Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Resime Saydam Bir Nesne Eklemek

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
İlk olarak üzerinde oynamamız için benimde aşağıda eklediğim gibi resimleri bulmakla başlıyoruz. Daha sonra (ben bardak tercih ettim) bardağın deküpajını yapıp fon olarak kullanacağımız resmin üzerine yapıştıracağız.[Deküpajı bildiğinizi varsayarak anlatıyorum]

say1.jpg

say2.jpg

Şimdi Bardak layerı seçili iken aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi “LAYER MASK” tuşuna basarak layer mask bölümüne geçiyoruz. Bu kısımda renk paletimizde sadece siyah ve beyaz renklerini kullanbiliriz. Şimdi “PAINT BRUSH TOOL” u seçip opacity ayarımızı 50 yapalım ve bardağımızın içki üzerinde kalan yerlerini brush tool ile yavaşça boyayalım.
Daha sonra bardak çizgisi ile içki arasında kalan sağ ve soldaki iki beyaz alanıda bu şekilde ama yukarıdaki alana kaçırmadan ve bardak çizgilerini tamamen kaybetmeden boyayalım.

say3.jpg

say4.jpg

Şimdi Fırçamızın opacity ayarını(yukarıdan) değiştirelim ve 20 yapalım şimdi içkinin en üst sınır kısmını boyayalım . Ardındanda opacity ayarını 5 yapıp bardağın kenarlarını boyamaya çalışalım ki çizgiler sırıtmasın. Son olarakta Bardağın alt kısmındaki kalın camın olduğu yerleride 20 opacity ile boyayarak bitirelim.Ve ayrıca isterseniz içkinin bulunduğu yerlerdende opacityi 5-10 arası bişey ypıp geçebilirsiniz böylece içkiyide saydamlaştırmış olursunuz...

say5.jpg

Alıntıdır.

Not: Bir yer üzerinden mousun sol tuşunu bırakıp tekrar basarak geçerseniz opacity 50 ise orayı bir 50 daha silecek ve tamamen silmiş olacaksınız.Eğer bu şekilde fazla boyayıp silerseniz renginizi beyaz yaparak tekrar boyayın bu şekilde doldurmuş olursunuz.

scokguler

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
calısma cok guzel ama eklemıs oldugun resmın golgesını yanlıs vermısın elestırımı yanlıs anlama

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Dikkat ettiyseniz mesajımın altında "Alıntıdır" yazdım onun için benden kaynaklanan bir sorun değil.

ozdamar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ali kardaş çok teşekkürler

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
gzl bi ders = )

door13

🌱Yeni Üye🌱
güzel olmuş alıntıda olsa eline sağlık