Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lapazz Athena L A5+5080LPI Grafik Tablet Photoshop Sorunu

NeutraL

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
emrahterzi.com
zBZDh6N.jpg

Merhaba.
Lapazz Athena L A5+Pilsiz Kalemli Profesyonel 5080LPI Grafik Tablet kullanıyorum. tabletin güncel sürücüsünü internet sitesinden indirip yükledim. konfigürasyonlarını da yaptım sorunsuz çalışıyormuş gibi görünüyor. tableti alma ve kullanma amacım photoshopta kalem hassasiyetini kullanmak. fakat tabletin photoshopta çalışmayan tek özelliği kalem hassasiyeti. fırça ayarlarında basınç ve fırça ayarlarında basınç hassasiyetine sahip cihaz bulunamadı şeklinde uyarı veriyor. tabletin programını açıp basınç ayarını konfigüre ettiğimde uyarı bazen kendılıgınden gıdıyor. çalışmaya başladığımda hassasiyet ayarı yeniden devre dışı kalıyor ve ekteki resimdeki uyarı tekrar geliyor. tableti alma amacım ve kullandığım tek özelliği olan hassasiyet ayarı photoshopta çalışmıyor. Sorunun çözümü ne olabilir?

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba ,

Öncelikle markamızı seçtiğiniz için teşekkürler.

Bu tüm grafik tabletlerde karşılaşılabilen bir sorundur.

Yapılması gerekenler :

- Öncelikle sürücünüzü kaldırıp sisteminizi yeniden başlatın
- Sürücünüzü yeniden yükleyin

- Bu işlemleri yaptıktan sonra
Adobe illustrator veya Artrage gibi programlarda basınç hassasiyeti destekleyen fırçalar ile tabletinizi deneyebilirsiniz.

Eğer diğer programlard çalışıp photoshop ta çalışmıyorsa

Photoshop yazılımızının güncellemesini yapmanız faydalı olacaktır.

Phtoshop programında seçtiğiniz fırçanın basınç hassasiyetini desteklediğini kontrol edin başka bir fırça deneyin

Photoshop programında bazı fırçalarda menüden değişiklik yapmanız mümkün olsa da seçmiş olduğunuz fırça eğer basınç desteklemiyorsa bu kısım pasif görünebilir.

Umarım yardımcı olabilmişizdir.

Uc Logic Türkiye
Akortek-Ana Sayfa
TeknoBiyotik: Ana Sayfa

NeutraL

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
emrahterzi.com
Merhaba. cevabınız için teşekkür ederim.
söylediğiniz gibi birkaç kez sürücünü kaldırıp yeniden yükledim. Photoshop cc nin en son ve en güncel sürümünü kullanıyorum. seçtiğim fırça, basınç hassasiyeti destekleyen ve kalem kullanımı için özel hazırlanmış ayarlar içeriyor. ( diğer tüm fırçaları da denedim) yazılımsal ya da fırça ayarları ile ilgili bir sorun ihtimaline karşın, wacom intuos pro yu kullanmayı denedim. aynı program ve aynı fırça ile sorunsuz çalışıyor. UC-LOGIC internet sitesinde sadece bir driver sürümü mevcut. dolayısıyla farklı bir sürücü yükleyip deneyemiyorum.

CUjqDD1.jpg

sağ tarafta konfigürasyon ekranında basınç hassasiyetini gösteriyor.
soldaki photoshop ekranında ise basınç hassasiyeti çalışmıyor ve fırça ayarında "basınç hassasiyetine duyarlı bir cihaz bağlı olması gerekmektedir" uyarısı veriyor. bazen istisnai zamanlarda uyarı kayboluyor ve fırça basınç hassasiyeti sorunsuz çalışıyor. kısa süre sonra yine aynı uyarı ekrana geliyor ve hassasiyet çalışmıyor.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba ,

Bilgisayarınıza Wacom sürücüsü yüklediyseniz system registery driver kayıtlarından sürücülerinin tam olarak silinmesi gerekiyor olabilir.

Wacom benzeri sürücü varsa uninstall edin
CCleaner gibi programlar ile system registery ayarlarınızı temizleyin

System / Manage ( Bilgisyar ikonuna sağ tıklayınca çıkan yönet menüsü )

Services menüsünden çakışma yapabilecek Wacom sürücüsü varsa manual kaldırmanız gerekebilir ( tabi doğal uninstall yaptıktan sonra )

UYARI : Bu arada servis protokollerinde yapacağınız hatalı bir silme bilgisayarınızın çökmesine sebep olabilir dikkatli olmalısınız !

En güvenlisi daha önce grafik tablet sürücüsü kurulmamış başka bir windows'a tabletinizi kurup denemenizdir ?

Photoshop ve Adobe uygulamaları

Çok tuşlu özel klavye mouse sürücüleri
Önceden kurulmuş grafik tablet sürücüleri
Sistemdeki sürücü çakışmaları gibi durumlardan son derece kolay etkilenebiliyor

Aşağıdaki programı kurup denerseniz basınç hassiyeti çalışıyorsa hata daha ziyade adobe tanımlamalarının karışmasından ve sistem kayıtlarından olabilir.

ArtRage - Natural Painting Software

İllustrator yüklü ise onu fırça ayarlarından basınç özelliğini aktif etmeyi deneyebilirsiniz coğu zaman illustrator sorunsuz çalışmaktadır.

Photoshop Tablet Pressure problem yazarsanız yazılımsal yüzlerce sorun görebilirsiniz çoğu adobe ve sistem sürücü kaynaklıdır.

Tüm bu denedikleriniz sonunda başarılı olmazsanız denediklerinizi başlıklar halinde çıktı olarak ürününün yanına ekleyip teknik servisimize gönderebilirsiniz.

Ben Adobe CC Suite tüm programları kapsayan cloud lisansıyla
Windows 8.1 64 Bit sürümünde dediğiniz tableti test ettim güncel sürücüler ile bir sorun yok ama benim bilgisayarımda yukarıda bahsettiğim gibi çakışabilecek hiç bir sürücü yok

Umarım yazdıklarımız yardımcı olmuştur.

UC Logic Türkiye / Akortek Bilişim
TeknoBiyotik: Ana Sayfa / www.dark.com.tr / Akortek-Ana Sayfa

berkay12

🌱Yeni Üye🌱
lapazz tablet sorunu

ya abi sizin ne telefonlarınız calısıyor ne ınternet sıtenız acılıyor . aldım tabletı basınc ayarı menusu falan gorunmuyor driver'ını yukledıgım halde . tv paintte calısıyor basınc ayarı photoshopta calısmıyor. photoshop'u kaldırdım baska surumunu yukledım yıne calısmıyor basınc ayarı. okuldakı bılgısyara getırdım burda denedım photoshopta tabletı burdakınde calısıyor . bununla ılgılı ne yapabılırım dıye 0212 210 97 99 telefon numaranızı arıyorum hangı saatte olursa olsun acılmıyor. ınternet sıtesıne gırılmıyor markanın. bu nasıl iş ?

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
@berkay12

Merhaba ,
Öncelikle yakınlık kurarak kullandığınız abi ve cümleninizin genel şekli bir firma yetkilisi ile konuşmak için çok uygun değil bunu belirtmemiz gerekiyor.

Eğer cihaz başka bilgisayarda çalışıyor sizin bilgisayarınızda çalışmıyorsa sorun sizin bilgisayar yada yazılım ayarlarınızdadır.

Anlattığımız başlıklar dışında yüzlerce farklı sebep olabilir.

Her son kullanıcı için ayrı ayrı bilgisayarındaki yazılım sorunlarına farklı çözmeler sağlamamız neredeyse imkansız

Bu sebeple önerimiz temiz bir windows kurulumu yapın ve tüm güncel yazılım ve sürücü sürümlerinizi yüklediğinizden emin olun. Tabletinizi temiz kurulumlu bir bilgisayarda deneyin.

Kurduğunuz yazılım kaçak ise orjinal lisanslı yazılım satın alıp kurun.

Güncel sürücü linki aşağıdadır.
UC LOGIC

UC Logic Türkiye

utkay

🌱Yeni Üye🌱
grafik tablet sürücü sorunu

Öncelikle merhaba

Dün Lapazz Athena L A5+5080LPI Grafik Tablet modelini edindim fakat bir problemle karşı karşıyayım burada yazmadan önce forumda baktım sorunuma yönelik bir takım şeyler yaptım fakat hep aynı şey oldu. O yüzden buraya yazma gereksinimi duydum. Sorunuma gelecek olursak. Ben tableti, göndermiş oldukları cd den kuruyorum daha sonra yeniden açılıyor bilgisayar ve yaklaşık 10 dakika kullandıktan sonra sağ alt köşedeki tablet iconu kayboluyor (pen tablet kontrol paneli iconu herhalde ) ve tabletin tuş kombinasyonları çalışmıyor yaklaşık hep 10-15 dakka sonra oluyor. Lütfen yardımcı olun ben bir türlü çözemedim.