Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ŞaşıLacak bir gif Resim dersi

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
1-) Öncelikle animasyonda kullanacağınız resmi açın;

monlix1.jpg

2-) Background layerını Duplicate yapın (Ctrl+J veya Layer > Duplicate Layer). Duplicate layer üzerindeyken Filter menüsünden Liquify bölümüne geçin ve Freeze Mask aracını seçin. Yan bölümde bulunan araç özelliklerinden Brush Size: 13 ile 15 olarak değiştirin ve gözlerin çevresini dikkatli bir şekilde seçin;

INSEt.jpg

monlix3.jpg

3-) En üstteki Forward Warp aracını seçin (Brush Size: 40-50 arası ayarlayın) ve göz kapaklarını dikkatli bir şekilde aşağı doğru kaydırın. Okey butonuna basarak Liquify bölümünden çkın;

monlix4.jpg

4-) Dodge aracı ile göz kapakları kısmına birkaç kez dokunun;

monlix5.jpg

5-) Tekrar Liquify bölümünü açın ve deminki işlemleri dudak yanlarına hafif şekilde uygulayarak küçük bir tebessüm katın

6-) File menüsünden Edit in ImageReady bölümüne geçin. Animasyon penceresinden "Duplicates current Frame" butonuna tıklayın ve yeni bir frame daha oluşturun. İlk frame seçili iken ik katman gözü açık ve ikinci frame seçili iken ikinci katman gözünü açık diğerini kapalı yapın. İki frame' i seçerek zaman olarak 0.5sec girin ve Play butonuna basarak animasyonu oynatın;

monlix6.gif

Alıntıdır...

teksirci

🌱Yeni Üye🌱
hocam çok teşekkür ederim ben photoshopda çok yeniyim siz tarif etmişsiniz fakat ben C4 kullanıyorum ve File menüsünden Edit in ImageReady bölümünü felan bulamıyorum daha net açıklayabilirmisiniz çok teşekkür ederim

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
File de imageready 'i bulamazsın, kardeşim ...
Adobe ps 7
adobe ps cs de imageready programını da ek olarak yükleniyor photoshop'u yüklediğinde. İmageready de animation paleti yardımıyla gif resimler hazırlayabiliyorsun. Ama ps cs3,cs4 te farklı ayrıca bir program olarak imageready yüklenmiyor, yardımcı palet olan animation paletini eklemişler...
Photoshop 7 , cs ise aşağıdaki gibi açabilirsin imageready'i :

ads305zz.jpg

Cs3,cs4 te ise şöyle :

i233706_3.jpg

kolay gelsin...

azzahira

🌱Yeni Üye🌱
bende pek şaşırmadım bunu biz lisede yapıyorduk :D

azzahira

🌱Yeni Üye🌱
hımm bende biliyordum onu o jadar zor değil yani :H

caris_ma

🌱Yeni Üye🌱
azzahira okadar kolaysa paylaşım yapsanda bizde yararlansak ? insanlar emek vermiş uğraşmış teşekkür edip işine bak bence

Tylcn sağol paylaşım için kardeş

th_e_mre

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dersi hazırlayan arkadaşım size bilip bilmediğinizi sormamışdır yalnızca görselleriyle olsun bilgisiyle olsun emek vermiş.
Saygılarımı sunarım hocam devamınıda beklerim ve biraz daha gelişmiş ilginç derslerinizde varmıdır acaba umarım varsa görmek isteriz

luuis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
guzel bir paylaşım eline sağlık kardes yararladım