Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

slice aracı yardım

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar tasarım hazır sadece slice ile kesip ayarlamak kaldı ama kestigim yerleri resim olmasını istemedigim değiştirilebilecek olan text alanlarını no-image yapıyorum o no-image yaptıgım alan kayıt edince gelmiyor bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
No image yapmayınız. Html ye çevirdikden sonra bir editör sayesinde yaptığınız html dosyasını editliyorsunuzdur. Bu program ile silip oradan devam ediniz tasarımınıza...

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
No image yapmayınız. Html ye çevirdikden sonra bir editör sayesinde yaptığınız html dosyasını editliyorsunuzdur. Bu program ile silip oradan devam ediniz tasarımınıza...

cevabınız için teşekür ederim ama birşey anlamadım ayrıca bu sorun bugün olan birşey dün aynı işlemi yapıyordum ve oluyordu ama bu gün nedense olmuyor nerede yanlış yaptım bilemiyorum

site tamamen PS CS2 de tasarlandı düzgünce knife ile kestim sürekli kalıcı yerleri image zamanla editleyecegim text yerleri ise no-image yapıyorum
image yaptıgım yerler çıkıyor no-imageler çıkmıyor
teşekürler

+ olarak knife ile kesme ve kayıt işlemini ImageReady ile yapıyorum

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
aslında şunu yapmak istiyorum
1.resim PS den direk hepsini image olarak seçip html aktarınca olan hali resim oldugu için yazıyı değiştirmem için resim dosyasını değiştirmem gerekiyor ama ben

1. resim
35275184yt5.jpg

2. resim
51665130qh5.jpg

bunun gibi Dreamweaver 8 den editliyecegim için normal yazı olarak yazmasını istiyorum elimdeki image dosyasını DW de silince orası beyaz kalıyor ve kötü bir görütü çıkıyor 1.resmi 2.resimdeki hale nasıl getiririrm bunu soruyorum kısaca :sadsmile::sadsmile:

up bunu bilen yokmu nasıl yapılacagını ?

nasıl yapıldıgını 2 saatlik bir araştırma sonucunda buldum nasıl buldugumuda açıklayayım sonradan bakan arkadaşlarda merak edebilir

PS de tasarladıgım sayfayı kayıt ederken yazı bulunan ve daha sonra editlenecek yerleri textleri kapatıp öyle kayıt ediyoruz sonra Dreamweaver da açıp o yazı gelecek yerin tablodaki resmi silip tablounn backraund una yerleştiriyoruz
yani yazı yazacagımız yer slice ile 20. resimde DW de 20. resmi silip aynı tabloya 20. resmi bacoraund olarak koyuyoruz ve üstünede yazımızı yazabiliyoruz
yalnız yazdıgımız yazılar Ps deki gibi olmuyor ounda CSS ile hallediyoruz

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Tam ben yazacaktım siz sorunu anlayıp çözümü bulmuşsunuz.
Web sayfanızın biraz daha hızlı açılması için arka plan eğer tek renk ise renk koduylada bunu becerebilirsiniz. Arka plana backgr. olarak belirlemektense resim dosyasını renk kodu ile yazarsanız daha hızlı açılmasına sebep olursunuz sitenizin...

Ve lütfen forum kurallarını okuyunuz. Flood yapmayın .