Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Prof. Dr. Mehmet Zeki Kuşoğlu - Yazar, Akademisyen, Sanatçı...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler Nur. :):kiss1:

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Amin mi :)

Umarım içten söylemişsinizdir.

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
Teşekkürler... Kıymeti bilinmeli ve dikkatle takip edilmeli:

Son olarak sanatkârlara ve sanatseverlere vermek istediğiniz mesajınız var mıdır?.

Günümüz sanatkârı yalnızca esere hakkını veren onu iyi yapan insan olmamalı. O medeniyeti de özümsemeli. Yalnız kendi dalında değil, tarihinden, musikisinden, felsefesinden de haberdar olmalı.
Halka gelince (siz sanatsever demişsiniz. O zaten sanatı anladığı için sevmiştir.) Sanatı bilmeyen sevmez. Anarşinin kaynağıda cehalettir. Öyle ise halka bu sanatları öğretmenin yollarını aramalıyız.

https://www.klasikturksanatlarivakfi.com/indexalt.php?sayfa=dergi&yazid=131

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nur

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler... Kıymeti bilinmeli ve dikkatle takip edilmeli:

Son olarak sanatkârlara ve sanatseverlere vermek istediğiniz mesajınız var mıdır?.

Günümüz sanatkârı yalnızca esere hakkını veren onu iyi yapan insan olmamalı. O medeniyeti de özümsemeli. Yalnız kendi dalında değil, tarihinden, musikisinden, felsefesinden de haberdar olmalı.
Halka gelince (siz sanatsever demişsiniz. O zaten sanatı anladığı için sevmiştir.) Sanatı bilmeyen sevmez. Anarşinin kaynağıda cehalettir. Öyle ise halka bu sanatları öğretmenin yollarını aramalıyız.

https://www.klasikturksanatlarivakfi.com/indexalt.php?sayfa=dergi&yazid=131

Sitemize ve konuma katkılarınız için çok teşekkür ederim yazarcizer.

taylan74

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. sınıfta grafik dersimize giren değerli hocam M. Zeki Kuşoğlu'na ait bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. sınıfta grafik dersimize giren değerli hocam M. Zeki Kuşoğlu'na ait bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

Ayni hocanin ogrencileri olarak baska bir cati altinda bulusmak sevindirdi :) Ben 2003 te ogrencisiydim.. Sanirim sizinle donemdas degiliz ama yinede memnun oldum. Ilginize ben tesekkur ederim.

taylan74

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben 1993'de öğrencisiydim. Güzel Sanatlar Fakültesi ikinci sınıfta tüm ana sanat dallarının dersini alabiliyorduk. Şu an ki durumu bilmiyorum. Grafik Ana Sanat Dalı dersimize giriyordu. Son derece kılı kırk yaran not verme kriterleri vardı. En yüksek not 55'di ki bunu bile alabilen çok azdı aramızda.

Gördüğüm en titiz sanatçıydı. Atölye pırıl pırıldı. Verdiğimiz işi asla geri alamazdık. Öğrenciyken yaptığı çalışmaların olduğu bir eskiz defterini göstermişti. Yaptığı çalışmaları bugün dijital ortamda yapmak bile oldukça zor.

1993 dönemindeki sınıfımızın toplu çekilmiş resmini paylaşmak istiyorum. Ben en sağdaki kırmızı kazaklı olan. 19 yaşındaydım. :)

cr431.jpg

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben 1993'de öğrencisiydim. Güzel Sanatlar Fakültesi ikinci sınıfta tüm ana sanat dallarının dersini alabiliyorduk. Şu an ki durumu bilmiyorum. Grafik Ana Sanat Dalı dersimize giriyordu. Son derece kılı kırk yaran not verme kriterleri vardı. En yüksek not 55'di ki bunu bile alabilen çok azdı aramızda.

Gördüğüm en titiz sanatçıydı. Atölye pırıl pırıldı. Verdiğimiz işi asla geri alamazdık. Öğrenciyken yaptığı çalışmaların olduğu bir eskiz defterini göstermişti. Yaptığı çalışmaları bugün dijital ortamda yapmak bile oldukça zor.

1993 dönemindeki sınıfımızın toplu çekilmiş resmini paylaşmak istiyorum. Ben en sağdaki kırmızı kazaklı olan. 19 yaşındaydım. :)

cr431.jpg

Vaayyy bu fotograf cok hos bir surpriz oldu iste :D
Hocamiz genckende karizmatikmis :)

Ben 2002 girisliyim ve bizim donemde 1.siniftaki not ortalamana gore bir bolum secip notun yeterse o ana sanat dalini kalan 3 yil boyunca agirlikli olarak goruyordun. En favori grafik bolumuydu ve bende inek bir talebeydim :)

Bolum yerlesimleri belli olunca ust siniftaki ablalar abiler Zeki beyin ne kadr titiz oldugunu, dersini gecmenin cok zor oldugunu tipki sizin gibi anlattilar. Gozumuz korkmadi degil ama hic oyle olmadi bizim donemde... 90 aldigim is bilirim kendisinden..

Dersinde en cok zorlandigim fakat en cok keyf aldigim hocamdi.
Hatta sinifca evlerine yemege bile davet edilmistik. Bir iftari beraber acmistik. Guzel gunlerdi..

Bizim donemde atolyesi ogrenci isleri ile doluydu. Turkiyenin en siki ogrenci kolleksiyonuna sahipti.. Tipki sahip oldugu sanat eserleri kolleksiyonu gibi.. Ve evet, bizde yaptigimiz isleri geri alamadik ki nokta calismasinda gozlerimi bozdugumu bilirim.. Bir donem gozlukle gezmek zorunda kalmistim:D gozumun ic ceperi su toplamisti vs..

Bizimde fotograflarimiz vardi fakat ulke degisikligim nedeniyle simdi ulasabilmem imkansiz.. Keske bende paylasabilseydim.. Ama olsun bende facebookundan bizim doneme yakin bir fotografini paylasirim :)

341_1060713195135_1619_n.jpg

Bu arada sizde pek degismemissiniz.. Hafif bir buyume var tabi :D

Saka bir yana paylasiminiz icin tesekkuru bir borc bilirim efenim :)

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
kusoglundaniki3b47ef833b3b992eby.jpg

simdi yukleyebildim sanirim..

taylan74

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sevgili Nur, ben teşekkür ederim. Düzenli spor yapınca fazla bir değişiklik yaşamıyorsun.:)

Hocamızla uzun zamandır görüşme imkanım olmadı. 1995'de okuldan mezun olduktan sonra birçoğuyla irtibatım kesildi. Bir dönem Sayın Ahmet ÖZOL hocamla görüştüm onun sergi afişlerini tasarladım. Sonra da Ankara'ya yerleştim zaten. Tamamen irtibatım koptu.

Kendisine uzun ömürler diliyorum. :)

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ne mutlu size öğrenci olabilmişsiniz Zeki Hocamıza, ben 3 sene önce tanıştım kendisiyle, ben Sirkecide bir dijital baskıcıda çalışmaktayım ve 3 sene boyunca aralıklarla geliyor dükkana Patronumu çok sever bizde onu severiz en son 1 ay kadar oldu geleli yeni bir projeyle meşguldu eşi ve kızı da bu projedeler sanırım ama kızına çok kızıyordu :) bana baskı provası için getirdiği çalışmaları (kızının yaptıkları) hepsi 72 dpi da çalışıldığı için baskıları berbat oldu :( bende hocam nasıl olurda kızınız böyle bir hata yapar diye şakayla karışık gaz verdim oda" eşşek sıpası" diye kızına çıkışınca çok gülmüştüm...
Kariyerine rağmen mükemmel bir tevazuya sahip Zekim Hocamız,Allah sayılarını arttırsın
Ömrü uzun olur İnşaAllah

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Sevgili Nur, ben teşekkür ederim. Düzenli spor yapınca fazla bir değişiklik yaşamıyorsun.:)

Hocamızla uzun zamandır görüşme imkanım olmadı. 1995'de okuldan mezun olduktan sonra birçoğuyla irtibatım kesildi. Bir dönem Sayın Ahmet ÖZOL hocamla görüştüm onun sergi afişlerini tasarladım. Sonra da Ankara'ya yerleştim zaten. Tamamen irtibatım koptu.

Kendisine uzun ömürler diliyorum. :)
Duzenli spor konusunda darisi basima diyorum :) Ben pek vakit bulamiyorum maalesef.

Bende en son 2008 de gormustum hocamizi. Ahmet beyi de hatirliyorum ama ondan hic ders almadim.

Paylasiminiz icin tekrar tesekkur ederim :) iyi calismalar diliyorum.

Ne mutlu size öğrenci olabilmişsiniz Zeki Hocamıza, ben 3 sene önce tanıştım kendisiyle, ben Sirkecide bir dijital baskıcıda çalışmaktayım ve 3 sene boyunca aralıklarla geliyor dükkana Patronumu çok sever bizde onu severiz en son 1 ay kadar oldu geleli yeni bir projeyle meşguldu eşi ve kızı da bu projedeler sanırım ama kızına çok kızıyordu :) bana baskı provası için getirdiği çalışmaları (kızının yaptıkları) hepsi 72 dpi da çalışıldığı için baskıları berbat oldu :( bende hocam nasıl olurda kızınız böyle bir hata yapar diye şakayla karışık gaz verdim oda" eşşek sıpası" diye kızına çıkışınca çok gülmüştüm...
Kariyerine rağmen mükemmel bir tevazuya sahip Zekim Hocamız,Allah sayılarını arttırsın
Ömrü uzun olur İnşaAllah

Oncelikle katkiniz icin cok tesekkur ederim :)
Evet bahsettiginiz etkinlik yarin gerceklesecek. Kusoglu Ailesi Sergisi.. Hocamiz, Esi ve Kizinin yaptigi calismalardan olusuyor sergi sanirim. Yildiz Sarayi Cit Kasrinda saat 18:00 da.. Katilmak isteyenler olur belki.. Turkiye'de olup katilmayi cok arzu ederdim.

Kizi da cok degerli bir talebesidir.
Asli'nin baski konusunda bilgi sahibi olmamasi normal cunku uni de bilgisayar ile tasarim yapma sansimiz cok azdi. Cagimiz baski teknolojileri kullanimi ile ilgili de cok fazla bilgi sahibi olamamistik.

Calismalari su durumda ilk siz gormus oluyorsunuz. Cok sanslisiniz :)