Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel de açtığım resmi bölme

muzip38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corel draw da import ettiğim bir resmi ikiye bölmek istiyorum yarı başka sayfaya kopyalamak için nasıl yapabilirim kare falan çizp yaparken görmüştüm fakat tam hatırımda olmadığından yapamadım acil yardım ederseniz sevinirim şimdiden çok teşekkürler

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
selam sorunu tam olarak anlamadım. ama kesmenin 2-3 değişik metodu var. eğer tam olarak açıkalrsan elimden gelen yardımı yaparım.

sseevvccaann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir örnekle acıklayayım istersen.tabi yardımcı olursa sevinirim.örneğin 200mmx100mm ebatında bir resim import ettik.rectangle tool ile 100mmx100mm dörtgen çizelim.resmin köşesine sıfırlayalım.yada alacagımız parcayı belirleyip üzerine koyalım.dörtgeni ve resmi birlikte seçip üstte bulunan intersect i tıklayalım.resmin istenilen kısmını bu sekilde kopyalayabiliriz.en azından ben böyle yapıyorum.

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
acaba işine yarar mı bilmem....ben dergi tasarımı yaparken karşılıklı gelen iki sayfayı yan yana koyarım ve grup yaparım....sonra fotoğrafı her iki sayfayı kaplayacak kadar büyüterek..Effect / Power Clip yaparım...sonra iki sayfanın grubunu çözersen...birbirinden bağımsız iki parçalı foton olur...umarım kolay anlaşılır anlatmışımdır

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dddys6.jpg

muzip38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hepinize teşekkürler arkadaşlar sorunu yardımlarınız sayesinde
halettim

muzip38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
peki silği kullanmadan resmi çizdiğim yerlerden nasıl bölebilirim
9256ahmet.JPG

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
bir örnekle acıklayayım istersen.tabi yardımcı olursa sevinirim.örneğin 200mmx100mm ebatında bir resim import ettik.rectangle tool ile 100mmx100mm dörtgen çizelim.resmin köşesine sıfırlayalım.yada alacagımız parcayı belirleyip üzerine koyalım.dörtgeni ve resmi birlikte seçip üstte bulunan intersect i tıklayalım.resmin istenilen kısmını bu sekilde kopyalayabiliriz.en azından ben böyle yapıyorum.
bende bu yolu kullanıyorum gayet basit ve kullanışlıdır

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bir başka yolu daha var arkadaşlar benim bildiğim, fotoğrafı direkt import ederken croplamak.. resimle anlatayım, mutlaka bilenler vardır bunuda...
36333008np6.jpg

muzip38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler arkadaşlar fakat anlatığınız yollar genelde resmin bir kısmını kesmekle alakalı ama bilmediğim bi çok şey öğrendim bunlar için de teşekkür ederim fakat resmi iki parçaya bölmeden bahsettim ben yani yarısı yukarda durucak yarısı aşağıda resmin yine çoook teşekkürler

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
selam

bi yöntem daha var. resmi import et. sol tarafta toolslardan Knife Tools var. onunlada istediğin yerden çizerek çok hızlı biçimde ikiye ayırabilirsin. tabi mause hassasiyetin önemli. el becerisi gerektirir biraz.

ayrıca powerclip bu işi iyi yapar!

Saygılar..

ajansnet

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bu özellik corel10 da çalışmıyo. X3 ile arasındaki bir farkı daha bulmamı sağladın teşekkürler. :D

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
pardon ben konuyu yanlış anlamışım o zaman; kesme deyince croplama olarak algılamışım
o zaman onuda anlatayım hemen... bu yöntemle en ufak, bir piksel bile kaıyp olamadan kesilir, yani pikselleri bile ortadan keserek yapılmaktadır bu bölme işlemi
38919967kg0.jpg

taksi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tebrikler en güzel yöntem bu bence

karizmatikgim

🌱Yeni Üye🌱
Resmi corele indirdikten sonra resimde kopyalamak istediğim alana bir kare veya daire çiz.
sonra araç paletinde interactive Transparency Tool (Şampanya şişesi şeklinde olan) u seç ve üst araç cubuğundaki None seçeneğinin yanındaki tırnağı tıklayarak 2 seçenek olan UNİFORM seçeneğini seç hemen yantaraftaki Normal yazan tırnağı tıkla ve 5 ci seçenek olan olan MULTİPLY tıkla ve aynı sırada bulunan kaydırma çubuğunun yanında 50 yazan yere 100 yaz ve aynı sıradaki FREEZE seçeneğini tıkla. daha sonra araç paletinden Pick tool' tıkla ve çizmiş olduğun kare veya daireni PİCK TOOL 'a alıp Sonucu görebilirsin. Sana Kolay Gelsin . haberini bekliyorum.

filizzz

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende bilmediğim birçok şeyi öğrendim teşekkürler paylaşımlarınız için :)

abaq

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
abaq.deviantart.com
veyahut resim boyutunda bir kutu açıp resmi powerclip ile kutunun içine gömebilirsin.
kutuyu sağ tıklayıp kilidi deaktif edip yeniden çölendirebilirsin. ve verdiğin ölçününyarısı kadar sol kısma taşıyabilirsin. ve verdiğin yarım ölçü kadar sağ kısma taşıyarak kopyalaybilirsin. powerclip kilidini tekrar aktif hale getirerek işlemi tamamlayabilirsin. :))

yazması uzun ama yapması kolay. :)