Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım büyük şehirlerde genelde işveren 600 ytl ile işe alır ve derki duruma göre ilerde arttırırız

ama sen o arttıracak diye beklersen sadece yılda %5 gibi bir artış görürsün

arasıra işverenle konuşmak gerek işler nasıl benden memnunmusun eger derseki evet çok memnunum o zaman hatırlatırsın artık beni menun edersin yok memnun değilsen ben kendime yeni iş bakayım falan ayarla işte

bende işe başlarken bi kaç yere sordum 750-1.500 arasında değişir demişlerdi
iş veren 650 önerdi şimdilik böyle olsun ilerleyen zamanlarda yine görüşelim sözü aldım ve memnuniyet karşısında artması talebinde bulundum

bilgilerine ve tecrübelerine güveniyorsan zaten işsiz kalmazsın kendi ücretini kendin belirle bence yada onların verdiğine göre çalış (bu işin puştluğuna kaçıyor ama... kimisi hak ediyoo)

neyse uzatmayım aramızda işveren arkadaşlar var elemanlarıyla aralarının açılmasını istemem

hadi hepinize kolay gelsin
iyi çalışmalar

Reprocu

🌱Yeni Üye🌱
valla ben bir reprocu olarak grafikerlerin %68 ni kınıyorum hepsi bu işi bildiğini idda ediyor ama gelin birde bize sorun :)

xferdix

🌱Yeni Üye🌱
dostum sen 600 alıyom dedin ya hala çalışıyonmu git pazarda limon sat daha iyi kazanırsın bari bu kadar sitrese girmezsin lütfen fiyatları düşürmeyin.İlk başlangıçta 750 alırsın belki ankarada ama arkadaşım var ankaradan izmire 1250 alıyodu orda şuan 1500 alırdı kalsa ona göre uyanık olun bende 5 sene REPRODÜKSİYONDA çalıştım şuan grafik üzerine çalışıyorum çok piyasada iş bilmeyen var o yüzden katılıyom sana arkadaşım

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar;

Bu konuyla ilgili olarak farklı bir bakış açısı sunmak istedim. Bence istediğiniz maaş kadar bulunduğunuz ilin karşı illere denklik oranı da hesap edilmeli. İstanbul'daki arkadaşım 1000 YTL - 1500 YTL civarı maaş alıyor diye (benimle aynı işi aynı düzeyde yaptığını varsayıyorum) benimde aynı maaşı istemem doğru olmaz. Ben Samsun'da yaşıyorum. Benim giderlerim o arkadaşıma göre çok daha düşük olacaktır. O arkadaşıma aldığı maaşı yetmezken bana fazlasıyla yetebilir. Benim yaşadığım eve verdiğim kira 250-300 YTL iken İstanbul'da yaşayan arkadaşımın muadili bir eve verdiği kira 600-700 YTL den açılır. Giyim ve gıda içinde geçerli. Aynı standartta yaşamamıza rağmen aradaki rakam farkı kendiliğinden kapanır hatta öne bile geçer. İstediğiniz yaşam standardını belirleyip, gereken maaşı almak için çabalamalısınız. Diğer türlü yanılgıya düşeriz.

Teşekkürler.

dolphine katılıyorum bende her ilin ve ilçenin hayat standartları farklıdır.bizim burdada 450-1.000 ytl arasında değişiyor.

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
valla bende izmirde çalışıyorum ama arkadaşların dediği gibi hiç görmedim 1500 alan falan sağolsun grafik kursları bizim piyasamıza hergün yeni bi eleman kazandırdıkları için iş ararken istediğin maaşı duyunca tamam cv nizi bırakın oluyo ben inanmıyorum bilgiye falan artık ben hem repredüksiyonda çalıştım hemde ajansta cmyk nın ne olduğunu bilmeyenlerle aynı parayı aldım insanda şans olucak bi kere artık başka bişey bulamadım işse iş çalışmaksa akşama kadar ama grafiker çok bizde çalışıyoruz işte yapıcak bişey yok herkese şans diliyorum oyüzden arkadaşlar

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Eskiden Grafikerlik Vardı Yapılan İşe 2000ytl 3000ytl biçilemezdi
ama şimdi teknoloji değeri düşürüyor
kusura bakmayn ama şu an neyazkki hiç birimiz grafiker değiliz
tek yaptığımız tek bildiğimiz Bilgisayar Operatölüğü
Biriyle Yaptığım Bir Dialog Herşeyi Açıklıyor:

Nazy: Mrb. Kaç Yıldır Grafikerlik Yapıyorsuznuz...
Şahıs: 5.5 Yıldır ama Profesyönel Olarak 3 yıl Diyilebilir.
Nazy: Rapido Kullandınızmı Hİç
Şahıs: Neyazıkki O Programı Hiç Kullanmadım Siz Onunlamı Çalışıyorsunuz.

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
bende izmirde grafikerlik yapıyorum ama son bir buçuk yıldır filan gazi antepte web tasarım üzerine çalışıyordum gaziantepte bu mesleğe değer veriyorlar onu söyleye bilirim hatta gitmek isteyenler varsa orda işte hazır izmire döneli 1 ay filan oldu daha bi iş bulamadım ama grafikerler net saolsun 7 tane site birde afiş işi aldım ben galiba freelancer çalışcam en iyi yol bu kendi kazancımı kendim belirliyom :D

yubi38

🏅Acemi Tasarımcı🏅
valla ben bir reprocu olarak grafikerlerin %68 ni kınıyorum hepsi bu işi bildiğini idda ediyor ama gelin birde bize sorun :)

dostum aynen sana katılıyorum. bende bi rebrocu olarak ben grafikerim diyen çoğu kişiye gülüyorum

uguraydogar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tabi ki piyasayı düşürmemek lazım işini iyi yapan grafikerlerin zaten belirli ücretleri vardır ama şu da gerçek ki grafikerlik öğreten bir sürü kurs var bu da bir sürü insan demek tabi ki öğrenmek isteyen herkes öğrensin ama dün kursu bitirip bugün ben grafikerim demesin tam anlamıyla piştikten sonra "grafikerim" demesini bilmeli...Arkadaşlar şunu açıkça belirtmek istiyorum her iş değiştirmeniz demek yeni bir bilgi demek, çünkü her firmanın çalışma şartları ortamda ki arkadaşlarınız bunların hepsi bilginize bilgi katmanın en büyük etkeni, ama bu demek değil ki devamlı ondan çık ona gir. Tecrübe kazanmak istiyorsan iş değiştirmek zorundasın yoksa olduğun yerde sayarsın...İşini iyi yapmaya başladığın zaman zaten senin alman gereken değer kendiliğinden çıkacak.

wolwocapo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende 2.5 senedir grafikerlik yapıyorum corel,photoshop ve freehand biliyorum ilk işe girişim 165 ytl şimdi 900 ytl büyük bir atılım

leventyurt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şu anda 400 YTL alıyorum, tabiki sigortasız...
Sabah 8de başlayıp akşam en erken 20de çıkıyorum ve photoshop, corel draw, autocad kullanıyorum... ayrıca baskıdan kesime kadar tüm işlere yardım etmemin yanısıra tahsilat ve dağıtım işlerine bile çıkabiliyorum, öğlen yemeği yemeyi unuttuğum çok oldu... Bütün evrak işlerini, bilgisayarın kurulumundan içerisindeki tüm programın kurulmasına kadar tüm bilgisayar işlerini ve kamera sisteminin tüm işini de yapan benim...

Sonuç; bu cumartesi (01.03.08) maaşımı alıp işi bırakıyorum, ama nedeni yukarıda yazdıklarım değil...
Ben yokken bilgisayarımı kurcalayıp hazırladığım işlerin bozulması ve bundan benim sorumlu tutulmam... saat 10da mal dağıtımı ve tahsilata çıkıp saat 18de yorgun bitkin halde işyerime dönünce "ne oldu işler?" diye sorulması...
Büro ve iş yönetimini bilmeyen bir patron ve iş ahlakına sahip olmayan çalışanlar...
Bilgisayarda çalışırken patronun hemen yamacıma oturup "..şu şöyle.." "..bu böyle.." "..ikisinide seç.." "..şimdi l'ye bas.." "..tamam ordan kes.." "..yok olmadı.." "..onu şuna ortala.." "..kılik yap kontür ver.." (buradaki kılik mouse'un sağ tuşu oluyor) "..şift ceterele s'ye bas.." vs. vs. vs.....

Kendimi Azad Edeceğim Kısacası... Çünki bunun adı Grafikerlik değil KÖLELİK (idi...)

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
6 yıllık grafikerim özel bir dersaneden 1400 ytl alıorum

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şu anda 400 YTL alıyorum, tabiki sigortasız...
Sabah 8de başlayıp akşam en erken 20de çıkıyorum ve photoshop, corel draw, autocad kullanıyorum... ayrıca baskıdan kesime kadar tüm işlere yardım etmemin yanısıra tahsilat ve dağıtım işlerine bile çıkabiliyorum, öğlen yemeği yemeyi unuttuğum çok oldu... Bütün evrak işlerini, bilgisayarın kurulumundan içerisindeki tüm programın kurulmasına kadar tüm bilgisayar işlerini ve kamera sisteminin tüm işini de yapan benim...

Sonuç; bu cumartesi (01.03.08) maaşımı alıp işi bırakıyorum, ama nedeni yukarıda yazdıklarım değil...
Ben yokken bilgisayarımı kurcalayıp hazırladığım işlerin bozulması ve bundan benim sorumlu tutulmam... saat 10da mal dağıtımı ve tahsilata çıkıp saat 18de yorgun bitkin halde işyerime dönünce "ne oldu işler?" diye sorulması...
Büro ve iş yönetimini bilmeyen bir patron ve iş ahlakına sahip olmayan çalışanlar...
Bilgisayarda çalışırken patronun hemen yamacıma oturup "..şu şöyle.." "..bu böyle.." "..ikisinide seç.." "..şimdi l'ye bas.." "..tamam ordan kes.." "..yok olmadı.." "..onu şuna ortala.." "..kılik yap kontür ver.." (buradaki kılik mouse'un sağ tuşu oluyor) "..şift ceterele s'ye bas.." vs. vs. vs.....

Kendimi Azad Edeceğim Kısacası... Çünki bunun adı Grafikerlik değil KÖLELİK (idi...)

yazını okurken ben daraldım
sandımki firma babanında işleri sen takip ediyorsun
ve o bahsettiğin işlerin hepsine nasıl yetişiyorsun valla anlamadım
ben bilgisayarın başından 2dk ayrılsam "nerde bu? çağrın gelsin şunu bi yapsın bekliyorum hadiii" derler

neyse özgürlüğüne kavuştuğun için senin adına ben sevindim arkadaşım hakikaten kölelik yapmışsın ama onun bile karşılığını verememişler

senin için kötü bir tecrübe olmuş
neyse artık daha iyiye işallah

MustafaaLperen

🌱Yeni Üye🌱
yazını okurken ben daraldım
sandımki firma babanında işleri sen takip ediyorsun
ve o bahsettiğin işlerin hepsine nasıl yetişiyorsun valla anlamadım
ben bilgisayarın başından 2dk ayrılsam "nerde bu? çağrın gelsin şunu bi yapsın bekliyorum hadiii" derler

neyse özgürlüğüne kavuştuğun için senin adına ben sevindim arkadaşım hakikaten kölelik yapmışsın ama onun bile karşılığını verememişler

senin için kötü bir tecrübe olmuş
neyse artık daha iyiye işallah

:D:D
yazını okuyunca ben koptum
Allah yardımcımız olsun.
bende web yönetiminden(kodlama-geliştirme-tasarım) aklına gelecek diğer işyerlerindeki gibi tüm amelelikleri yapıyorum.şükür Allah'a yaşıyoruz işte.600 ytl :)

OVERprint

🌱Yeni Üye🌱
Kiminin parası kiminin duası.

Beceresine göre birçoğumuz grafiker, metin yazarı, orjiinal hazırlayıcı, dizgici, web tasarımcısı veya web programcısı olabilir.

İyi bir mac operatörü kötü bir grafiker olabilir. Bu ayrımı yapabilen bir iş yerinde 1500 lirayı zorlar.
Yukarıdaki tüm mesleklere hakim olduğunu zanneden bir grafiker olabileceği gibi bu ayrımı yapmayan işyerleride vardır. Bu tip işyerlerinde ise 600 - 1500 liraya haftanın 6 günü iş vardır.

Not: 1400 lira kazanıyorum (Matbaa Grafikeri - İST.)

By_Desıng_Omer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle arkadaş güzel bi konuya değinmiş yalnız şuda vardırki türkiyenin her yerinde yaşam şartları bir değildir. kayserideki bir kişi istanbuldaki bir kişi ile kendini bir tutmamalı iyi olabilir hatta çok iyi olabilir orası kayseri kayserinin şartları odur demekki ve küçük bir matbaada veya ajansta çalışmakla 1250 1500 2000 bu maaşları bekleyemezsiniz bekleyenlerde habire maaşları peşinde koşarlar... ilk başlangıçta düşük maaşlarla başlıyabilirsiniz bu her yerde böyledir ama kendinizi göstermeniz ve vazgeçilmez hale getirmeniz lazım patronlar sizden vazgeçememeli o zamn istediğiniz maaşı alırsınız yoksa beklersinizki patron zam yapsada maaşlarımız artsa siz ne kadar iyi olursanız o kadar çok maaş alırsınız ben bunu der bunu uygularım.