Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshop da layer ile çalışma problemi !!!

göllge1

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, bir nesneye gölge ve ışık vermek istiyorum ve bunu layerlarla yapmalıyım. Örneğin bir top, ilk layera topu yapıyorum, ikinci layerda topa gölge vermek istediğimde;elliptical marquee tool u kullanırken feather yaptıktan sonra, image - adjustments- brightness seçeneğini tıkladığımda "could not complete the brightness command because the selected are a is empty" şeklinde bir yazı çıkıyor. İlk layerda bu işlemi yaptığımda bu çıkmıyor. Bu sorunu çözmem için bana yardımcı olursanız sevinirim ... şimdiden teşekkürler. Bi küçük rica daha, hemen yardım edebilirseniz çok sevinirim... :)

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Gölge yapımı için yanlış yöntemi kullanıyorsunuz.
1.Yol:
Top layerına 2 kere tıklayın.Blending Options penceresi açılır.Drop Shadows a tik atın ve o kısma tıklayın.Ayarları kullanarak istediğiniz gölgeyi oluşturun.

2.Yol:
Yeni bir layerda elips çizilir ve ctrl + d ile seçim kaldırılır.Filter >> Blur >> Guissian Blur açılır.30 - 40 arası değer veip OKleyin.Ardından katmanın Opacity değerini 50 - 70 arasına getirin.

göllge1

🌱Yeni Üye🌱
evet doğru layerdayım, çok denedim, ilk layer üzerinde gölge ve ışık verebiliyorum fakat farlı layerlarda olmuyor... yardımcı olursanız sevinirim...

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Gölge yapımı için yanlış yöntemi kullanıyorsunuz.
1.Yol:
Top layerına 2 kere tıklayın.Blending Options penceresi açılır.Drop Shadows a tik atın ve o kısma tıklayın.Ayarları kullanarak istediğiniz gölgeyi oluşturun.

2.Yol:
Yeni bir layerda elips çizilir ve ctrl + d ile seçim kaldırılır.Filter >> Blur >> Guissian Blur açılır.30 - 40 arası değer veip OKleyin.Ardından katmanın Opacity değerini 50 - 70 arasına getirin.....

göllge1

🌱Yeni Üye🌱
sanırım anlatamadım!!! ben topun üzerinde (ışık kırılması diyebiliriz belki) hani bir tarafına ışık vururken diğer tarafının gölgede kalmasından bahsediyorum... ilginiz için teşekkür ederim bu arada.

MuratKa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
basit bi yöntem ama işine yarar belki layere sag tıkla blendıng optionsa gel drop shadowla gölgeyi uygula uygun ayarlarını kendin yapıcaksın daha sonra tamam diyip cık ve dodge tool aracı iLe istediğin taraftan ısık verebilirsin:) ışık gölge oyunlarında bu yöntemi kullanıyorum ben işe yarıyo:)

abidinsefa

🌱Yeni Üye🌱
gölgeyi baska layerde yapmak istiyosan sole yap.. bi top ciz.. Ctrl+J yap ve kopyala... Sonra kopyaladıgına cift tıkla.. gölge efektini gir.. Gölge efektinin oldugu layerdeki Fiil i sıfır yap...

pewm73xt.png

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
26512378.jpg

Sanırım bunun gibi birşey istiyorsunuz.

adszxg.png

Yukarıdaki gradient ayarlarını yapınız ve yuvarlak seçimin içinde sol üstten sağ aşağıya doğru bir gradient verin.

Renkler o rengin bir açık tonu ve bir kapalı tonundan oluşuyor.

göllge1

🌱Yeni Üye🌱
Herkese teşekkür ederim, verdiğiniz bilgilerin her biri değerli... :)

Yardıma ihtiyaç hissettiğimde birilerinin yardımcı olacağını bilmek çok hoş, tekrar teşekkür ederim...