Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PhotoShop ve Vektörel Çalışma

hurkal

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar...

Bir özel şirkete ambalaj kutusu tasarımı yapma teklifi aldım fakat bu konuda pek deneyimim yok. Şu ana kadar yalnızca web tasarımı yaptım photoshop kullanarak.

Logo tasarımları bildiğim kadarıyla vektörel programlarla yapılıyor. Ben ise sadece photoshop programını kullanabiliyorum. Bu iş için hangi programı önerirsiniz?

Ayrıca böyle biş işin fiyatı ne olmalı?

Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Photoshop'a en yakın program kesinlikle Illustrator. Fiyat konusu için üzgünüm, şu miktar denemez sanırım: tek diyebileceğim hakkınızı alın, 50 tl değil yani...

lucasgursaka

🏆Pro Tasarımcı🏆
inşallah başarılı olursunuz :) birazda hazıra kaça bilirsiniz yeni başladıysanız vektörel çalışmaya :D

hurkal

🌱Yeni Üye🌱
lucasgursaka: İlk başladığım için esinlenmenin çok olacağının farkındayım ancak önce bir programa ihtiyacım var gibi gözüküyor. :)

Şuralarda bir yerde Corel Draw 11 vardı ama arayüzü karışık gelmişti bana. :) efoja'nın da önerisiyle Illustrator'de karar verdim arayüzü benzerliği nedeniyle.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sadece web tasarımında deneyiminiz var.
Herhangi bir vektörel program kullanmasını bilmiyorsunuz.
Özel bir şirketten ambalaj tasarımı konusunda teklif aldınız.
Benim böyle bir alanda hiç deneyimim yok,dolayısıyla yapamayacağım demek yerine işi kabul ettiniz.

Ne diyeyim cesaretinize hayran kaldım. :)

Son bir söz de size teklifi sunan şirkete;
Anlaşılan vizyonlarını genişletmeye ,daha büyük kitlelere ulaşmaya ve kurumsallaşmaya niyetleri yok galiba. :)

hurkal

🌱Yeni Üye🌱
Benim böyle bir alanda hiç deneyimim yok,dolayısıyla yapamayacağım demek yerine işi kabul ettiniz.

Anlaşılan vizyonlarını genişletmeye ,daha büyük kitlelere ulaşmaya ve kurumsallaşmaya niyetleri yok galiba. :)

Bu iletiniz beni gerçekten etkiledi. :) Ne desem bilmiyorum. 1-2 saat sonra işi alıp almayacağım kesinleşecek. Zaten kendilerine de deneyimim olmadığı itirafında bulundum. Şimdi söz onlarda... :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com

Eğitmen olarak ilk görev almak istediğimde grafik için olacağını düşünmüştüm. Ancak bütün planlar değişti bir anda sadece kursunu aldığım ve hiç işim düşmeyen iki programın eğitmeni olarak buldum kendimi. Abartısız bir sene hiç elimi sürmemiştim ne Autocad'a ne de 3dmax'e... biraz can çekişiliyor ama istenirse yapılıyor. Gerçi bana kalsa her biri ayrı uzmanlık. Hele web ve grafik kim ne derse desin apayrı. Korkmamak lazım yine de...

hurkal

🌱Yeni Üye🌱
Biraz cesaretin, varolan bilgi düzeyi "cahillik boyutunda" olmadığı sürece kişiye yeni kapılar açabileceğini düşünüyorum.

Matbaa Corel Draw'da çizilmiş bir doküman istediği için işi alamadım. :) Teşekkür ediyorum yorumlayan herkese.