Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kaliteli yüksek çözünürlüklü(banner) afiş nasıl yapılır? lütfen yardım edin arkadaşlar.

ozmenbahattin

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle herkese merhaba.
ben web sitem için banner çalışmaları yapıyorum. site pixsel olarak net ölçü istiyor (örn.955x351 px dışına çıkamıyorum) . bu ölçülerde banner yaparken kalitesi pek güzel değil. aranızda bana yardımcı olabilecek var mı lütfen??

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Merhaba, doğru ölçülerle çalıştığınız müddetçe ve yerleşimde boyut değişmediği müddetçe kalite bozulmaz. Yani 995x351 bannerı sayfaya yerleştirirken 1000px genişliğe yaymadığınız müddetçe bozulmaz. Yani size öyle geliyor olmalı. İsterseniz buraya yapıştırın birlikte bakalım.

İyi çalışmalar.

ozmenbahattin

🌱Yeni Üye🌱
merhaba deniz hanım, cevabınız için teşekkür ederim..
benim aslında söylemek istediğim, yüklerken değilde yaparken nasıl yüksek çözünürlük elde edebilirim,örn. ben photoshop kullanıyorum çoğunluk ve kayıtlarımı PNG dosyası web için kaydediyorum. web grafiğinde eksiklerim var. yardımcı olursanız çok sevinirim.

iyi günler

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
O zaman şöyle bir şey tavsiye edebilirim:

Çalışmalarınızı yaparken resolution değerini 100/150 olarak yapın. Daha sonra son haline çevirirken web için 72 yapar öyle kaydedersiniz JPG dosyayı. Bu değer baskı için 300'dür. Bir web bannerı için 300 çalışmanıza da gerek yok.

Önemli olarak da şunu tavsiye edeyim. Çalışmanızda kullandığınız dekupe yaparak ya da doğrudan kullandığınız çalışmalarınız küçültmeden önce orjinal boyutundayken işleme aldıktan sonra, akıllı nesneye (Smart Object) çevirin. Bu çok önemlidir. Siz 728x90 banner için bir arabayı temizleyip bannera uygun ölçekleyerek kullandıktan sonra sizden 300x600'e çevirmeniz istenince o araba pikselleşecektir. Bu yüzden akıllı nesne olayına çok dikkat edin.

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Rica ederim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.