Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Kolaj: ''Kış masalı''

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
- Öncelikle bizim kullandığımız resimler:
post1660911983595639616ox4.jpg

post1660911983595659718ge9.jpg

post16609119835956799b2dh3.jpg

1) Herhangi bir resim açıyoruz.
CTRL+J (duplicate)
Layer 1 üzerinde İmaj – Adjustments – Brightness/contrast istediğiniz rakamları uygalabilirsiniz (Örnk : 9/10) daha sonra crtl+u (hue/saturatios) Colorize seçili olması lazım ve mavi tonları oluşturuyoruz kursorları oynatarak
post1660911983595639616ox4.jpg

2) Aynı layer üzerinde Dodge tool saeçiyoruz. Kolları ve yüzü biraz renk tonu açmamız lazım. Işık efekti yapıcağız…kollar, boyun ve yüz için ben Highlights - %40 veriyoruz, saçlara kar yada ışıltılı için % 70-%80 veriyoruz.
12cx6.jpg

3) Layer 1 copy alıp, Fitler- Blur- guassian Blur 1,3-2 px veriyoruz, silgi yardımıyla parmak uçları, dudak, gözler ve saçları bazı yerlerden siliyoruz…
4) Biraz da makyaj yapalım.
Yeni layer açıp , pen aracı ile dudak kısmını seçiyoruz. Sağ click make selection renk paletinde istediğiniz renk tonunu seçin…

Örnk: R-140 G – 6, B – 203, dolgu veriyoruz. Ctrl+backspaces, Blending mode Color Opacity %73 kadar düşürün.

Göz makyajı : yeni layer açıyoruz, brush tool ile istediğimiz far şekil verip istediğimiz renk tonu kullanabiliriz (Örnk: f923e7) blending mode Hue – Fill %72.
14li3.jpg

5) Daha sonra ikinci resmimizi açıyoruz, Çam ağacı.Magic Wand ile seçip fazlalıkları siliyoruz. Silmek için ben background restorize yaptım ve bu şekilde sildim. Hazır çam ağıcını resmin üzerine getiriyoruz
15kb7.jpg

6) Bu şekilde yerleştirdikten sonra çamın rengi beğenmedim, CTRL+B (rakamları resim da görebilirsiniz) tabi istediğiniz renkleri sizde uygulayabilirsiniz.
16bs2.jpg

7) Şimdi ki bizim amacımız ise çam üzerene kar efekti uygulamak…

fitler- noise- reduce noise (değerleri zevkinize göre verebilirsiniz), kar efekti uyguladıktan sonra çam layeri duplicate yapıyoruz. Screen mode Fill %49. P.S.(rengini beğenmedığiniz zaman Hue/Saturations ile renkleri değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda blending mode da yaparsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz.)

8) Kar tanesi resmi açıyoruz. Magic wand ile beyaz yerleri seçiyoruz. Delete yapıyoruz. Ama önce background restarize yapamaya unutmayın. Sonra çalışmamızın üzerine taşıyoruz
18we1.jpg

9) Kar tanesi Soft ligt resim modunda verip 3 tane copy alıyoruz. Sonra ilk kar tanesinin üzerinde sağ click blending options veriyoruz.
19yn6.jpg

20dn7.jpg

22lb2.jpg

Resimlerdeki gibi uyguladıktan sonra 3 tane kar tanesi berliştirmemiz gerekmekte. Bütün layer lerin gözünü kapatın. Sadece bu 3 tane kart tanesi layer açık olsun. En üstte olan kar tanesi üzerine gelip ctrl+shift+e berleştiriyoruz
Daha sonra fitler –nois- add noise yapıyoruz
23xv8.jpg

belnding mode pen laght, fill %84

10) Kar tanesi çoğaltıp istediğimiz yerlere dağıtıyoruz.
11) Bir tane daha boş layer açıp yumuşak bir brush seçiyoruz. Ona boyle bir değişiklik yapıyoruz.
24jc2.jpg

25fa9.jpg

26ii3.jpg

ve istediğimiz yeri boyoruz. Fazlalıkları silgiyle silebilirsiniz
İşte Sonuç.
masalcopysj7.jpg

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Tşk ederim, benim fikrim değil, gördum, beğendım, tercume yaptım, ama butun resimler, örnekler dahil ve fikir dahil, bana ayit...

Jokont

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok hoş olmuş teşekkürler paylaşım için..

gülümser

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok güzel uygulama yapmışsın eline sağlık

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok hoş olmuş. Bu yöntemle çok farklı çalışmalarda yapılabilir. Paylaşımın için sağol

iletişimci

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten çok hoş olmuş ellerine saglık bu dersler yeni öğrenenler için de çok yararlı oluyor çalışmalarının devamını diliyorum

şirine

🏅Acemi Tasarımcı🏅
higlight ın nerde olduğunu bulamadım:(

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
higlight ın nerde olduğunu bulamadım:(

bence o higlight değil da hard light ben konumda aradım bulamadım ama eminim hard light olucağına..ayrıca istediğiniz kendi zevke göre resimde ki gösterdiğim menü da blending mode değiştirebilirsiniz

adszhg3.jpg