Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

lokum kutusu

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınızı bekliyorum

Benzer konular

munlu79

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok güzel olmuş eline saglık

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benimde birinci tasarım çok hoşuma gidiyor

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
katılıyorum size

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Kahve fincanına lokumları sonradanmi eklediniz? üsten çekim bir fincanın kenarında yandan görünüm lokumlar var.:(

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Kahve fincanına lokumları sonradanmi eklediniz? üsten çekim bir fincanın kenarında yandan görünüm lokumlar var.:(

kahve fincaninin içini eğimli olarak düşünürsek, lokumlarin o şekilde durmasi normal değil ?

ellerine sağlik, güzel bi çalişma olmuş..

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
kahve fincaninin içini eğimli olarak düşünürsek, lokumlarin o şekilde durmasi normal değil ?

ellerine sağlik, güzel bi çalişma olmuş..

Grafik tasarım bölümü öğrencileri, teknik resim isimli bir ders alırlar. Bu derste, bir obje'nin önden, yandan ve üsten çizimlerini yaparlar.
Fincan, üsten görümde,
Lokumlar yandan görünümde, bu durumda bu iki obje bir perspektif düzleminde buluşumuyor...
Sonuç, ptohoshop bilginiz var, iki objeyi bütünleştirebiliyorsunuz.Persfektif bilginiz olmadigi için acıları farklı iki objeyi birleştirmişsiniz.
Diger bir konu, fincanın gölgesi eger doğru ise lokumların gölgesi o biçimde düşmez..

Son düzenleme:

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
ukelalık yapmak istemem hocam ama lisede bir objenin iz düşümünü en iyi çıkaran öğrenci bendim, yalniş da anlamayin aramizdaki bilgi dağarcığınında farkindayim.. neise konumuz benim teknik resmim değil, ama ben üşenmedim bir kahve fincani alip içine iki tane hemen hemen ayni ölçülerde küp koydum ve fincani yere koydum.. yukarıdan baktiğimda ise resimdeki gibi gördüm.. yani benim söylemek istediğim, kahvenin fincan altlığı eğimli, ve kenari bir lokum koydunuğunuzda lokumlar fincana yaslaniyor buda ister istemez o şekli veriyor.. ve dikkat etmişseniz fotoğraf tam 90 derecelik bir açıyla çekilmemiş, hafif alt taraftan fincanın bir yanı görünüyor..

hocam ayrica konuyu ben açmadim :) objeleri yalniş birleştirmişsin demişsiniz de :) unutmadan da söyliyeyim, ben perspektif kesinlikle doğrudur diye bir idda da bulunmuyorum, sadece olabilirliğini savunuyorum :)

Son düzenleme:

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mfy kardeş keşke benden esinlendiğini filan söyleseydin ya :( direk yorum istemişsin yanlış anlama kızmadım sana hatta hoşuma gitti diyebilirim yapığım bir çalışmadan esinlenilmesi...
Ben de böyle yorumladım... Buradaki arkadaşlar da öyle ilgililer ki tasarım olayını aşmış görünüyorlar direk nesnelerin izdüşümlerine, fotoğrafların açılarına bakıyolar...

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayır o kahve resminde sonradan ekleme hiçbirşey yok arkadaşlar o resim tamamıyla bana aittir ben çektim ha iz düşümlere gelince o gölgelendirme sonradan eklenmiştir kendi gölgesi deildir arkadaşlar

Son düzenleme:

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Soldaki desen şık durmuş. Sen mi yaptın?

turko07

🌱Yeni Üye🌱
haddime değildir belki ama gördüğüm kadarıyla yorumlamak gerekirse

tasarımı yapan arkadaşa katılıyorum.fincan iç kısımı çukurda kaldığı içindir lokumların eğimli olması basit bi şekilde durumun böyle olduğu anlaşılıor1 sanırım. bence durum budur:)

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
süper olmuş kardeşim... fikrine sağlık...

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yok o desen hazır vektörel bir desen ben yapmadım

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
haddime değildir belki ama gördüğüm kadarıyla yorumlamak gerekirse

tasarımı yapan arkadaşa katılıyorum.fincan iç kısımı çukurda kaldığı içindir lokumların eğimli olması basit bi şekilde durumun böyle olduğu anlaşılıor1 sanırım. bence durum budur:)

tasarimi ben yapmadim, kariştirmayin :D

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yok karıştırmıyorlar merak etme :)

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
yok karıştırmıyorlar merak etme :)

eminmisin ? lokumlarin fincandaki duruşunun savunmasini sen mi yaptin ben mi ? :) çalişman güzel ellerine sağlik, ama bu kariştiran ikinci kişi, benim yaptiğimi zannediyorlar :)

mfy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
e walla savunma için teşekkür ederim tasarım benim bea karıştırmayın :):):)