Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw ile Nasıl Kolay yapılır?

nostrakabus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
wwwdurugames.com
Arkadaşlar sorunum şu ki; yılardır kulanmam rağmen Corelin pratik çözümleridne bazen bir haberim. Resimde gördüğünüz bir daire etrafına (güneş diyelim buna) mesafeleri eşit ama kolayca yerleştirebileceğimiz ışık çızgileri olsun .. ben bunu elle manuel yapıyorum çünki Trasnformation benim istediğim şeklide sıralayamaıyor, yada ben becerksizim. Bunun daha kolay bir püf noktası yokmu ? nasıl yapabiliriz?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

nasil.jpg

Son düzenleme:

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Resim görünmüyor tam anlayamadım ...

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İstediğiniz şey gözükmüyor. Anladığım kadarıyla bir daire çevresine eşit aralıklarla çizgiler ya da nesneler istiyorsun. Dairenin merkezine etrafında döndereceğin objenin dönme merkezini getir. Bir kez dönder sonra duplicate duplicate...

nostrakabus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
wwwdurugames.com
pardon lik yanlıştı düzelttim . Bu resimdeki gibi bir daire etafına nasıl daire şeklinde her hangib bir çizgi Örnek : Güneş etrafındaki çizgileri temsil eden bir forum oluşturabilirim. ama aralardaki çizgiler eşit olmalı

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Etrafında kaç adet şekil istiyorsanız onu 360'a bölüm dönme açılarını bulduktan sonra kopyalayacaksınız.

nostrakabus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
wwwdurugames.com
evet sizin söylediğiniz gibi istiyorum. Yanlız bu işlerimi TRANSFORMATİON > ROTATE bu işimi görmüyor onuda söyleyim.. istediğim eğimi vermiyor bu işin en kolayı manuel elle yapıyorum ama ...onunda aması var zamn kaybı hani dunun püf noktası varmı diye merak ettim

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet sizin söylediğiniz gibi istiyorum. Yanlız bu işlerimi TRANSFORMATİON > ROTATE bu işimi görmüyor onuda söyleyim.. istediğim eğimi vermiyor bu işin en kolayı manuel elle yapıyorum ama ...onunda aması var zamn kaybı hani dunun püf noktası varmı diye merak ettim

cesar5x () hotmail.com
msn ekleyin hemen yardımcı olayım.

nostrakabus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
wwwdurugames.com
valla ben ekleidm sizi ama açıktım bütün gün de gelmediniz yada teknişk bir sorun oldu .her neyse.. Eklediğinizi aldım elinize kolunuza sağlık çok çok teşekür ederim. Benim gibi bukonuyu bilmeyen yada dikakt etmeynler için basit bir örnek teşkil edeceğini umuyorum.
Evet istediğim bu ve benim kuladığım versiyon Corel X3 sanırım bu sürümdemi bir sıkıntı var bilmiyorum , sizin kulandığınız X6, benimkinde olmuyor işte bu şekide çok denedim ki, bende bunun burdan yapıldığını biliyorum sırf bir kaç denemeden sorna baktım olmuyor programda var bir sıkıntı diyerek bir daha ogün bu gündür elimi dahi sürmedim o bölüme.

Ben en iyimi CorelX6 yı edinip denemeli.
tekrar emekleriniz için teşekkür ederim beni ve bir çok kişiyi bilgilendirdiğinizi düşünüyorum.
hakkınız helal edin lütfen.

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
valla ben ekleidm sizi ama açıktım bütün gün de gelmediniz yada teknişk bir sorun oldu .her neyse.. Eklediğinizi aldım elinize kolunuza sağlık çok çok teşekür ederim. Benim gibi bukonuyu bilmeyen yada dikakt etmeynler için basit bir örnek teşkil edeceğini umuyorum.
Evet istediğim bu ve benim kuladığım versiyon Corel X3 sanırım bu sürümdemi bir sıkıntı var bilmiyorum , sizin kulandığınız X6, benimkinde olmuyor işte bu şekide çok denedim ki, bende bunun burdan yapıldığını biliyorum sırf bir kaç denemeden sorna baktım olmuyor programda var bir sıkıntı diyerek bir daha ogün bu gündür elimi dahi sürmedim o bölüme.

Ben en iyimi CorelX6 yı edinip denemeli.
tekrar emekleriniz için teşekkür ederim beni ve bir çok kişiyi bilgilendirdiğinizi düşünüyorum.
hakkınız helal edin lütfen.

Bütün versiyonlarda aynı yöntem geçerli. Deneyin,vazgeçmeyin:rofl:

2897

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar corel draw makrosu lazım smetrical yardım larınız için teşekkürler