Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bilgisayarım printerimden çıktı almıyor

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar. javelin kart printerim var. bu printer gerçekte parelel port tur. masa üstü bilgisayarda sorun çıkarmıyor. fakat dizüstü lerde parelel port olmadığı için bunu aşmak için bir tarafı parelel olan diğer tarafı usb olan ara kablo kullandım fakat sorun çıkarıyor. çıktı al dediğimde hata veriyor. bu sorunu nasıl aşabilirim. yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi günler.

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aklıma ilk gelen ihtimal kablo boyutu oldu USB kablo sadece 30 cm mesafeye kadar düzgün çalışıyor eğer kablo daha uzunsa sorun çıkarabilir özellikle yazıcılarda sık karşılaşılan bir drumdur..

bunun dışında sorun hakkında daha ayrıntılı yazarsan hata mesajları yada hatanın kendisiyle ilgili yardımcı olabiliriz

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
Aklıma ilk gelen ihtimal kablo boyutu oldu USB kablo sadece 30 cm mesafeye kadar düzgün çalışıyor eğer kablo daha uzunsa sorun çıkarabilir özellikle yazıcılarda sık karşılaşılan bir drumdur..

bunun dışında sorun hakkında daha ayrıntılı yazarsan hata mesajları yada hatanın kendisiyle ilgili yardımcı olabiliriz

cevabın için sağol arkadaşım. sorun şu javelin marka bir printerim var. bu printerin portu pareleldir. bundan dolayı masaüstülerde sorun çıkarmıyor fakat diz üstü bilgasaryarda parelel port olmadığı için portu usb ye çeviren ara kablo kullanıyorum. print diyince print yapmıyor. herhangi bir işlem yapmıyor. fakat şöyle bir ayrıntı söyleyeyim bir ara çıkarıyordu. onu da printerin özellikler kısımına giderek portlara giderek başka bir printerin portunu seçiyordum yani var olan tüm portları deniyordum bir tanesinde çıkarıyordu. fakat daha sonra ne olduysa anlamadım artık çıkarmamaya başladı. kablonun uzunluğu doğru 30cm den fazladır yaklaşık 1 m dir. fakat yukarda da belirtiğim gibi bir ara oluyordu. önerilerinizi bekliyorum. herkese iyi çalışmalar.