Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yerel gazete birkaç sayfası:)

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yapmış olduğum yerel gazeteden bir kaç sayfa arkadaşlar yorumları bekliyorum :)

10sayfadp5.jpg

rportajsayfasvc9.jpg

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
sen yeter ki eleştirilmek iste :)

İlk önce resimlerin çözünürlüğü kötü gözüküyor.Belki de bilgisayardandır bilmiyorum.
Yazılarda aynı karakterleri kullanmışsın.Farklı bir karakter kullanabilirsin adres kısmında.
Logonun yeri de olmamış.Birde orada pattis filan var o logo deil ise biraz daha ufaltıp başka bir yere sıkıştırabilirsin.
Önceki gitar çalanı da farklı renk yapabilrsin.
Arka fonda gradient kullanırsan yada filter-distory-shear dan güzel bir fon çıkarabilirsin.
E bu kadar eleştiride yeter sanırım :)))

--Emeğine sağlık.Başarılar

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟

İlk önce resimlerin çözünürlüğü kötü gözüküyor.Belki de bilgisayardandır bilmiyorum.
Yazılarda aynı karakterleri kullanmışsın.Farklı bir karakter kullanabilirsin adres kısmında.
Logonun yeri de olmamış.Birde orada pattis filan var o logo deil ise biraz daha ufaltıp başka bir yere sıkıştırabilirsin.
Arka fonda gradient kullanırsan yada filter-distory-shear dan güzel bir fon çıkarabilirsin.

--Emeğine sağlık.Başarılar

öncelikle bikerem o adres bilgileri farklı font zaten :D ikincisi fotografların çözünürlüğü yüksek çünkü basıldı bu gazete :) üçüncüsü bu bir gazete reklamı zati oldukça canlı birde zemine gradient kullansaydım abartı olurdu sanırım :)) ama mükemmel eleştirmişsin teşekür ederim arkadaşım :rofl: öbürleride geliyor onlarada bir eleştiri yaparsın artıkın:D

_PuNkDeSigN_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

arkadaşımız haklı sanırım. fakat potansiyel war sende. çalışmaya bakarken bir azim beliriyor. inaniyorum ki ileri deneyimlerin gittikçe çok daha iyi olucak.:) elinize sağlık

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟

arkadaşımız haklı sanırım. fakat potansiyel war sende. çalışmaya bakarken bir azim beliriyor. inaniyorum ki ileri deneyimlerin gittikçe çok daha iyi olucak.:) elinize sağlık

bana mı dediniz eğer öyleyse teşekür ederim bu gazete 16 sayfalık büyük boy yerel bir gazete ve bütün sayfalarını 2 günde bitirip montajlayıp filme gönderdim 3 sayısıda böyle devam etti :D yani ancak bu kadar yapılıyor bu şartlarda :)yanlız gazete grafikerliği zor gerçektende sebeplerini birara konu açarak anlatıcağım ;)yorumlarınız için teşekürler:)

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
biliom ben bu gazeteyiiii ..
ikinci sayfada ise su ortadan ayırdıgın cizgi var ya onun yerine iki konununda arka fon rengi farklı verebilirdin.

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟
biliom ben bu gazeteyiiii ..
ikinci sayfada ise su ortadan ayırdıgın cizgi var ya onun yerine iki konununda arka fon rengi farklı verebilirdin.

evet haklısın olabilirdi öyle;) buarada diğerleri eklenmiyor oyüzden bu konu böyle kalıcak sanırım daha sonra eklerim artıkın :)

cem bulut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
selam... gazete sayfa sekreterliği ve mizanpajını yaptım yıllarca.. 3 sütun halinde tam boy bir gazeteyi çalışırsan göze hoş gözükmez. Büyük boy gazete sütunu 9 sütundur. ona göre çalış, daha hoş duracağına eminim. başlık karakterlerini seçerken düz karakter ve şç gibi harflerin çengelleri uzun olmayan karakterleri seç. spotlarda helvetica, haberlerde de klasik times karakteri hoş durur.
kolay gelsin....

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
selam... gazete sayfa sekreterliği ve mizanpajını yaptım yıllarca.. 3 sütun halinde tam boy bir gazeteyi çalışırsan göze hoş gözükmez. Büyük boy gazete sütunu 9 sütundur. ona göre çalış, daha hoş duracağına eminim. başlık karakterlerini seçerken düz karakter ve şç gibi harflerin çengelleri uzun olmayan karakterleri seç. spotlarda helvetica, haberlerde de klasik times karakteri hoş durur.
kolay gelsin....

bu çok işe yarar bir bilgi arkadaş adına ben teşekkür edebilirim.

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende teşekr ederimde ben bu gazete büyükten bir küçük ;) yanlış söylemişim :D ama haber sayfalarında sütunları üç sütun çalıştım zaten bu sayfalardan biri reklam biri de kültür sanat sayfası :) saolun yorumlar için;)

sahincoban

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.refleksgazetesi.com
gazete tasarımından çok dergi sayfasını andırmış.. arkadaşında dediği gibi gazete sayfaları çok bilinen bir sayıyla 9 sütundur lakin 8 sütun çalışan arkadaşlarda var.. 3 sütun gazete sayfası çalışma bence :) nasıl yükleneceğini bilsem sana bir iki sayfa aktarmak isterim...

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟
gazete tasarımından çok dergi sayfasını andırmış.. arkadaşında dediği gibi gazete sayfaları çok bilinen bir sayıyla 9 sütundur lakin 8 sütun çalışan arkadaşlarda var.. 3 sütun gazete sayfası çalışma bence :) nasıl yükleneceğini bilsem sana bir iki sayfa aktarmak isterim...

teşekür ederim ... gazete çalışmalarımın hepsini yüklemek isterdim ama olmuyor :)

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
dahada güzel yapabilirsin........
durmak yok gelismeye devam....

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
gazetenin ilk sayfası banada dergiyi anımsattı ama farklı we güsel olmuş:D birde yazı fontlarını değiştirmeni öneririm.2. sayfa gayet hoş olmuş emeğine sağlık.

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟
gazetenin ilk sayfası banada dergiyi anımsattı ama farklı we güsel olmuş:D birde yazı fontlarını değiştirmeni öneririm.2. sayfa gayet hoş olmuş emeğine sağlık.

teşekür ederim güzel yorumunuz için ancak ben gazetenin ilk sayfasını eklemedim :) son sayfasını ekledim reklam sayfası yani ;) teşekürler

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
gazete yazısı

Güzel bir çalışma, zorlukları hepimizce malum. Ben başka bir açıdan değerlendirmek istiyorum. Dikkat ettim, yazılardaki cümlelerin bitişinde konulan imla işaretlerinden (nokta, virgül) sonra bir boşluk bırakılmamış. Bence cümlelerin sonunda kullanılan noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakılması iyi olacağını düşünüyorum. Bu husus ayrıca text kutusunda satır sonlarında da bazı problemlere neden olabilmektedir.

İyi çalışmalar...

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟
Güzel bir çalışma, zorlukları hepimizce malum. Ben başka bir açıdan değerlendirmek istiyorum. Dikkat ettim, yazılardaki cümlelerin bitişinde konulan imla işaretlerinden (nokta, virgül) sonra bir boşluk bırakılmamış. Bence cümlelerin sonunda kullanılan noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakılması iyi olacağını düşünüyorum. Bu husus ayrıca text kutusunda satır sonlarında da bazı problemlere neden olabilmektedir.

İyi çalışmalar...

teşekür ederim :)

cengiz669

♾️Grafik Gurusu♾️
ön kapak sencede bi gazete için çok renkli değilimi ?