Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

portre çalışmam

uzak34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar..illustratorde yaptığım benim portre çalışmam =)

uytretr.jpg

Benzer konular

superclarkie

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm ..bu tür çizimlerde neden herkes illa dudakları kırmızı ve keskin çizgilerle yapma gereği duyuyor

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
bende tam aynısı yazıyordum çok yaşıcaksın benden :D

benzemiş gerçektende :D

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
İnsanların dudakları kırmızı olduğu için olabilir mi acaba? :wink:

Aslında haklı çoğumuzun dudakları ve teni arasında hafif bir geçiş vardır. İki dudak arasındaki çizgi biraz abartı olmuş ayrıca. :) Ama yine de ben illustratorde daha iyisini yapana kadar pek konuşmayacağım. Ellerinize sağlık.

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
gzel bir çalışma olmuş eline sağlık

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
kusura bakma superclarkie yeşil dudaklara sahip değilim...

superclarkiye demek istediği udaklara ille de renkler vermek zorunda değilsiniz... eğer çizim yaptığınız zaman bayan o zaman normal olarak onun duağa değişik renkler görmek (ruj) eğer çizim erkek - o zaman dudak bilirtmek için sadece çizgi ve mat rengi kullanabilirsiniz

superclarkie

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
superclarkiye demek istediği udaklara ille de renkler vermek zorunda değilsiniz... eğer çizim yaptığınız zaman bayan o zaman normal olarak onun duağa değişik renkler görmek (ruj) eğer çizim erkek - o zaman dudak bilirtmek için sadece çizgi ve mat rengi kullanabilirsiniz

teşekürler tam demek istediğim buydu bunu çok görüyorum hadi bayan çizimlerini anlıyorum belki ruj sürmüştür fakat boyasız dudak yumuşak geçiş ister ve asla o kadar canlı bi renge sahip değildir..

uzak34

🏅Acemi Tasarımcı🏅

öneriler için teşekkür ederim..ama hala gerçeğe çok uzak renkler olduğunu düşünmüyorum en azından bu çizimin orijinal fotoğrafındaki renkler buna yakındı =)

superclarkie

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
öneriler için teşekkür ederim..ama hala gerçeğe çok uzak renkler olduğunu düşünmüyorum en azından bu çizimin orijinal fotoğrafındaki renkler buna yakındı =)

ya peki ben ressamım desem senelerdir portre çiziyorum desem bu işe senelerimi verdim desem gene de düşünemezmisin renkler yakın olsa bile
resimdeki amaç genelde 3 boyutlu objeyi 2 boyuta aktarmaktır .. ve 2 boyuta geçince herşey göründüğü gibi olmuyor bazen örneğin rönesans dönemine bakacak olursak en iyi örnekleri görürüz burda..

uzak34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya peki ben ressamım desem senelerdir portre çiziyorum desem bu işe senelerimi verdim desem gene de düşünemezmisin renkler yakın olsa bile
resimdeki amaç genelde 3 boyutlu objeyi 2 boyuta aktarmaktır .. Ve 2 boyuta geçince herşey göründüğü gibi olmuyor bazen örneğin rönesans dönemine bakacak olursak en iyi örnekleri görürüz burda..

eywallah dostum ressam olabilirsin eywallah bunada, fakat bunu bu kadar büyütmenin anlamı ne geçen akşam oturdum kafama göre çizdim renk tutar yada tutmaz sen yıllardır resimle uğraşıyosun bu çizim benim ilk çizimlerimden bu bi iş değil keyfi bi durum kafama göre çizmişim..rönesansa kadar gitmenin alemi nedir?..eleştiri için teşekkürler

superclarkie

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eywallah dostum ressam olabilirsin eywallah bunada, fakat bunu bu kadar büyütmenin anlamı ne geçen akşam oturdum kafama göre çizdim renk tutar yada tutmaz sen yıllardır resimle uğraşıyosun bu çizim benim ilk çizimlerimden bu bi iş değil keyfi bi durum kafama göre çizmişim..rönesansa kadar gitmenin alemi nedir?..eleştiri için teşekkürler

fazla bilgi göz çıkartmaz dime :)

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
benim gözüme batan dudaklar haricinde gözlerin birbirine çok birleşik olması sanirim resim üzeridnen feyz aldınız resimdeki derinlik ayrıntılı biç.imde çalişmadiğinda böyle göz yanılması oluyor biraz daha ayrı olması gerekiyo gözlerin birbirinden

uzak34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim gözüme batan dudaklar haricinde gözlerin birbirine çok birleşik olması sanirim resim üzeridnen feyz aldınız resimdeki derinlik ayrıntılı biç.imde çalişmadiğinda böyle göz yanılması oluyor biraz daha ayrı olması gerekiyo gözlerin birbirinden

eleştiri ve önerin için teşekkür ederim dostum..

ByELİTE

🌟Usta Tasarımcı🌟
geçerli bi çalışma başarılar :)