Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flashta Link Vermek Nasıl Oluyor

egelen

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar
ben, flash da banner yaptım ama bu bannere tıklanınca bir link açılmasını istiyorum nasıl yapacağım... bi anlatırmısınız...

lutfen...

Benzer konular

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bannerınızı ya komple buton yapıcaksınız yada üzerine transparan bir buton koyacaksınız ve şu kodu yazıcaksınız (kırmızı alanları ayarlayın)

Kod:
on(release) {
	getURL("[COLOR="Red"]https://www.grafikerler.net[/COLOR]","[COLOR="Red"]_blank[/COLOR]");
}

_blank yazarsanız ayrı bir pencerede açılır
hiç birşey yazmazsanız (virgülden sonrasını kaldırın) aynı sayfada açılır link

egelen

🌱Yeni Üye🌱
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ama ben henüz yeni başladım flash öğrnmeye. ve yaşım 30 aynı zamanda bayanım... bunları göz önünde bulundurarak biraz daha anlayacağım tarzda açıklama yaparmısınız? mesela o kodu nereye yazacam:) çok tşkr ederim

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
flood yapıyorum görmeniz için birleştirilicek daha sonra
Kod:
https://rapidshare.com/files/65977814/grafikerler.net.rar
şifre
Kod:
grafikerler.net
burada transparan buton anlatım videosu var
sanırım yeterince anlaşılır

KamiLOwen

Acemi Tasarımcı
Web sitesi
www.pgh.com.tr
Flashda ilgili nesne seçili iken F8 ile Convert Symbol penceresini çıkartıyorsunuz. Buton seçip okeyliyorsunuz. Sonra butonu sag tıklayıp actions ı seçiyorsunuz. Kod satırına

on (release) {
getURL("https://www.grafikerler.net");

}

yazıyorsunuz.

by_exploit

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.muratbutun.com
değiştirmek istediğin şehri resimdeki gibi seçip actions seçeneğine tıklarsan

adszpx2.gif

aşağıdaki gibi bir pencere açılacak o pencerede altı kırmızı ile çizili yere istediğin linki yazıcaksın takıldığın er olursa yaz yardımcı olalım

adsz1bc5.gif

saygılar....

er-13

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım ben bu seçme işini yapamadım bi türlü hangi butonla olacak acaba seçim işareti var ama seçmeye çalışınca sınırları kaydırıyor komple teşekkürler..

er-13

🌱Yeni Üye🌱
tamamdır çok teşekkürler verdiğin bilgiler için saolsın..

serseriyok

🌱Yeni Üye🌱
bannerınızı ya komple buton yapıcaksınız yada üzerine transparan bir buton koyacaksınız ve şu kodu yazıcaksınız (kırmızı alanları ayarlayın)

Kod:
on(release) {
	getURL("[COLOR="Red"]https://www.grafikerler.net[/COLOR]","[COLOR="Red"]_blank[/COLOR]");
}

_blank yazarsanız ayrı bir pencerede açılır
hiç birşey yazmazsanız (virgülden sonrasını kaldırın) aynı sayfada açılır link

sevgili horus kardeşim ben bişeyler öğrenmek için bir flash template üzerinde çalışmalar yaptım ve bu link verme olayında bende tekıldım dediklerini uyguluyorum ama yinede orjinal link kaybolmuyor.dediğiniz gibi linki seçiyorum actions a verdiğiniz kodu uyguluyorum ondan sonra publish yaptıgımda yine orjinal link geliyo :( siz nerde hata yapıyorum gerekirse dosyalarıda sizlere sunarım ordan bakarsınız.ama sanırım basit bişey acemliki engel oluyo bana :D

serseriyok

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar biraz daha uğraştım şimdide üstünde el çıkıyor ama adrese gitmiyor :D ve

**Error** Scene=Scene 1, layer=button, frame=1:Line 1: Mouse events are permitted only for button instances
on(release) {

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1

bu hatayla karşılaştım acaba nerde acemilik yapıyorum beni uyarabilir misiniz sevgili üstadlarım :)

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
dosyayı gönderebilirsen(yanına takıldığın noktaları anlatan bir not da iliştir) anlamaya çalışırız hatalarını
ancak yazdığın hatadan sadece butonda aktif olabilen on(release) komutunu buton olmayan bir objeye verdiğin anlaşılıyor o yüzden hata verir çalışmaz

flashta bazı komutlar hem moviecliplerde hem butonlarda çalışır bunlara dikkat etmek lazım

serseriyok

🌱Yeni Üye🌱
aa.jpg

buradaki gibi button yapıyorum sonra da

abc.JPG

buradaki gibi action kodu uyguluyorum ama olmuyo. bi link vermek bu kadar zor olamaz ya :)) acemilğin gozu cıksın.üstat basitçe burdan link vermeye calısıyorum.ama acaba katman veya zaman cizgisi ile alakası var mı yani bunun.

Son düzenleme:

FaHreNaYT®

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşalar güzelce butonu yaptım linki de verdim ama saorun şu ki yayımla da flash olarak yayımladığımda çalışıyo fakat html olarak yayımla ma yaptığımda link çalışmıyor buton olrak göürünüyo tıkladığımda çalışmıyo nedendir aceba?
şimdi de teşekkürler

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Flash dosyasındaki kodlar hatalıdır.Lütfen kodlarınızı dikkatlice kontrol ediniz.

onur512

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim dostum uzun zamandır aratıp bunu nasıl yapıyoruz diye bulmak istiyordum sonudan buldum sağolun :)

:wink:

Sweetce

🌟Usta Tasarımcı🌟
HORUS ve KamilOwen arkadaşlara teşekür ederim faydalı oldu açıklamaları...

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Benim gibi AS 3.0 kullanan arkadaşlar için şu kod link vermenize yardımcı olacaktır.

function url (event:MouseEvent):void{
var link :URLRequest = new URLRequest ("https://www.grafikerler.net");
navigateToURL (link);
}

grafikerler.addEventListener(MouseEvent.CLICK, url);

Son düzenleme: