışmanın bütününde , diğerlerine nazaran daha başarılı olan şey yapraklar olmuş, aceba neden :) (cevabı siz biliyorsunuz)

-Kitap, vazo ve saksı taban gölgelendirmeleri geri plandaki hataları daha da geri plana atarak agılanmasını zorlaştırmış.

-Arkadaşlar gerekli yorumları yazmış...Keşke dediğim birşey var , müsadenizle onu yazayım...

Çalışmanızda gördüğümüz klasik bir tema...Belkide birşeyleri başarmak için başlanması gereken en güzel nokta.Peki bu çalışmaya hayal gücü katıp sıradışı yaparsak? Keşke yapsak :)

Kurgu;

ARkadaki pencerede açık bir bölüm olur, belkide kırılmıştır, dışarda hafif bir fırtına vardır.Ve bu fırtına yüzünden perde havalanıyordur.MAsanın üstündeki kitabın sayfaları durmadan çevrilir, hatta rüzgar okadar güçlü bir şekilde içeri giriyordur ki, kitabın sayfalarından bazıyalı yırtılmış, rüzgarla dans ediyordur.Yapraklardan bazıları düşmüştür, vazo devrilmiştir, Odada mavi ve siyahın tonlarında bir hava vardır (tabiki dışarda da, gizemin rengi) Duvarda, evin çok eski olduunu gösteren çatlaklar, deformasyonlar olabilir.Kitabın içinden hafif bir ışık çıkıyordur belkide...Hatta bütün bu fırtınanın sebebi kitap bile olabilir...

Bu bahsettiğim şey, bu kareyi illüstrasyonda ben yapsaydım böyle böyle yapardım kısmı...Yani olaya kendi hayal gücümü katmam...

Özünde deyinmek istediğim şey şu; Çalışmalarınızı yaparken içerisine bir miktar hayal gücü serpiştirin, bakın ozaman daha güzel olacak :) Klasik tema üzerine kurulu farklı bir çalışma ortaya çıkacaktır.

Unutmadan , boool boool illüstrasyon çalışması inceleyin. Forumda bu konuda yeterli miktarda örnek bulabilirsiniz (arkadaşlarımız illüstrastörlerin illüstrasyonları paylaşıyor)

İyi çalışmalar dilerim...

Saygılar...

Evet neden yapraklar daha iyi acaba:)
İşin içine hayal gücümü katmayı çok isterin klasik görüntülerin dışına çıkabilmeyi ama işi tamamiyle bilmeyince hayallerini yansıtamama endişesi oluşuyor bu yüzden de istemeden de olsa erteleniyor istediğim çizimi yapmak.İlk başlarda böyle standart şeylerle başlamayı uygun buldum zamanla kendimden bişeyler katmaya başlıcam tabiiki.Bahsettiğiniz örnekleri inceliyorum zaman zaman ama üzerinde daha çok durmalıyım,amacaım bu konuda ilerlemek elimden geleni yapıyorum inşallah emeklerim boşa çıkmaz.Yorumunuz için teşekkür ederim.Kolay gelsin.

antiope

🌱Yeni Üye🌱
Selam sölemeden geçemicem kitabın içinde ciddi sorun var yani devamı yok sayfanın...

Ama eline sağlık başarılarının devamını dilerim...