Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dağıstan Çetinkaya ve sürrealist çizgileri

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆

2s8J.jpg

Kimi zaman gazetede çizgi yorum köşesinde görürüz onun çizgilerini
kimi zaman ise çocuk kitaplarının heyecanlı sayfalarında boy gösterir.
Sembolik anlatımlar - sürrealist anlamlar içeren çizgileriyle

Dağıstan Çetinkaya nın çizimlerine bi göz atalım

I1UO.jpg

ANHw.jpg

Zotz.jpg

YWx8g.jpg

SieXM.jpg

Lo3iT.jpg

zuCZ3.jpg

A6BoQ.jpg

OQmCy.jpg

PZqRx.jpg

VixGS.jpg

ehpmy.jpg

5jq3pt7.jpg

Dağıstan ÇETİNKAYA Kimdir?

1970 yılında Kırıkkale'de doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nü 1998 yılında bitirdi. 1993 yılında Karikatür ve Mizah Müzesi'nde ilk kişisel sergisini açtı. Daha sonra bunu diğer kişisel sergileri izledi. 1990, 1993 ve 2002 yıllarında uluslararası karikatür yarışmalarında ödüller aldı. Gırgır, Cıngar, Hıbır, Ustura gibi mizah dergilerinde; İzlenim, Aksiyon, Zaman, Yeni Asya, DMG Magazines ve Hürriyet gibi basın organlarında karikatür ve illüstrasyonlar yayımladı, grafik tasarımlar yaptı. Hâlen Zaman Arkadaşım Dergisi'nde çizgi editörlüğünü sürdüren Çetinkaya, Yorum sayfalarındaki Kral ve Soytarı çizgibantları ve illüstrasyonlarıyla okuruna ulaşıyor. Yayınlanmış kitapları arasında, çizgi bantlardan oluşan Nurcan (Timaş-2000), özel proje kataloğu Bibeslokiz (2000), Bilmiyorum başlığı altında topladığı illüstrasyon albümü (Zaman Kitap-2003), Böcekistan (Saklambaç-2005) ve Kral ve Soytarı albümü kitabı bulunmaktadır. Çetinkaya'nın çizgileriyle katıldığı kitaplardan bazıları ise şunlardır: Ormandaki Bisiklet (BKY-2000), Miyop Gergedan (BKY-2000), Siyah Benekli Elma (BKY-2002) Nasreddin Hoca Hikâyeleri (YKY-2003), La Fontaine Masalları (YKY-2003), Her Güne Bir Oyun (YKY-2004), Çocuk Penceremde Kuşlar (Zafer-2004), Yıldızlı Atlas (Saklambaç-2005), Hoca Nasreddin Gibi Ağlayan (Zafer-2005), Arkadaşım'ın Bir Kedisi Vardı (Zafer-2005).

3dy7er0.jpg

cizgiyorum7ul2.jpg

dagistancetinkayaqu2.jpg

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bakarken görmediklerimizi iyi göstermis.

deryakrcp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Grafikerliğin en güzel yanı özgür sınırsız düşünce, hayal gücünün sonsuzluğu ne kadar anlamlı

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bende 2010 yılında Mİmar Sinan-Grafikerlik için şansımı denemek istiyorum ve böyle çalışmaları gödükçe çok çok çokk kıskanıyorum :smile:
Aman dilinizi ısırın nazarım değmesin :tongueout: yeteneğinize ve ellerinize sağlık