Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kenar boşlukları

bedirhan70

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar indesignda çalıştığım bir dosya var. çift sayfa olarak çalışıyorum(yani iki sayfa yanyana) fakat 3 ml taşırma payı vermeme rağmen sayfanın iç kısımlarında(sağdaki sayfanın solu, soldaki sayfanın sağı) taşırma payı vermiyor. çözüm nedir?

Benzer konular

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
o taşırma payını veriyor aslında ama sayfalar birleşik oldugu için sen göremiyorsun sayfaları ayırdıgında o taşmayı vermiş olduğunu göreceksin

37427822af0.jpg

demek istediğini dogru anlamısımdır umarım kolay gelsin...

bedirhan70

🌱Yeni Üye🌱
cevap için çok teşekkür ederim hatice hanım. indsegnda çalışırken söylediğiniz doğru falakt baskıya göndermek için psd export aldığımda sayfanın içe gelen kısımlarında sorun ççıkarıyor, yanındaki sayfasdan tamamlıyor 3mm taşırma payını.

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
cevap için çok teşekkür ederim hatice hanım. indsegnda çalışırken söylediğiniz doğru falakt baskıya göndermek için psd export aldığımda sayfanın içe gelen kısımlarında sorun ççıkarıyor, yanındaki sayfasdan tamamlıyor 3mm taşırma payını.

anladım sorununuzu ama bunu ayrı ayrı vermenin tek yoluda sayfaları birbirinden ayırmanız tek sayfa olarak çalışmanız yani
62175637uv8.jpg

bedirhan70

🌱Yeni Üye🌱
üstadım cvp için tşk artık bende sizin dediğiniz gibi yaptım. hazır sizi yakalamışken müsadenizle bir soru daha sorabilirmiyim.tek kolon olarak çalıştığım sayfanın sonradan kolon sayısını arttırmam mümkünmü?

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
indesignda onlu arkalı cıktı alacaksanız yada tasma verecekseniz sayfaları cift değil tek calısmanız daha mantıklı kolon sayısını ise "Layout" menusunden "Margin and Columns" secenegini içindeki "Columns" kısmından artırabilirsiniz hatta "Gutter" kısmından kolon arasındaki bosluklarıda ayarlayabilirsiniz