Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Baskı fiyatı nasıl hesaplanır

aliihsan cinar

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar baskı için fiyat nasıl çıkartılıyor bunun yolunu bana anlatabilirmisiniz
mesela ben 12 sayfa a4 ebat 115 gr kuşe kağıt 4 renk 5.000 adet bastırmak istiyorum
bunun maliyetini ben nasıl çıkartabilirim.
burda kağıdın maliyeti ne kadar dikiş kırım maliyeti ne kadar bunları anlatabilirmisiniz arkadaşlar

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
slm arkadaşlar baskı için fiyat nasıl çıkartılıyor bunun yolunu bana anlatabilirmisiniz
mesela ben 12 sayfa a4 ebat 115 gr kuşe kağıt 4 renk 5.000 adet bastırmak istiyorum
bunun maliyetini ben nasıl çıkartabilirim.
burda kağıdın maliyeti ne kadar dikiş kırım maliyeti ne kadar bunları anlatabilirmisiniz arkadaşlar

Bir matbaya gidersiniz toplamından size işin maliyetini çıkartır ..

veya;

• Montaj yaparak baskı alanınızı ayarlar ve ona göre baskı yapabilecek bir makina bulursunuz.
  • 46x64, 35x50, 50x70, 70x100..Bu ülçülerden montajınızı yaparsınız.
  • Kağıtçı bulup kağıtçıdan bastırmayı planladığınız kağıt fiyatlarını alırsınız.
  • Mücellite giderek adet ve ölçüden bahsedip kırım ve dikiş işlemine verilecek fiyatını alırsınız.
  • Fim çıkış maliyeti veya direk kalıp fiyatları için film çıkış atölyelerini ararsınız.
  • işlerinizi aydetmeniz için Cd de lazım, (arşivleme için)
vb....

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Konunuzu Baskı Öncesi'ne taşıdım diğer alanda yalnızca Teklifler verilecektir. Buradan Yardımcı olabilicek arkdaşlar yazarlar size.

İyi Forumlar.