Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Led deliklerini delmek için yardım

mbs_murat

🌱Yeni Üye🌱
kolay gelsin.

Led deliklerini cnc ile delmem lazım. Elle delmek oldukça zor ve hatalı olacaktır. Vektorel cizim yada yazıyı bu şekilde led noktalarına nasıl çevirebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

İhtiyacım hazırladığım vektorel cizimi 0.5 mm ledlerin gireceği delik halinde 0.7 mm aralıklarla döşetmem lazım. 0.7 mm aralık değişken zaman zaman 1 cm yada 0.5 mm yapabilmeliyim.

Bu konuda led tabela yapan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Kullandığım bir program var drill bölümü bu işi yapıyor gibi ama delikleri atlıyor biri yukarıda yada aşağıda kalıyor. Özellikle dairesellerde bu göze çarpıyor.

Yardımlar için teşekkürler.

Yapmak istediğime bir örnek;

turkcelltabela3hv1.jpg

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
corel de istediğin çizgiyi bu şekilde delebilyorsun diye biliyorum...
bir ark. göstermişti biraz deneme yapmam lazım çünkü aynı olay banada lazım routerde ...

mbs_murat

🌱Yeni Üye🌱
Selam :)

Banada çok basit gibi geliyor ve corelde yaparım diyordum ama dediğim gibi olmadı yada ben yapamadım. Çizgileri noktaya çevirsemde aralıkları ayarlayamıyorum.

Yapabildi isen merakla cevabını bekliyorum.

Kolay gelsin.

reaper_tr

🌱Yeni Üye🌱
uygun led deliği ayarlandıktan sonra corelde (blend) karıştırma penceresi özelliğini kullanarak yapabilirsiniz isterseniz delik aralıklarını kendiniz ayarlamanızda mümkün. blende hazırladığınız sıralı delikleri mousun sağ tuşu ile çiziminizin üstüne taşıyıp fit blend to path sekmesini işaretlerseniz hazırladığınız delikler çiziminizin üstüne taşınır blend özelliklerindende adet ve aralık ölçülerini girebilirsiniz.

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
uygun led deliği ayarlandıktan sonra corelde (blend) karıştırma penceresi özelliğini kullanarak yapabilirsiniz isterseniz delik aralıklarını kendiniz ayarlamanızda mümkün. blende hazırladığınız sıralı delikleri mousun sağ tuşu ile çiziminizin üstüne taşıyıp fit blend to path sekmesini işaretlerseniz hazırladığınız delikler çiziminizin üstüne taşınır blend özelliklerindende adet ve aralık ölçülerini girebilirsiniz.

evet olay böyleydii... teşekkürler...

hatırlamak için 50 yöntem denedim... olmamıştı..
çok saol

laterit

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım bende bir cnc operatörydüm ne zamandır aklıma geetiremedim teşkkürler

barantico

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben yapamadım daha açık anlatabilecek kimse varmı ? Çok çaresizim !!!

mbs_murat

🌱Yeni Üye🌱
İlgi ve bilginizden dolayı teşekkür ederim. Bu yöntemi firehand de farklı bir şekilde çözmüştüm. Corel tarifiniz çok daha pratik ve kullanışlı oldu benim için çok teşekkür ederim.

Hitokiri_J

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Geçmişte bana sık sık lazım olan ve binbir zahmetle Corel + Enroute'ta -tam istediğim gibi olmasa da- yaptığım LED delikleri yerleştirmesini açıkladığınız için teşekkür ederim. Ama CorelDraw bilgim sınırlı olduğu için nasıl yapacağımı pek anlamadım. Biraz daha ayrıntıı verirseniz memnun olurum.

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
farklı bir yöntem daha söylemekistiyorum...

şeklimizi çiziyoruz eğer şeklimiz yazı ise cnvert liyoruz

daha sonra noktası tam yuvarlak olan bir karakter seçip nokta boyutu kaç mm deleceksek o şekilde olacak şekilde karakterin puntosun ayarlıyoruz

text imlecine gelip şeklin üzerine tıklıyourz ve başlıyoruz devamlı nokta ya basmaya otomatik olarak tüm yazının etrafını veya şeklin etrafını dönüyor.. aralıkları ise text ayarlarundan ayarlıyoruz daha basit olur...

coomante

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.3dlazer.com
led deliklerini cnc çakı ucundan daha hassas ve hatta mikron bazında lazerle delik açarak yardımcı olabilirim.

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
sayın coomante
Yardımcı olacağınızdan şüphemiz yokta,Burada arkadaşlar açıklama beklerken haftalardır çıt çıkmıyor sizden böylemi yardımcı olacaksınız.

iki-z

🌱Yeni Üye🌱
led tool 2 diye corel makrosu var indirin kullanın süpe ben delik leri o programı kullanarak deliyorum sıkıntı yok delilk aralıkları dellik çaplarını led modül kullanmak isterseniz onada uygun delik delebiliyor ayrıca program sitesinden demo indirip kullanabiliyorsunuz. 10 gün lük ama makinanızın tarihini geri alarak sonsuz kullanım saglanabiliyor kırmya ugraşmayın olmuyor. sadece tarihi en geç 9 gün içinde kurulum yaptıgınıztarihe alın yeterli hem x4 hemde x3 versiyonu var kolay gelsin 3mm den10 mm kadar deliklerinizirahtlıkla deliyor sadece harfin dış kısmına değil istediğiniz kadar iç kısmınada ayarlıyor. yada tam le döşiyebiliyorsunuz.

tacibana

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.kesitmakine.com
Arkadaşlar Merhaba;
Resimdeki led deliklerini otomatik yapan yazılımımız sayesinde bir çok kolaylığı çok şaşıracağınız fiyatlara yasal olarak yapabilirsiniz.
İyi çalışmalar.
Kesit Makine
vector.jpg

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar Merhaba;
Resimdeki led deliklerini otomatik yapan yazılımımız sayesinde bir çok kolaylığı çok şaşıracağınız fiyatlara yasal olarak yapabilirsiniz.
İyi çalışmalar.
Kesit Makine
vector.jpg

şaşıracağınız fiyatalara derken... corel in makro su 20 dolar ondan daha mı ucuz oluyo açarmısınız konuyu.. tşk

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
:D corelin macrosu gibi yok benceee

tacibana

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.kesitmakine.com
Arkadaşlar;
Şaşıracaksınız derken o kadar da değil.2o usd ile sadece delik makrosu alırsınız .
Ama 599 usd Vcarve pro ile işlemleriniz cnc router de sınırsız.
Kesim ve kazıma işlerinizde birebir.
İyi çalışmalar.

iki-z

🌱Yeni Üye🌱
corel makrosunu herzaman kullanırsın senden 599 $ verip programı alınca yanınada makina lazım sadece delik delmek için çok fazla arkadaşlar savas_cuneyt@hot mail msn adresim eklerseniz ihtiyacı olan arkadşlara yollayabilirim demo versiyondur. Yani yasaldır sadece makinanın tarihin geri al kullan onada kimse bişey diyemez kolay gelsin

iki-z

🌱Yeni Üye🌱
alın size macrosuda burda yükleyebildiysem kolay gelsin