Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yazı hizalama ile ilgili bir soru

osmo

🌱Yeni Üye🌱
Resimdeki yazıyı photoshop'ta atın boğaz çizgisine nasıl hizalayabiliriz?

Kırmızı çizgiye hizalanmış şekilde nasıl getirebilirim, tek tek uğraşmak zahmetli olur kanımca. Daha pratik yöntemler var mıdır acaba?

photoshopsoru.jpg

Benzer konular

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Pen aracı ile bir kare yazı alanı oluşturun ama sağ kenarı atın boynu gibi "S" şeklinde olsun.Son path ile alanı kapattıktan sonra yazı aracını seçin ve oluşturduğunuz path alanının içine bir kez tıklayıp yazınızı yazın.Tüm yazıyı seçerek sağa hizalayın.İstediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

osmo

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle yardımın için çok teşekkürler...

Dediğin yöntemi denedim, epey çabalamama rağmen muvaffak olamadım. Nerede hata yapıyorum acaba? Photoshop 7.0 kullanıyorum. Versiyondan kaynaklanmasa gerek. Dediklerini harfiyen uyguladım ama olmadı. Bu yöntemi öğrenmeyi çok istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler,

Yardımcı olacak arkadaş yok mu???

Moderatör tarafında düzenlendi:

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle yardımın için çok teşekkürler...

Dediğin yöntemi denedim, epey çabalamama rağmen muvaffak olamadım. Nerede hata yapıyorum acaba? Photoshop 7.0 kullanıyorum. Versiyondan kaynaklanmasa gerek. Dediklerini harfiyen uyguladım ama olmadı. Bu yöntemi öğrenmeyi çok istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler,

Yardımcı olacak arkadaş yok mu???
Ali Amre demek istediği bu:
Pen Tool ile benzer şekli çiziyorsunuz... ayarları resmi üzerine görüyorsunuz

36637692.jpg

Type Tool aracı ile o alanı içine gelip tıkladıktan sonra yazı yazıyorsunuz

72610716.jpg

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
photoshop 7.0 gerçekden vazgeçilmez ama ben bu özellikle cs3 de karşılaştım cs4 de var ama tabiki kullandığın sürümle alakalı.Senin anlatmak istediğin şeyde benim anladığım kadarıyla malesef corel de olacak birşeye benziyor.

osmo

🌱Yeni Üye🌱
çok uğraştım. olmuyor da olmuyor...

Pen tool ile dediğin şekli oluşturuyorum. Bundan sonraki aşamada da type tool ile gerek seçim yapıp yazmaya çalıştığımda, gerekse bu şeklin içine bir kere tıklayıp yazmaya çalıştığımda sadece type tool'un açtığı alana yazıyor. Sadece tıklayıp da yazdığımda ise tek bir satır şeklinde yazıp duruyor.

Size göre basit ama bana zor gelen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Nerede hata yapıyorum anlayabilmiş değilim.

Tekrarlıyorum, Photoshop 7.0 kullanıyor olmamdan kaynaklanıyor olabilir mi???

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sana dediğim gibi 7.0 da yok o özellik cs3 veya cs4 de dene yoksa kasta095 in anlattıkları doğru ama dediğim gibi genede corelde daha iyi yapılır senin yapmak istediğin şey...

osmo

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkürler arkadaşlar...