Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangi vektorel programı kullanıyorsun?

• Kullanılan toplam oy
    447

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben coğuklukla freand kullanıyorum ama resımlerı exportlayınca kırık cıkıyor ama resim olarak kaydetmeye başlayınca corel kullanıyorum , illustratorude garip kalmıyor onuda arasıra kullanıyorum ama bende hepsini kullanıyorum....

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
bende corel kullanıyorum ve çalıştığımız ve tanıdığım çoğu grafiker de corel kullanıyorlar.corel üstüne başka tanımayız diyorlar.freehandin yaygın olmasnın amacı sanırım mac bilgisayarlarda uyumlu olmasıymış ama ntv e bir programda izlemiştim grafikerlerin yeni gözdesi corel diye konuşmuşlardı istediğin çoğu şeyi corelde yapılabileceğini belirtmişlerdi.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
bende corel kullanıyorum ve çalıştığımız ve tanıdığım çoğu grafiker de corel kullanıyorlar.corel üstüne başka tanımayız diyorlar.freehandin yaygın olmasnın amacı sanırım mac bilgisayarlarda uyumlu olmasıymış ama ntv e bir programda izlemiştim grafikerlerin yeni gözdesi corel diye konuşmuşlardı istediğin çoğu şeyi corelde yapılabileceğini belirtmişlerdi.

Adobe Illustrator : kullanmamışlardır kendileri. O sebepten dolayı corel draw daha pratik geliyordur.

fotobella

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Adobe Illustrator : kullanmamışlardır kendileri. O sebepten dolayı corel draw daha pratik geliyordur

SecretBND

🌱Yeni Üye🌱
Ben freehand kullanıyorum. Çok seviyorum bu programı. Son zamannlarda ıllustrator çalışmaya başladım. Corele ısınmadım gitti.

erdallic

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar

temel olarak freehand kullanıyorum. ama diğer arkadaşlarında dediği gibi bu işi yapıyorsak bize gerekli olan diğer programları da kullanmamız gerekiyor.
iyi çalışmalar herkese.

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Corelle başladık, şimdilerde illustrator elim corel e kayıyor hep.. bu arada bende freehand e alışamadım gitti.. sevemedim.

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
tabiki freehand her zaman freehand ama bir süre sonra illustrator olacak gibi gözükoyo. :(

erdemcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemcagla.com
ben anlayamadım şimdi ben aynı anda 2 vektörel program kullanamazmıyım? FH i biliyorum corelede yeni başladım.FH diyeyim onun yeri başka

N/A

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
CoReLdRaW %99
Aİ %99
FREEHAND %20 :} Kullanıyorum.

pelin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vektörel program olarak Corel Draw ı kullanıyorum tek derdim tirelemelerde. quarkı çözmeye çalşıyorum. Freehand ise zora düşmedikce kullanmam. yurtdışı müşterilerimizden sürekli Adobe Illustrator çalışmaları geldiği için kullanıyorum

yawbibirak

🌱Yeni Üye🌱
freehand kullanıyodum şimdi corel iş yerindeki mac ve pc ye göre değişiyo bakalım...

kara kule

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ilk başladığımda kullandığım program olduğundan olsa gerek genel olarak coreldraw. freehand' e ben de alışamadım. çok basit geldiğindendir belki de.
illustrator' e de başlayalı 3 ay oldu. onu da çözümleme aşamasındayım hala.

yani genel olarak çalışmaların corel tabanlı. şirket arşivinin de corel tabanlı olmasından dolayı diğerlerini gerekmedikçe kullanmıyorum.

xXx_designer_xXx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en pratiğinin corel olduğunu düşünüyorum. freehand nedense benimde tercih ettiğim bi program değil. illustratörü ise hiç kullanmadım