Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ramazan Bayramı

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
Ramazan bayramında dostlarım, arkadaşlarım. benim için özel saydıklarım güzel insanlara bayram tebrik kartı tasarımım.

iyi seyirler.

ramazanbayram2008mv4.jpg

Benzer konular

dogukan2002_01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
göze hitap eden güzel bi tasarım emeğinize sağlık. ama kutlama mesajın ön plana çıkmalıydı diye düşünüyorum. iyi çalışmalar

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Ramazan ve Şeker bayramı? Nasıl yani... Halk arasında "Şeker Bayramı" diye bilinen bayramın asıl adı "Ramazan Bayramı" değil midir? İkisi de aynı anlama geliyorsa bu bir hata olmaz mı?

Yani şunun gibi...

Ben domatesleri ve domatları aldım. Sende maydanozu alda salata yapalım. :S

Not: İzmir bölgesinde yöresel halk domatese "domat" der.

Mesaj Düzenleme:Eğer ki Ramazan ayını ifade etmek istiyorsanız...

"Ramazan Ayınız ve Şeker Bayramınız Kutlu Olsun.Şükrü ÇERÇİ"

hatalı isem af ola.

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
göze hitap eden güzel bi tasarım emeğinize sağlık. ama kutlama mesajın ön plana çıkmalıydı diye düşünüyorum. iyi çalışmalar

iyi günler güzel yorumunuz için teşekkürler.

Öncelikle kutlama kısmını orta kısımda belirttim.

Alt kısımdaki metin kutlama metni edeğil. Orada geçen Ramazan Bayramı ve Şeker Bayramı neden denirin açıklamasıdır.

tekrar teşekkürler. iyi çalışmalar

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com

İyi günler güzel yorumunuz için teşekkürler.

Alt kısımdaki metin kutlama metni edeğil. Orada geçen Ramazan Bayramı ve Şeker Bayramı neden denirin açıklamasıdır.

Ramazan ve Şeker bayramı? Nasıl yani... Halk arasında "Şeker Bayramı" diye bilinen bayramın asıl adı "Ramazan Bayramı" değil midir? İkisi de aynı anlama geliyorsa bu bir hata olmaz mı?

Yani şunun gibi...

Güzel yorumunuz için teşekkürler öncelikle.

Asıl konumuza gelelim. Türklerin çocukların bu bayramdada sevinmesi için çocuklara şekerler dağıtılarak bu güne kadar gelen Ramazan Bayramımız bu şekilde Şeker Bayramı özelliğinide taşımaktadır. ama sıl adı Ramazan Bayramıdır.

gerekli açıklamada ilğili tasarımda geçmektedir.

bu arada örnek kısmını anlamadım alakaya maydonoz girmiş ama olsun. :)

Teşekkürler güzel yorumunuz için

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
sadece ramazan bayramı demek daha doğru geliyo bana 'ramazar bayaramınız ve seker bayraminiz kutlu olsun' cümlede bi gariplik olusmuyomu? tasarım için bisey söylemek gerekirse gayet basarili kutlama mesaji biraz daha ön plana alinabilirdi sadece

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
Ramazan Bayramı'nın diğer bir adı da evet Şeker Bayramıdır... Ancak genellikle belirtilen Ramazan Bayramı kavramıdır... Ama ikisini birarada kullanmak doğru değildir...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
İyi günler güzel yorumunuz için teşekkürler.

Asıl konumuza gelelim. Türklerin çocukların bu bayramdada sevinmesi için çocuklara şekerler dağıtılarak bu güne kadar gelen Ramazan Bayramımız bu şekilde Şeker Bayramı özelliğinide taşımaktadır. ama sıl adı Ramazan Bayramıdır.

Öyle ise tekrar açıklama getirelim...

Şeker bayramı = Ramazan bayramı demek oluyorsa.

Domat = domates demek oluyorsa alakanıza maydonoz filan olmuyor.

Aynı anlamı taşıyan kelimeler ve kavramlar... Bir daha okuyunuz yorumumu.

Eğer hala alakanıza maydanoz yorumunu geçerli görüyorsanız... Afiyet olsun. :)

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
sadece ramazan bayramı demek daha doğru geliyo bana 'ramazar bayaramınız ve seker bayraminiz kutlu olsun' cümlede bi gariplik olusmuyomu? tasarım için bisey söylemek gerekirse gayet basarili kutlama mesaji biraz daha ön plana alinabilirdi sadece

Tabiki Ramazan Bayramı demek en doğrusu... gelin görünki halen şeker bayramı niyetirle kutlaanlar var. ben neden yazdım biraz vurgulamak amaçlı yazdığımı belirteyim. bu şekilde kişi altında vermiş olduğum açıklamayı okuyup bayramın ne bayramı olduğunu kavrayacaktı. ve kimisi ise okumayım hımm benim Şeker Bayramımı kutlamış sağolsun.

Güzel yorumunuz için teiekkürler.

Ramazan Bayramı'nın diğer bir adı da evet Şeker Bayramıdır... Ancak genellikle belirtilen Ramazan Bayramı kavramıdır... Ama ikisini birarada kullanmak doğru değildir...

Arkadaşım gerekli açıklama bir üsteki açıklamamda geçmektedir. sanırım aynısını yazmam doğru olmaz. sizde okursanız. neden yaptığımı bilmiş yada bir şekilde nedenini açıklamış olurum.

Tekrar teşekkürler güzel yorumunuz için

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben olaya öyle bakmiyorum, biz grafikerler halk dilinde böyle söyleniyor, halk bunu böyle anliyor diye islerimizi ona göra düzenlersek türkçeye iyilik değil kötülük yapmis oluruz. volkan tekin arkadasimin verdigi örnek bence çok anlamli, bir gün bir markete gider ve orada "domat bilmem kaç para" diye bir afis görürsen yada buna benzer bisi o işi yapan arkadasi takdirmi edirsin"

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
Öyle ise tekrar açıklama getirelim...

Şeker bayramı = Ramazan bayramı demek oluyorsa.

Domat = domates demek oluyorsa alakanıza maydonoz filan olmuyor.

Aynı anlamı taşıyan kelimeler ve kavramlar... Bir daha okuyunuz yorumumu.

Eğer hala alakanıza maydanoz yorumunu geçerli görüyorsanız... Afiyet olsun. :)

sanırım sinirlisiniz. yada sizce adı her eyse...

Bende size diyorumki
Şeker Bayramı = Ramazan bayramı DEĞİLDİR.

Arapça kökenli bir sözcük olan "Ramazan", "Ramaza" (çok sıcak olma) kökünden gelir. Bunun nedeni muhtemelen Ramazan orucu ibadeti ilk uygulanmaya başlandığında yaz aylarına tekabül ediyor olmasıdır. Bu bayramda ziyaretçilere,ve çocuklara şeker sunmak töresi yerleşmiş bir gelenek olduğu için bayrama, Şeker Bayramı da denir. Asıl bayrammımızın adı Ramazan Bayramıdır.

Birde sizinde dediğiniz Domat = Domates ama Şeker = ? sadece bunu düşünelim yeterli.

sizide sanırım sinirlendirdim.

iyi günler takrar. yorumunuz için de teşekkürler...

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️

Yani şunun gibi...

hatalı isem af ola.

bi arkaşim ile msn'den bu konuyu konuşuyorduk, iki ayni anlami taşiyan bir kelime niye bir başlikta toplanir.. ama bunu dillendiremediğim için bu yorum hoşuma gitti, teşekkürler Volkan Tekin..

sanırım sinirlisiniz. yada sizce adı her eyse...

Bende size diyorumki
Şeker Bayramı = Ramazan bayramı DEĞİLDİR.

Arapça kökenli bir sözcük olan "Ramazan", "Ramaza" (çok sıcak olma) kökünden gelir. Bunun nedeni muhtemelen Ramazan orucu ibadeti ilk uygulanmaya başlandığında yaz aylarına tekabül ediyor olmasıdır. Bu bayramda ziyaretçilere,ve çocuklara şeker sunmak töresi yerleşmiş bir gelenek olduğu için bayrama, Şeker Bayramı da denir. Asıl bayrammımızın adı Ramazan Bayramıdır.

Birde sizinde dediğiniz Domat = Domates ama Şeker = ? sadece bunu düşünelim yeterli.

sizide sanırım sinirlendirdim.

iyi günler takrar. yorumunuz için de teşekkürler...

burada hem değildir, hem evet o'dur diyorsunuz, bu nasil oluyor :S

verilen cevapta ise bir yalniş anlaşilma görüyorum, Volkan beyin anlatmak istediği; vermiş olduğu örnekle bir kiyaslama yapilmasi değil, iki ayni anlami taşiyan kelimenin neden ayni başlikta toplanmasidir..

benim anlayamadiğim buydu, eğer Volkan Tekin'le ayni şeyi düşündüysek.. ve sizden bunun bir açiklamasini alabiliriz.. tasariminiza gelince, gayet şık bir çalişma olmuş, ellerinize emeğinize sağlik..

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
bi arkaşim ile msn'den bu konuyu konuşuyorduk, iki ayni anlami taşiyan bir kelime niye bir başlikta toplanir.. ama bunu dillendiremediğim için bu yorum hoşuma gitti, teşekkürler Volkan Tekin..

verilen cevapta ise bir yalniş anlaşilma görüyorum, Volkan beyin anlatmak istediği; vermiş olduğu örnekle bir kiyaslama yapilmasi değil, iki ayni anlami taşiyan kelimenin neden ayni başlikta toplanmasidir..

benim anlayamadiğim buydu, eğer Volkan Tekin'le ayni şeyi düşündüysek.. ve sizden bunun bir açiklamasini alabiliriz.. tasariminiza gelince, gayet şık bir çalişma olmuş, ellerinize emeğinize sağlik..

Kesinlikle beni doğru anlamışsınız.

Bu arada sinirli değilim. Neden sizin gibi birisine sinirleneyim ki. Beni yanlış anlayacağınız bir kelime kullandıysam affınıza sığınırım. Belkide kendimi ifade ederken bir hata yaptım.

Fakat sizin, benim verdiğim örnekleri daha dikkatli okumanızı istirham ederim.

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
sanırım ben kimsayi tam anlayamıyorum. eger öyleyse özür dilerim ama ben bunu açıklayarak nedenini belirttim birde ben iki bayram kullanılsın demedim. kullanıyorlar herşey ortada.

Benim adıl bırgulamak istediğim ise burda asıl adının asıl kutlanışın RAMAZAN BAYRAMI olduğunu ve ŞEKER bayramı diyenler yada şeker bayramı adıyla kutlayanların. bu bayramın Şeker bayramı olmadığını bilmesini sağlamaktı.

tirEdsOuL seninde dediğin gibi veriilen örnekte ikiside aynı anlama geliyor. buda şeker ve ramazan aynı anlamı taşımıyor. sadece bayramı onları bir tutuyor.

sanırım biraz açıklamam anlaşılmıştır.

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
tirEdsOuL seninde dediğin gibi veriilen örnekte ikiside aynı anlama geliyor. buda şeker ve ramazan aynı anlamı taşımıyor. sadece bayramı onları bir tutuyor.

Şeker ve Ramazan tabiki ayni anlami taşimiyorlar.. Burada, Ramazan Bayramı'nın diğer adı olan Şeker Bayramı'nın neden ayni başlikta kullanildiği tartişiliyor :) umarim siz bizi anlamişsinizdir..

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
sanırım ben kimsayi tam anlayamıyorum. eger öyleyse özür dilerim ama ben bunu açıklayarak nedenini belirttim birde ben iki bayram kullanılsın demedim. kullanıyorlar herşey ortada.

Benim adıl bırgulamak istediğim ise burda asıl adının asıl kutlanışın RAMAZAN BAYRAMI olduğunu ve ŞEKER bayramı diyenler yada şeker bayramı adıyla kutlayanların. bu bayramın Şeker bayramı olmadığını bilmesini sağlamaktı.

sanırım biraz açıklamam anlaşılmıştır.

Benim ifade etmeye çalıştığım zaten doğru olanı yazılsın değildir. Bu arada şeker bayramı da yanlış değildir. Fakat bayramın ismi Ramazan bayramıdır.

Fakat konumuz bu değil. Konumuz tirEdsOuL' un da dediği gibi aynı anlamı taşıyan iki kelime ve diyerek bir birine bağlarsanız Türkçe konusunda hata yapmış olursunuz.

-Erkekler ve beyler bu tarafa...

-Nasıl yani?

Olmazmısınız?

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
evet sanırım şimdi konbu üzerinde asıl noktaya değinildi... anlar oldum sizin ordaki "ve" nin kullanımından doğan sorunu diyorsunuz.

sanırım orda "ve" yerine "veya"

RAMAZAN BAYRAMINIZ VEYA ŞEKER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

kimin neyi nasıl kabul edeceği ona bağlıdır diyorrum bu durumda

abaq

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
abaq.deviantart.com

Yani şunun gibi...

hatalı isem af ola.

volkan bu bayramın asıl adı fıtr bayramıdır. zira bu yıl çok gündme de geldi bu..

abaq

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
abaq.deviantart.com
Ramazan bayramında dostlarım, arkadaşlarım. benim için özel saydıklarım güzel insanlara bayram tebrik kartı tasarımım.

iyi seyirler.

ramazanbayram2008mv4.jpg

ramazan bayramı ve şeker bayramı ..
dostum ramazan bayramını biz kullanıyoruz
çocuklar şeker ayramı diyor
dinimiz fıtr bayramı diyor..

ama sen ramazan ve şeker diyorsun sanki iki ayrı bayrammış gibi bir algıla ma mı var..

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
RAMAZAN BAYRAMI RAMAZAN BAYRAMI'dır beyler bayanlar şeker meker hikaye bizlerden dini çalmaya çalışanların oyunudur yıllarca bu tip vakalar olmuştur ve olucaktır düşmeyin bu tuzaklara