Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

baskı öncesi yapılması gerekenler

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
merhaba ambalaj tasarımı üzerine bir girmada çalışıyorum grafik bölümünde bir tek ben varım buda benim için çok zor oluyor çünkü daha işi tam olarak bilmiyorum tasarımı yapma konusunda demiyorum öyle böyle birşeyler yapmaya çalışıyorum fakat,
baskıya göndermeden önce ne yapmam gerekiyor çıktı alıp kontrol ediyorum
resim rgb ise cmyk ya çeviriyorum bunun gibi şeyler bazen var olan birşeyi yeniden tasarkamamı istiyorlar renkte sorun yaşıyorum pantone katoloğuda yok.
tramı kaç rengin diyorlar az çok biliyorum ama onlara cevap veremiyorum yani tam anlamıyla bana bu işi anlatabilir misiniz.
saygılar...

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba ambalaj tasarımı üzerine bir girmada çalışıyorum grafik bölümünde bir tek ben varım buda benim için çok zor oluyor çünkü daha işi tam olarak bilmiyorum tasarımı yapma konusunda demiyorum öyle böyle birşeyler yapmaya çalışıyorum fakat,
baskıya göndermeden önce ne yapmam gerekiyor çıktı alıp kontrol ediyorum
resim rgb ise cmyk ya çeviriyorum bunun gibi şeyler bazen var olan birşeyi yeniden tasarkamamı istiyorlar renkte sorun yaşıyorum pantone katoloğuda yok.
tramı kaç rengin diyorlar az çok biliyorum ama onlara cevap veremiyorum yani tam anlamıyla bana bu işi anlatabilir misiniz.
saygılar...

Anlatmaya çalışayım biraz:
Tiff'i sadece rgb'den cmyk'ya çevirmek yetmez profil ayarlarıda gerekir
Çalıştıktan sonra çıkış alıp orjinalle kontrol edebilir ve ne kadar yaklaştığına gözle bakabilirsin
En kısa zamanda bir pantone aldırmaya çalış. Şöylede yapabilirsin
kendi programında otomatik seçtiğin pantonlardan ve açılımlarından (cmyk)
cromalin alabilirsin
Buda bir nevi pantone vazifesi görür ama yüzde yüz güvenilir değildir
Kendine renk katoloğu hazırlayabilirsin alttaki gibi
Bir örnek
picture1ge3.png

Son düzenleme: