Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba ben reklam işinde yeniyim ve geldiğimde makinada yani Roland PNC 1100 Camm-1 (plotter) marka da hata var baskı yapacağı sıra Command ERR 2: Wrong number of parameters uyarılı hata alıyorum bu hatanın sebebi ne olabilir ve bunu makinayı corelde nasıl kullanabiliriz? şimdiden teşekkürler

bu makıneyı corelden yonlendıremezsın. Ayrıca makınen kendını oldugundan daha genıs bır baskı alanına sahıp oldugunu ama bunu goremedıgını soyluyor. Medıa detect kısmını tekrardan olctur ve save le . Baskıya gecebılrsın ama corelden degıl prog.dan.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
selam merhabalar bende dgi 220 lik omega jet var yazıları içine kayık basıyor kalipre ayarını yaptım doğru ama yazıyı dışına taşırmadan içten gölgeli gibi basıyo bunu neden
yapıyo makinanın teknik sıkıntısı ne yardımcı olursan sevinirim

arkadaşım calıbrasyon ayarlarını x-y yanı yatay ve dıkey olarak ayarlamalısın paslar oturmuyor. gıdıs gelıs ayarları yanı bı dırectıon ayarlarında kayıklık vardır gıderken problem cıkartmaz ama gerı gelırken paslar oturmuyor olabılır.

behcetreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaslar 160 lık infiniti 126 kafa makınam var. sıyah kafa ile mavi kafa boya kesiyo
bazen bir hafta sorun yok bazande sürekli boya kesiyo ortam ısısı24 nem45 avalarını aldım
voltajlar oynadım olmuyo kullandıgım boyada techınk

ersin68

🌱Yeni Üye🌱
yadım !

makinem kapalı konumda iken boya damlatmaya basladı nedeni ne olabilir yaddımcı olursanız sevinirim makinem mutoh 1614 spectra 256

dijiman

🌱Yeni Üye🌱
Seiko Sarı Renk problemi

Merhabalar 2006 senesinde aldığımız bir Seiko S 64 bir adet makinamız mevcut ancak son zamanlarda sık bir şekilde ekte gönderdiğim hadiseyi yapmakta boya hattında hava yok lc ve lm kafalarla yer değiştirdim kafa voltajlarını da ayarladım ancak bu sorunu bir türlü çözemedik. Yardımlarınızı bekliyorum.
Hadiseyi bir de tarayıcı ile tarayıp rapid'e yükledim bakarsanız sevinirim https://rapidshare.com/files/145478957/seiko.jpg.html

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
vista 3300 diye bbir baskı makinası var makinada kafa kesme sorunu var ve bir türlü çözemedim yardım edermisiniz cyan kafa kesiyo bazende yellow fakat asolvent bastığımda düzeliyo ama yeniden kesiyo bir sorum daha olucak makiannın kafalarını solventte bastığımda kafalar solwenti sabaha kadar içeri çekiyo bütün kafalarda solvent oluyo nedeniini bir türlü anlamadım yardım edermisiniz xaar kafa

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
vista 3300 diye bbir baskı makinası var makinada kafa kesme sorunu var ve bir türlü çözemedim yardım edermisiniz cyan kafa kesiyo bazende yellow fakat asolvent bastığımda düzeliyo ama yeniden kesiyo bir sorum daha olucak makiannın kafalarını solventte bastığımda kafalar solwenti sabaha kadar içeri çekiyo bütün kafalarda solvent oluyo nedeniini bir türlü anlamadım yardım edermisiniz xaar kafa

merhaba arkaşım. öncelikle kullandığın boyanın pigmentleri cok kotü sanırım. boyayı değiştir sorun çözülecektir. Boyaları yere temas ettirmemeye özen göster. Ayrıca makineyi kapattıktan sonra 20-30 sn bekle sonra solvent kapat kafalarda elektrıklenme oldugu ıcın solventı ıcıne cekıyor. sorunlarını bu şekılde çözebilirsin

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhabalar 2006 senesinde aldığımız bir Seiko S 64 bir adet makinamız mevcut ancak son zamanlarda sık bir şekilde ekte gönderdiğim hadiseyi yapmakta boya hattında hava yok lc ve lm kafalarla yer değiştirdim kafa voltajlarını da ayarladım ancak bu sorunu bir türlü çözemedik. Yardımlarınızı bekliyorum.
Hadiseyi bir de tarayıcı ile tarayıp rapid'e yükledim bakarsanız sevinirim RapidShare: Easy Filehosting

arkadasım seiko kafalarda daıma olan yaşanan bir problemdır bu. Öncelik topraklama. Kafalar sürtünmeden dolayı elektriklenme yapıyor ve topraklaman yetersız kalıyor boylece voltajlar elektrıklı parcalara fazladan elektrık vermesıne sebep oluyor kafaların dısında hıcbır parca etkılenmiyor ama baskı anında belli bir zamandan sonra bunu yapar ilk açtıgında baskıya baslıyorsun ama 1-2 mt baskıdan sonra olay baslıyor degılmı? topraklamanı ve cıhazını olctur.

tenerlili

🌱Yeni Üye🌱
aragorn dostum hiç uğrasma servisi ara ?

arkadaşım yardımcı olmak ıcın burdayım boyle degılmı??? Benım yardımcı olmak ıstedıgım ınsanlara servısı ara demene gerek yok. sende teknık servıs ısen ve bunu para karsılıgı yapmak lazım dıye dusunuyorsan lutfen burdakı arkadaşlara ve bılgılerını paylasmaktan yana olan kısılere mudahale etmemenı rıca edıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

akface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba atamec...
(infiniti 8160 xa III) 160'lık xaar 126 300 dpi baskı kafalı makinemiz var..
makinnanın ölçüsü küçük olmasına rağmen yaklaşık 50..60 cm de bir kafa kesmesi oluşuyor...makina ilk açıldığında yapılan ilk baskı çok güzel fakat 1 saat sonra kesilmeler ince çizgi şeklinde öncelikle siyah ve kırmızıda ve genel olarak bütün renklerde olabiliyor (ayrıca siyah kafa bazen yaklaşık bir metre gittikten sonra aşırı derecede dağıtma yapıyor) makine yaklaşık 10 mt karelik bi odaya kurulu oda sıcakığı 23-30 derece arası değişiyor nem %60 altına düşmüyor.. makina 6 aylık.. aldığımız firmanın bize verdiği boya bidonlarında xaar 126\200 yazıyor fakat bizim baskı kafaları 300 dpi lık sizce bunun bir etkisi olurmu.. kafa temizleme sistemi çok yavaş ve etkisiz olduğu için kafaları kağıt havlu ile temizliyoruz bunun kafaya bir etkisi olurmu??... bu makine için tavsiye edebileceğiniz bir boya varmı??

pharuq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba
graphtec jx2150A modeli ilgili önemli bir problem yaşamaktayım,yardımcı olabilirseniz sevinirim.
kısaca sorunu anlatayım filexi sign 7.5 ve 8.5 sürümünü (her ikisini de denedim ) kullanıyordum ancak bilgisayara format yedi programı tekrar kurduğumda makine print komutunu algılıyor ancak cut komutunu algılamıyor yani yazdırıyorum ama kesemiyorum,bir de makine ye kağıt taktığımda her seferinde sheet (f3) tuşuna basmak zorunda kalıyorum kağıdı otomatik olarak algılamasını istiyorum fakat yapamıyorum.
her türlü iletişime açığım 24 saat
şimdiden teşekkürler

abdurborucu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Longcolor makinemin tıkanık kafaları açılabilir mi????

by alico

🌱Yeni Üye🌱
myjet baskı maiknasında sürekli mavi kafa kesiyor
havasını aldık arkadaki valfi değiştirdik, kafaları solvente yatırdık yine olmadı sorun ne olabilir kardeş

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
merhaba arkadaslar 160 lık infiniti 126 kafa makınam var. sıyah kafa ile mavi kafa boya kesiyo
bazen bir hafta sorun yok bazande sürekli boya kesiyo ortam ısısı24 nem45 avalarını aldım
voltajlar oynadım olmuyo kullandıgım boyada techınk

Kafayı solvente yatırınca belırlı bır olcude kafa acılırç Solventleyınce kafalar sana ılk gunku verımı vermez senı ıdare edecek konuma gelır sadece o kadar. Kafa kartından kaynaklanan problem olabılır. bundan emın olmak ıcın mavı kafaların kablolarıyla sarı kafayı sıyahın kablolarıyla sıyah kafanın kablolarını degıstır baskı almayı dene. Hangı kafala kesecek bak. Ona gore cevabını tekrar beklıyorum.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba atamec...
(infiniti 8160 xa III) 160'lık xaar 126 300 dpi baskı kafalı makinemiz var..
makinnanın ölçüsü küçük olmasına rağmen yaklaşık 50..60 cm de bir kafa kesmesi oluşuyor...makina ilk açıldığında yapılan ilk baskı çok güzel fakat 1 saat sonra kesilmeler ince çizgi şeklinde öncelikle siyah ve kırmızıda ve genel olarak bütün renklerde olabiliyor (ayrıca siyah kafa bazen yaklaşık bir metre gittikten sonra aşırı derecede dağıtma yapıyor) makine yaklaşık 10 mt karelik bi odaya kurulu oda sıcakığı 23-30 derece arası değişiyor nem %60 altına düşmüyor.. makina 6 aylık.. aldığımız firmanın bize verdiği boya bidonlarında xaar 126\200 yazıyor fakat bizim baskı kafaları 300 dpi lık sizce bunun bir etkisi olurmu.. kafa temizleme sistemi çok yavaş ve etkisiz olduğu için kafaları kağıt havlu ile temizliyoruz bunun kafaya bir etkisi olurmu??... bu makine için tavsiye edebileceğiniz bir boya varmı??

Ayrıntılı anlatımın için teşekkur ederim. İlk önce su siyah kafadan başlayalım turkıyede elektrık donanımı avrupadakı kadar kalıteli degil bu sebeple elektrıklerde devamlı olarak artmalar azalmalar oluyor. Sımdı bunu sana soyle ızah edeyım.ilk makınayı actıgımda baskı problemı yaşamıyorum ancak ılerleyen metrelerde kafalar pusulayı sasırıyor. Sana tavsıyem makınennın şasesine bağlı olan bir vidadan topraklamaya hat çek eger başabılırım dıyorsan boya kanalını takıp ederek kafanın bulundugu alana toprak hattı cek. surtunmeden dolayı asırı elektrıklenme yaparak kafa kartını olumsuz etkılıyorsun boylece kafa kartı kafalara 1 voltun altında bır + saglıyor ya da voltajlar dusunce - verıyor.sende kafalarda sıkıntı yapıyor sanıyorsun aslında tamamıyle elektrıksel. havadakı nem oranı mukemmel her daım oyle tutmakta fayda var. boyalar yer ıle mumkun oldugunca temas edılmemelı. boya tanklara dolum olmadan once çalkalanmalı. kagıt havlu ıle temızleme yaparaken mutlaka kafaların cılmesıne dıkkat etmelısın. bunu onlemek ıcın havlu peceteyı arka taraftan on tarafa dogru kaydırarak yapmalısın. saga sola one arkaya oynatmadan ve mutlaka kalıtelı yumusak olmaısna ozen gostermelısın. bu sekılde kullanıldıgında makıden verım alabılırsın.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
merhaba
graphtec jx2150A modeli ilgili önemli bir problem yaşamaktayım,yardımcı olabilirseniz sevinirim.
kısaca sorunu anlatayım filexi sign 7.5 ve 8.5 sürümünü (her ikisini de denedim ) kullanıyordum ancak bilgisayara format yedi programı tekrar kurduğumda makine print komutunu algılıyor ancak cut komutunu algılamıyor yani yazdırıyorum ama kesemiyorum,bir de makine ye kağıt taktığımda her seferinde sheet (f3) tuşuna basmak zorunda kalıyorum kağıdı otomatik olarak algılamasını istiyorum fakat yapamıyorum.
her türlü iletişime açığım 24 saat
şimdiden teşekkürler

sızınle konusmustun ancak rahatsızlıgımdan dolayı bır turlu servıse gelemedım özür dilerim. en kısa surede sıze donus yapacagım. tekrar tekrar ozur dılerım.