Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bla...Bla...

karaböcek

🏆Pro Tasarımcı🏆
a.s hepyek nasılsın

tecrübe puanın harika :) ellllibeşş

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
İyidir, sen nerelerdeydin bakalım, tatil mi?

karaböcek

🏆Pro Tasarımcı🏆
aynen :) 1 temmuzdan beri geziyorum valla . 7 gün sonra askere gideceğim yer belli olacak onu bekliyorum bende .

siteye de doğru düzgün giremedim yaa :(

karaböcek

🏆Pro Tasarımcı🏆
tabiki de haber ederim, çok teşekkür ederim :)

sizlerde ne var ne yok herkes yemekte sanırım

karaböcek

🏆Pro Tasarımcı🏆
55 yazdığını gördüm ve birden heyecan yaptım :D 55 samsunun plakasıdır

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me

karaböcek

🏆Pro Tasarımcı🏆
hoşgeldin abicim nasılsın

birşey soracagım dizgici ne demek ?

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
hoşgeldin abicim nasılsın

birşey soracagım dizgici ne demek ?

:D:D:D:D:D:D:D:D

Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi Dizgici Tanımı Dizgici
Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi TANIM Basılarak çoğaltılmak üzere matbaaya gelen bir orijinali (kitapDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi dergiDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi katalogDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi afişDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi broşürDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi takvim vb.) sıcak dizgi veya foto dizgi (masa üstü yayıncılık) ile düzenleyen kişidir.

GÖREVLER - Müşteri veya teknik elemanlarla görüşerek form taslaklarının boyutunu belirlerDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Sıcak dizgi makinesinde veya bilgisayardaDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi yazı karakterlerini isteğe göre belirleyerek formdaki bilgileri girerDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi satır ve sütun genişliğini oluştururDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Örneğe göre bilgilerin ve resim konulacak alanların sayfa düzenlemesini oluştururDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi- Kapak çalışmalarında yer alan resimlerin renk düzenlemeleri üzerinde çalışır ve renkli sayfa çıktısı alarak müşteriyle görüşürDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Sıcak dizgi makinesinden çıkan yazıları çeşitli teknelere koyarak mürettipe gönderirDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Bilgisayarda yapılan çalışmaları asetata çeker ve resim konulacak alanların siyah-beyaz fotoğraflarını çekerDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Işıklı montaj masalarında montajcı ile işbirliği yaparDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi yazı dizgilerini resimle beraber komple sayfa üzerinde düzenler (Bundan negatif film yapılır)Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Müşteri tarafından yapılan düzeltmeye göre gerekli düzeltme işlemini yaparDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Sayfa dizgisi yapmış ise araya giren değişimlerin veya sayfanın numaralandırılmasını (sıraya koyma) yaparDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Filmin renk ayırımları ve düzgün olmayan yerlerin düzeltilmesi için çalışmayı fotomekanik bölümüne gönderir. (Negatif çekilen filmlerden pozitif elde edilir.) - Formun son şekli hakkında müşterinin görüş sahibi olabilmesi için resim ve yazı krokilerinin renksiz olarak yer aldığı bir çalışma yapar (Ozalit çalışması)Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Ozalit baskı çalışmasını müşterilere gönderir ve müşteriler tarafından yapılan düzeltme üzerindeki son rötuşlarını dizgiye ve şekle yansıtırDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi- Matbaacılıkta dizgiye ait sembolleri tanır ve uygularDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Sıcak dizgi makinelerinin mekanik ve elektronik özelliklerini iyi tanırDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi onları dış etkenlere karşı korurDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Çalışmaları alüminyum plakasının yapımı için kalıpçıya gönderir.

KULLANILAN ALET VE MALZEMELER BilgisayarDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi masaüstü yayıncılık paket programlarıDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi scaner aletiDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi ışıklı montaj masasıDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi büro malzemeleriDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi linotype (satır halinde dizgi yapan sıcak dizgi makinesi)Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi monotype (tek harf halinde dizgi yapan sıcak dizgi makinesi)Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi harf karakterleriDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi espaslarDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi yedek espaslarDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi kumpasDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi espas temizleme teknesiDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi ahşap veya metal yazı tekneleri.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER Dizgici olmak isteyenlerin; - Şekil ilişkilerini görebilenDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Ayrıntı ve değişikliklere dikkat edebilenDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Göz ve ellerini eşgüdümle kullanabilme gücüne ve estetik görüşe sahipDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - İleri derecede miyop (6 diyoptrinin üzerinde) olmayanDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Kronik bronşitDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi akciğer hastalıklarıDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi doğuştan veya sonradan kazanılan kalp hastalıklarından birisine sahip olmayanDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Başkaları ile işbirliği içinde çalışabilenDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Yazım kurallarını iyi bilen veya uygulayanDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi- Vücut gücünün en az %70'ine sahip olan kimseler olmaları gerekir.

ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI Sıcak dizgicilerin çalışma ortamı çok sağlıklı olmayıpDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi çok gürültülüdür. Foto dizgide çalışanlar iseDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi matbaaların büro bölümlerinde çalışırlar. Ortam temiz ve iyi aydınlatılmıştır. Yazılı metinlerdeki verilerle ilgilidirler. Gerektiğinde tipo ve ofset baskıcılarlaDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi serigraflarla iletişim halindedirler.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI DizgicilerDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi matbaalardaDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi basım ve yayınevlerinde çalışırlar. Ayrıca kendi işyerlerini açabilirler. Bu meslek artık bilgisayarda masaüstü yayıncılık programları ile yapılmaktadır. Günümüzde matbaa grafikerliği ile dizgicilik iç içe girmiş durumdadır. Masa üstü yayıncılık paket programlarını ve gelişmiş diğer mesleki paket programlarını kullanabilen elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yönde kendini geliştiren elemanların iş bulma olanakları her zaman vardır.

MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER Mesleğin eğitimiDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi yeterli müracaat olması durumunda tüm mesleki eğitim merkezlerinde verilmektedir.

MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI Çıraklık eğitimine başlayabilmek için; - En az ilköğretim okulu mezunu olmakDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - 14 yaşını doldurmuş 19 yaşından gün almamış olmakDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi ancakDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi 19 yaşından gün almış olanlardan daha önce çıraklık eğitimden geçmemiş olanlarDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi yaşlarına ve eğitim seviyelerine uygun olarak düzenlenecek mesleki eğitim programlarına göre çıraklık eğitimine alınabilir. - Bünyesi ve sağlık durumu gireceği mesleğin gerektirdiği işleri yapmaya uygun olmakDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Eğitim görmek istediği meslekte bir işyeri sahibi ile çıraklık sözleşmesi imzalamak gereklidir. Meslek liselerinde eğitim görebilmek için ise; ilköğretim okulunu bitirmek ve meslek lisesi başvuru şartlarına sahip olmak gerekmektedir.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ - Dizgici mesleğinin eğitim süresi lise veya daha üst düzeyde genel eğitim görmüş olanlarda 1 yılDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi ilköğretim mezunu olanlarda ise 2 yıldır. Haftanın 5 günü işyerinde uygulamalıDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi 1 günü ise okulda teorik eğitim görülür. - Matbaa meslek lisesi ve endüstri meslek lisesinde de eğitim süresi 3 yıldır. Bu okullarda da öğrenciler haftada 3 gün işletmelerde pratikDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi 2 gün okulda teorik eğitim görürler.

MESLEKTE İLERLEME - Meslekte usta ve usta öğretici unvanlarına yükselmek mümkündür. Mesleki eğitim merkezlerinden kalfa olarak mezun olanlar bir işyerinde çalışıp aynı zamanda teorik eğitimlerine de devam edebilirler. Dizgici mesleğinde ustalık eğitimi çalışma süresi 1 yıldır. - Ustalık belgesine sahip olanlar veya bunları işyerlerinde çalıştıranlar bağımsız işyeri açabilirler. AyrıcaDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi işyerinde çırak çalıştırması için de "Usta Öğretici" belgesine sahip çalışanın olması zorunludur. - Meslek liselerinin “Matbaa”Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi “Matbaacılık”Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi “Dizgi” bölümünden mezun olanlar istedikleri takdirdeDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi bitirdikleri alanDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi kol ve bölümlerinin devamı niteliğinde veya buna en yakın programların uygulandığı meslek yüksekokullarına istenilen şartları taşımaları durumunda sınavsız olarak yerleştirileceklerdir. BENZER MESLEKLER: Ofset BaskıcıDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi Tipo BaskıcıDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi SerigrafDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi Grafiker (matbaa grafikeri)Dizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi Reprodüksiyon ve Klişeci.

BURSDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi KREDİ VE ÜCRET DURUMU Çıraklık eğitimi kapsamındaki çıraklara eğitimleri süresinceDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi endüstri meslek lisesi öğrencilerine ise üçüncü sınıftan itibarenDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi işletmelerde yapacakları beceri eğitimi esnasında işverenlerceDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi asgari ücretin % 30'undan az olmamak üzere ücret verilir. Döner sermayesi bulunan meslek liselerinde işçilik hakkı olarak öğrenciye belli bir ücret ödenmektedir. Bu meslekte çalışanlar; çalıştıkları işyerlerinin büyüklüğüneDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi sendikalı olup olmamalarına veya kamu kesiminde ya da özel kesimde çalışmalarına bağlı olarak değişen ücretler almaktadırlar. Ücretler asgari ücretin 2 ila 4 katı arasında değişmektedir.

DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BAŞVURULABİLECEK YERLER - İlgili Eğitim KurumlarıDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Meslek Danışma MerkeziDizgici Dizgici Nedir? Dizgici Kimdir Dizgici Mesleği Dizgici Hakkında Dizgici Bilgi - Bünyesinde Meslek Danışma Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu İl ve Şube Müdürlükleri.

Alıntı.... :D

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Maşallah.:)

Benim merak ettiğim bir şey vardı, dur google'a yazayım daha öz sonuçlar çıkar belki.:rofl:

karaböcek

🏆Pro Tasarımcı🏆
teşekkür ederim :)

bende google yazdım ama bu site hariç şuanda her siteye hata veriyor o yüzden sordum :) yoksa önce araştırır sonra sorarım

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Alıngan üyelerimiz yine iş başında.:)

İlkokul yıllarımı anımsadım nedense.:) Ön sıradaki arkadaşımın sırasına çaktırmadan raptiye koyardım, ah ne günlerdi.:rofl:

karaböcek

🏆Pro Tasarımcı🏆
alınganlıkla alakası yok :) sadece açıklama gereği duydum o kadar :)

martinn nerdesin abi yaa

oreiro

🏆Pro Tasarımcı🏆
görünüşe göre bu akşam tek takılan benim :)
uyku vaktiiiiii iyi geceler..