Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çözünürlük

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba arkadaşlar.
Şöyle bir problemin var. Photoshopta 300 dpi da hazırlanmış bir çalışma corele 700 photoshopta 100 dpi ile hazırlanmış bir çalışma corele 300 olarak geeliyor. Bu iş nasıl oluyor?

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
kayıt yaparken sayfanız 300 dpi ya ayarlıdır. photoshopta image size den onu ayarlayabilirsiniz

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şimdi ben photoshoptan corele alıyorum. Düzenliyorum ölçüyü de ama bunun nedeni ne olabilir??

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
dediğim gibi sayfayı 300 dpi de kaydediyor otomatik olarak, mesela 100 dpi lik bir resim yapın onu openle açın photoshopta daha sonra tekrar kaydedin onu 100 dpi olarak kaydeder.
birde bende photoshop yok resimli olarak anlatırdım image size girdiğinizde altta 3 tane kutucuk var hepsi işaretlidir ortadaki otomatik olarak ölçülere göre değer verir o işareti kaldırırsanız serbest olarak istediğiniz değerleri verebilirsiniz.

soner60

🌱Yeni Üye🌱
Corel'e aldığın resimde küçültme yaparsan dpi otomatik olarak büyür. Convert to bitmap yaparak düşürebilirsin, sorun teşkil etmez...

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Corel'e aldığın resimde küçültme yaparsan dpi otomatik olarak büyür. Convert to bitmap yaparak düşürebilirsin, sorun teşkil etmez...
lütfen yanlış bilgi vermeyelim yüksek çözünürlükteki bir işi küçültüp birde dpi yı düşürürseniz çok bozuk çıkar baskıda...
53493723ey3.jpg