Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

resim de renk değiştirme

wolwocapo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar bende şuanda bir iş var ve ben bu resim üzerinde renk değiştiricem corel de nasıl yapabilirm resim eklemek isterdim ama eklemeyi bilmiyorum?

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
photopaintte atarak degistirmek istedigin rengi seciyosun daha sonra channel mixerle oynayabilirsin aslinda photoshopta daha basit yapabilirsin

resmi psd ye at orda magic tool la degistirmek istedigin rengi sec sonra smilar secenegiyle resimdeki ayni olan butun renkleri sec daha sonra ctrl+b yle degistirme yapabilirsin birkac farkli yolu var.

wolwocapo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim burda arkadaşlar
resim1zz7.jpg

arkadaşlar bu bende resim olarak var ben zemin rengini kırmızı yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.corel x3 kullanıyorum

yardım edecek arkadaş yok mu? orda gördüğünüz uydu sistemi zeminle bitişik jpeg yanii zemine kırmızı verdiğim zaman ordaki uydu resmide kırmızıya orantılı olmalı

Moderatör tarafında düzenlendi:

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
kardes resmi aldim senin icin yapip gondereyim diye ancak kalitesi cok dusuk.Sen corelden psd ye al. kirmizi yapmak istedigin yerleri sec.Yani soyle soyliyim kirmizi olmamasi gereken yerleri kes kalan yerede sirasiyla soyle yap

image/mods/grayscale
hemen ardindan
image/mods/duatone

acilan pencereden vermek istedigin rengi sec.Tonunu belirle ver gitsin.Yok yine yapamassan kaliteli gonder resmi ben yapip ustunede nasi yaptigimi yazip gondereyim

wolwocapo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tamam kardeşim ben deneyeyim olmazsa senin dediğin gibi yaparız saol

wolwocapo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş senin dediğin gibi yapıyorum ama zemin kırmızı oluyor ama resimler değişiyor fark ettiysen resimlerde kırmızıdan tramlı şekilde mesela alt tarafta tv resmi varr o birebir yani zeminden farklı öle olabilir mi?

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet iste onu secimden cikaracaksin.Yani diyelimki attin hepsini sectin kirmizi ton vermek icin psd de herhangi bi secme araci seciyosun daha sonra yukaridaki sol tarafli kutucuklardan (-) eksi isareti tikla ve kirmizi olmasini istemedigin yerleri cikar.Daha sonra bas kirmiziyi :D

wolwocapo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeşim çok saol ilgilendiğin için benden önceki grafiker psd olarak kayıt etmiş ben yeni başladım işe burda burda zemini değiştirebiliyorum herşey için çok teşekkür ederim

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
sorun diil kardes ne demek kolay gelsin