Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ambalaj tasarımı

ottoman43

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum.ambalaj işine girmegi düşünüyoruz.ilk etapta tasarım olmayacak yani hazır firmalarımız var ürünlerini yapabilecegimiz..yani bir ofset baskı fabrikasında grafik tasarım şartmıdır..saygılar

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Senin sorun şöyle olmuş biraz;
"bir lokanta açacağız, aşçıya ihtiyacımız olurmu?"
İlk başta tasarıma ihtiyacınız olmayacaksa bile işler baskıya tamamen hazır gelmeyebilir, müdahele-montaj-film gerekebilir. Ve elbetteki bir ofset baskı fabrikasına grafik tasarım şarttır.

ottoman43

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle çok sogal...sektörün yabancısıyız Allah izin verirse bir aya kadar başlayacagız 4 renk heidelberg ofset makinasını aldık bir aya kadar da diger makinalarımız gelecek yanlız biz bu işi anadoluda yapacagız burda grafiker bulmak çok zor yardımlarınızı bekliyorum saygılar

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
merhaba arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum.ambalaj işine girmegi düşünüyoruz.ilk etapta tasarım olmayacak yani hazır firmalarımız var ürünlerini yapabilecegimiz..yani bir ofset baskı fabrikasında grafik tasarım şartmıdır..saygılar

Amlabalaj çok genel bir kavramdir...Ambalajin hangi uygulama alani ile ilgisiniz?
ofset baskı için, ne tip uygulamalar gibi?
İlk etapta, tasarım olmiyacak diyorsunuz? sadece baskı işine giriyorsun biçiminde anliyorum... Daha doğrusu sizi anlamiyorum...Sorunuzu yeniden anlatamayi deneyin...:(

öncelikle çok sogal...sektörün yabancısıyız Allah izin verirse bir aya kadar başlayacagız 4 renk heidelberg ofset makinasını aldık bir aya kadar da diger makinalarımız gelecek yanlız biz bu işi anadoluda yapacagız burda grafiker bulmak çok zor yardımlarınızı bekliyorum saygılar

Siz ofset baskı kutu mu yapacak sınız? Bu konuda netlessek?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ottoman43

🌱Yeni Üye🌱
Amlabalaj çok genel bir kavramdir...Ambalajin hangi uygulama alani ile ilgisiniz?
İlk etapta, tasarım olmiyacak diyorsunuz? sadece baskı işine giriyorsun biçiminde anliyorum... Daha doğrusu sizi anlamiyorum...Sorunuzu yeniden anlatamayi deneyin...:(

şöyle anlatayım;tasarımdeyince ben yeni bir ürün olarak anlıyorum fakat bizim yapacagımız iş şu anda faliyet gösteren firmaların hazır kutuları.

evet aynen öyle nucat

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Üretci firmalarin en büyük sorunlarindan birisi tedarikci firma değiştirdiklerinde yada birden fazla firma ile çalıştıkları zaman, yaşadıkları baskı farklılıgıdır... Çünkü tedarikçi firmalar grafik servislerini geliştirmişler ve grafik calışmaları kendi doğrularina ve çalisma ortamalarina göre güncellemislerdir. Bir önceki baskını aynısını yada en yakını vermek sizin için zor olacak ve baskı firesi vererek maliyetinizi arttirmis olacaksınız...
Sizin baskı teknigini iyi bilen bir tasarımcıya değil, operatöre ihtiyaciniz var...

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Siz ofset baskı kutu mu yapacak sınız? Bu konuda netlessek?

Ofset demiş ne olacak naylona mı baskı yapacak :D karton ambalajdır muhtemelen 4 renk makinada basılacakmış :)

ottoman43

🌱Yeni Üye🌱
ewet kroma kartona ofset baskı yapacagız kutu yani yardımlarını bekliyoruz saygılar...

ottoman43

🌱Yeni Üye🌱
bişy daha sorabilirmiyim:bizim ofset makinamız 72x102 speedmaster 1991 model 190 milyon basmış bir makina bu makinayla ayda 70x100 kroma kartona 450.000 adet basbilirmiyiz

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Grafik tasarımı yapılmış kutu ambalajin,
öncelikle, CMKY mi arti özel renkleri varmi? buna karar verilir ve bu dogrultuda renk ayrımı işlemi hazırlanır. Bu esnada gerekli şişirmeler, overprintler verilir. Sonra film alınır kalıba pozlanır...

ottoman43

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkür ederim..bunun için hangi programlara ihtiyaç ver acaba
bizim kutuların üzerinde gerçek insan resimleri var buna o dört rennkten başka renge ihtiyac varmı?

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
çok teşekkür ederim..bunun için hangi programlara ihtiyaç ver acaba
bizim kutuların üzerinde gerçek insan resimleri var buna o dört rennkten başka renge ihtiyac varmı?
Yazacağınız mesajı, kullanacağanız cümleleri dikkatle seçin, sorduğunuz sorunun
cevabını almadan ikinci bir mesaj yazmayın. Kısaca!!!!!!!!
Lütfen flood yapmayın.

reklamci111

🌱Yeni Üye🌱
komple bır amblaj tesısıyiz yerimiz beylikdüzünde dikkatinizi cekerse tel************ adım gürel

Moderatör tarafında düzenlendi: