Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

soğuk yaldız

MehmetGrafiQ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar soğuk yaldız hakkında bilgisi olan varmı varsa bizi bilgilendirirseniz
seviniriz

Benzer konular

BİLİCİ YALDIZ

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.bilicigrup.com
slm arkadaşlar biz İstanbul'da ithalatçı bir firmayız...İsteyene soğuk ve sıcak yaldız hakkında bilgi verebilirim...Özelden yazışalım...

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
slm arkadaşlar biz İstanbul'da ithalatçı bir firmayız...İsteyene soğuk ve sıcak yaldız hakkında bilgi verebilirim...Özelden yazışalım...

özelden yazışırsanız bu baskı tekniğini bilmeyen ve öğrenmek isteyen diğer üyelerimiz nasıl öğrenecekler söylermisiniz? bilginizi bizimle de paylaşırsanız memnun oluruz...

saygılar...

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
saskın köfte ye katılıyorum.Eğer bu konuda bir bilginiz varsa lütfen burada paylaşın ki herkes öğrensin.Zaten forumun amacıda bu...

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Soğuk Yaldız Baskı Sistemi Yaldız baskı tekniğinde gelişen en son teknoloji Heidelberg firmasının geliştirmiş olduğu soğuk yaldız sistemidir, bu sistemin makinesi ofset makinesiyle birebir aynıdır, yani aynı makinede ofset baskı da yapılabilir, kullanılan folyo yaldızı sıcak yaldız folyosuyla aynı kaliteyi ve özellikleri göstermekle beraber, fiyat olarak ta aynıdır, Heidelberg’in geliştirdiği bu sistem Speedmaster CD 74 ve CD 102 kodlu makinelere modül olarak eklenmekte ve ofset baskıda kullanılan kalıpları kullanarak yaldız baskı yapmaktadır, Speedmaster CD 74 ve CD 102 için geliştirilen soğuk yaldız modülü, 70 gr/m2 ila 400 gr/m2 arasındaki her türlü malzemeye yüksek kalitede folyolu ****lik yaldız uygulamalarının yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu yeni teknoloji sayesinde etiket matbaacıları, ambalaj matbaacıları ve ticari matbaalar, pazarın yüksek kalitedeki yüzey uygulamalarına olan taleplerine cevap verilebilmektedir, Soğuk varak yaldızın sıcak varak yaldız uygulamasına göre çok büyük avantajları bulunmaktadır. İnce yapılarla (structure) metin, çizgi ve tram (screen) gibi elemanlarda büyük başarı elde edilen ve kısa tirajlarda sık iş değişimlerinde verimlilik sağlayan soğuk yaldız uygulaması ayrıca klasik ofset baskı kalıbı kullanılarak yapılabilmesinden dolayı kısa hazırlık süresini sunmaktadır. Yeni işlem sayesinde ise saatte 15.000'lik hıza ulaşabilmesine karşın mükemmel register hassasiyeti elde edilmektedir. [7]. Soğuk yaldız uygulaması için iki ünite gerekmektedir. Birinci ünite klasik baskı kalıbı aracılığıyla tutkal malzemenin tamamına veya bir kısmına uygulanırken ikinci ünitede folyonu tutkala yapıştırılması işlemi gerçekleştirilmektedir. Folyo kauçuk ve baskı silindirlerinin arasından beslenmektedir. Kauçuğun basıncı folyonun ****l katmanı tutkalın uyguladığı bölümlere transfer etmektedir. Tabaka makineden çıkartıldığında ise bu ****l katman malzemede kalmaktadır. En önemlisi ise bu iki ünite soğuk yaldız uygulaması tamamlandıktan sonra ofset baskı amaçlı kullanılabilmektedir.

Günümüzde özellikle ambalaj sektöründe ürün seçiminde dış görünüm tüketiciyi cezbetmekte ve yönlendirmektedir, ambalajda ise dış görünümü en çekici hale getiren niteliklerden biri de yaldız baskıdır bunu bilen üretici firmalar ambalajlarında özellikle yaldız baskı kullanmaktadırlar bunu kozmetik reyonlarında, hediyelik reyonlarında rahatlıkla gözlemleyebiliriz,ülkemizde yaldız baskılı ürünlere rağbet çok olduğu halde yaldız baskıya rağbet çok azdır,yaldız baskıları genellikle ithal edilmiş ürünler üzerinde sıklıkla görmekteyiz. Yaldız baskının kullanımı ürüne ruh kazandırdığından ve niteliğini arttırdığından dolayı kullanımı daha da arttırılmalıdır, bunu da değerli hocalarımın geleceğin tasarımcısı ve matbaacısı olan bizlere yaldız baskı bilincinin oluşturulması için ilgili bir ders konulmasını veya ödevlerle bu bilincin oluşmasın sağlanmasını dilerim.
(alıntıdır.)

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim...

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet cok yaralı bilgiler teşekkürler

papel35

🌱Yeni Üye🌱
Varak yaldız pratik basım

ARKADAŞLAR SİZLERE KENDİ GELİŞTİRDİĞİM BİR TEKNİĞİ ANLATAYIM
DEDİKLERİMİ AYNEN YAPARSANIZ MUTLAKA SONUÇ ALACAKSINIZ
ÖNCE LAZER YAZICIDA BASMAK İSTEDİĞİNİZ LOGOYU
BASKI YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KAĞIDA ÇIKTI ALIN MOCHROME
DAHA SONRA VARAK YALDIZ FOLYOSUNU ÇIKTININ ÜZERİNE KOYUN
LAMİNASYON KAPLAMA CİHAZINDAN 100 DERECEDE GEÇİRİN
SONUCA ŞAŞIRACAKSINIZ
mrozgur@hotmail.com daha başka teknikler ve incelik:rofl: için bana ulaşın

aliihsano

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu benim tez konum du hatta yukardaki sarcoğlu arkadaş benim tezimden alıntı yapmış, tezim bir ara internette dolaşıyordu ama şu an yok sanırım istersen tezin tamamını world olarak yollayabilirim.

aliihsano

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya her şeye kulp takmayın benim tezim bu tamamı da word olarak ben de saklamıştım öylesine,gerçi okuduğumuz okul bir işe yaramadı tez bende kalsa ne olur anonim olsa ne olur,