Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bıçak İzi Nasıl yapabilirim

celikmurat

🌱Yeni Üye🌱
özel bıçaklı bir işi hazırlarken önce bıçağı çizdirip sonra işi bıçağın içine yerleştiriyorum. bu benim için hem zaman kaybı hemde fazladan uğraş. bıçak izini çizdir sonra al. bu işi corelde daha kolay yapmanın bir yolu var mı. corelphoto paintte yapılıyor hehralde. sadece şeklin dış çizgilerini almak için. sanırım iyice dağıttım konuyu ama toparlarız :D yardımlarınızı bekliyorum.

sewgin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tersten yapıyosun.
önce işi yap sonra üstünden kesim yerlerini çiz.
ben yıllardır öyle yapıyorum
hatta iş tamamen vectorelse daha basit
işin en dış çizgisinden bitanede yanına çoğaltıyorum oda kesimi oluveriyo işte hepsi bu

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
bir işin bıçak izini çıkarmadan tasarlamak ve sonra bıçak izi yapmak bence çok mantıksız ve sorun yaratabilecek bir çalışma stili...

sewgin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya zaten işe başlamadan önce belli ölçüler ve boyutlar olur.
tabili kafana göre bi boyut yapamazsın. herşeyi ölçüsüne göre çalışıp işi sonlandırınca en dış çeperi kesim olarak kullnmanın neresi garip geli anlamadım.
yılalrdır kutu işi yaptım hiç biri sorun yaratmadı.

aysegrf

🌱Yeni Üye🌱
anaaam bana bıçak izleri herzaman hazır geliir. hazır olmayan bıçak izine asla çalışma yapmaam. bananeeeee

♾️Grafik Gurusu♾️
burada sorun iş bittikten sonra dış çizgiyi bıçak izi olarak kullanmak değil ki... sorun önce bıçak izini çizmeden tasarımı yapmak... ebatlar belli oluyor baştan diyorsunuz tabi ki öyle... ama o ebatlara göre çizdiğiniz o dış çizginin adı bıçak izi değil mi... neticede dediğime geliyorsunuz işte... önce bıçak izi çiziliyor sonra o ize göre tasarım yapılıyor... ama eğer ki siz yok ben öyle çalışmıyorum... önce tasarlıyorum sonra bıçak izi yapıyorum diyorsanız valla bravo size ne diyeyim... ben yıllardır bu işin içinde olmama rağmen şahsen bıçak izini çalışmadan tasarımda neyi nereye nasıl yerleştirmem gerektiğini kafamdan yapamıyorum...

celikmurat

🌱Yeni Üye🌱
özel bıçaklı hazır iş geldiğinde numunesini götürüp önce bıçağını çizdiriyorum. kendi yaptığım işlerde sorun olmuyor zaten. hazır işlerde (numuesi gelir aynı şekilde olması istenir tabi değişiklikleri olur.) mesela işi hazırlıyorum bıçağını yaptırdığımda oturmama, kayma ufak ya da büyük gelme gibi sorunlar oluyor. başıma bir iki kere geldi. ondan sonra bende bu yönteme başvurdum. ama dediğim gibi bölede uğraştırıyor

♾️Grafik Gurusu♾️
işte öyle yaptığınız için zaman alıyor sizin işiniz... numuneyi götürüp neden bıçakçıya çizdiriyorsunuz ki... siz tarayıp üzerinden çizin gönderin kontrol etsin bıçakçı... gereken yerleri zaten onlar düzeltip size mail olarak atıyorlar... ve bu zamanınızı o kadar abartılı bir şekilde almıyor...

celikmurat

🌱Yeni Üye🌱
o zaman sorun scainnerden kaynaklanıyor olsa gerek :D kendim yaptığımda bouyutunda değişmeler oluyor. her neyse şu işi iyice öğrenicem. size o zaman derdimi tam anlamıyla anlatırım. ilginiiz için çok teşekkür ederim.

ayyon

🌱Yeni Üye🌱
bence de önce bıçak sonra tasarım yapılmalıdır.