Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Empirme Baski Desen Tasarimi Hakkinda

kerso

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.cigicigi.co
kendisi daha önceden calısma arkadasımdır aynen dediği gibi direk kısayollarla calısır:) zamanında aynı tavsiyeleri bana da vermiştir ve faydalı da olmuştur. kesinlikle kısayolları bilmek zamandan tasarruftur. cok daha hızlı iş cıkarırsınız. söylediklerini uygulamış ve uygulayan biri olarak kesinlikle katılıyorum :)
Sevil İlhan

yorumunuz için teşekkürler

meryemköroğlu

🌱Yeni Üye🌱
merhaba..müşterim aşındırma baskı istiyor ve baskıda soluk bir görüntü istiyor..opacity değerini 70 e düşürün dedi..bende düşürdüm..baskıda bunun çıkışını nasıl almam gerekiyor yardımcı olurmusunuz???

kerso

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.cigicigi.co
Merhaba,
öncelikle sorunuzun yeri burası değil..... ama;
opacity70 yapıp bu fırçayı kullanın yani, desnei opacity 70 ile çizin veya opacity 70 silgi ile deseni silikleştirin. sonra filme basın baskıcıya verin, umarım sorunuzu yanlıs anlamamısımdır..

karababa

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tiryakidesen.com
Herkese merhaba,
Konuya ilgi gösteren herkesin fikirleri için teşekkür ederim. konuyu açan arkadaşın arkadaşı için 2 satırda ben yazmak ve yeteneği olan arkadaşlara yön vermeyi isterim.

İsterim ki ülkede tasarımcılar artsın ve italyanlar yada yabancılar desenlerini bizden alsınlar ve sermayemizi uçurmayalım.

Desen çizim hususu 2 aşamada gerçekleşir.
1. aşama tasarım aşamasıdır. Ve bu aşama tasarımcının kendini iyi hissetiği ve kafasındakileri aktarabildiği ortamda gerçekleşir. Yani bu kişinin elindeki kalem yahut boya ile tasarlamasıdır ki bu aşama tamamen serbesttir. Sadece bu tasarımlarınızı dahi değerlendirebilirim.(sadece yetenek sahibi kişiler için geçerli)
2.aşamada bu tasarım bir photoshop kullanıcısı desinatör tarafından arkadaşlarımın da bahsettiği gibi safha safha gerçekleştirilir. bu programlar istekli olanlar tarafından kısa sürede öğrenilebilir. ancak resim kabiliyeti zayıf kimselerin bu konuya yakınlıkları onların uzun sürelerde bu işte başarılı olamamaları anlamınada gelir.
özetle soruyu sorup hangi programda tasarlamalı diyen arkadaşım yeteneği varsa karakalemle çalışsın bana yollasın.
her hafta çakmakçılar yokuşundayım:)
TiryakiDesen
Karababa

stany

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.
Ben 4 yıldan beri grafiker olarak ajansta çalışıyordum. Bir nedenden dolayı işten ayrıldım ve şuan bir emprime üzerine bir iş buldum ama bu işte bilgim olmadığı için kendime güvenemiyorum. Matbaa ve serigraf baskılı olan işler çalıştım şuana kadar. Corel ve Photoshop programlarını kullanıyorum corel programını daha iyi biliyorum. Çizimleri corelde hızlı bir şekilde yapabilen birisiyim ancak emprime baskı tekniği hakkında hiç bir bilgim yok burdan arkadaşlar birşeyler anlatmaya çalışıyor ama çalışmadan öğrenilecek şeyler değil bunlar ancak ben kendime güvenemiyorum yanlış bir şey yapıp zararda yaratmak istemiyorum bu işi yapan arkadaşların fikrini almak istiyorum.

sefakahraman

🌱Yeni Üye🌱
cok guzel izah etmissin hocam tesekkur ederim..diger teknigide solersen cok dua ederim...bekliyorum

berran

🌱Yeni Üye🌱
Herkese merhaba,
Konuya ilgi gösteren herkesin fikirleri için teşekkür ederim. konuyu açan arkadaşın arkadaşı için 2 satırda ben yazmak ve yeteneği olan arkadaşlara yön vermeyi isterim.

İsterim ki ülkede tasarımcılar artsın ve italyanlar yada yabancılar desenlerini bizden alsınlar ve sermayemizi uçurmayalım.

Desen çizim hususu 2 aşamada gerçekleşir.
1. aşama tasarım aşamasıdır. Ve bu aşama tasarımcının kendini iyi hissetiği ve kafasındakileri aktarabildiği ortamda gerçekleşir. Yani bu kişinin elindeki kalem yahut boya ile tasarlamasıdır ki bu aşama tamamen serbesttir. Sadece bu tasarımlarınızı dahi değerlendirebilirim.(sadece yetenek sahibi kişiler için geçerli)
2.aşamada bu tasarım bir photoshop kullanıcısı desinatör tarafından arkadaşlarımın da bahsettiği gibi safha safha gerçekleştirilir. bu programlar istekli olanlar tarafından kısa sürede öğrenilebilir. ancak resim kabiliyeti zayıf kimselerin bu konuya yakınlıkları onların uzun sürelerde bu işte başarılı olamamaları anlamınada gelir.
özetle soruyu sorup hangi programda tasarlamalı diyen arkadaşım yeteneği varsa karakalemle çalışsın bana yollasın.
her hafta çakmakçılar yokuşundayım:)
TiryakiDesen
Karababa

Merhaba ben amatörce bazı desenler çiziyorum önceden kalemle şimdi pc ile corel draw ı öğreniyorum fakat bana çizmeektense clipart yöndtemini tavsiye edildi benim sizden öğrenmek istediğim çizmekmi daha faydalı yoksa clipart yapmamı yardımcı olursanız sevinirim..

kerso

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.cigicigi.co
Merhaba Berran hocam,
çizimleriniz için kesinlikle çimenizi öneriyorum, clipart yaparak hem ilerletemessiniz kendinizi hemde her zaman kullanılabilecek bir şey değil, zaten coreldrawda çizim yapmak kolaydır, nasıl öğreneyim derseniz en kestirme yol, bi grafiker bulun, yarım saat 1 saat o çizerken yanında durun seyredin ve sorun çok etkili oluyor..

Nagihann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Grafik tasarımcısı idim desinatörlüğe geçiş yaptım 1 yıldır Bursada tekstil fabrikasında desinatör olarak çalışıyorum. Corel freehand biliyorum fakat tüm işlerimi photosopta yapıyorum. Hem kreasyon çizimleri hem de renk ayrımı için photoshop vazgeçilmez bir program. Empirme baskıda yapmak istediğin sadece çizim olsa bile bu yeterli olmuyor Oradan buradan temin edilen kitaplar elbette yardımcı oluyordur ama desinatörler çizdikleri kreasyonların baskı hallerini görmeden birşey öğrendiklerini bilmezler. Çoğu zaman desinatörün çizdiğiyle baskı sonrasında çıkan bir olmaz arkadaşın dediği gibi tram değerleri vs farklı çıkar boyanın yayma problemi olur sen anlayamassın neden öyle olduğunu bunlar kitapta yazmaz kendini geliştirebilmemn için yetiştirilmek üzere empirme baskı yapan bir yerde bulunman tüm süreci gözlemlemen gerekir diye düşünüyorum. Bu süreçten sonra photoshoptan başka diğer programlara gerek duyulmuyor zaten en azından benim yaptığım bu. Arkadaşın çabasını takdir ettim doğrusu...

aliaslan

🌱Yeni Üye🌱
İstanbul da desen tasrım kursu?

Herkese iyi günler;
Ege Üniversitesi tekstil mühendisliğinden bu sene mezun oldum. İstanbul avrupa yakasında ikamet etmekteyim İstanbulda faaliyet gösteren tavsiye edebileceğiniz desen tasarım kursu var mı?
Forum yöneticileri ve bütün arkadaşların yardımını bekliyorum...
Şimdiden herkese teşekkür ederim...

heydulum

🌱Yeni Üye🌱
kesinlikle photoshop yada illistratör kullanmalısın.8 seleik desinatörüm.tamam corel freehand çok kullanışlı bi program ama photoshop olmazsa olmaz.elinden geliyosa illistratörü öğren ama olmuyosa mutlaka photoshop