Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dost'a Şiir Adlı Şiir Kitabı İçin Kapak Çalışmam

nurdemir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dostlara1no8.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

melores

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.tekvirreklam.com
herşey iyi güzel hoşta orada şiir yazısı o kabartmalarla güzel durmamış. kitabın adı dost'a olduğuna göre onu ön plana taşımak lazım diye düşünüyorum. nacizane fikrimdir. çiçeklerle desenlerin geçişi hoş durmuş.

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
fena gözükmüyor.
bir şiir kitabı olduğunu düşünürsek bence siyah olmamalıydı.
çiçek resimleri kalitesiz mi yoksa bilerek bu hale siz mi getirdiniz?
"Kemal Eskiyurt" un yazı karakterini pek beğenmedim diyebilirim çok klasik duruyor..
ve son olarakda kitabın arka kapağındaki yazarın biyografisini ve resmi daha komplike yapabilirdin. yazı resmin altından devam etse daha hoş gözükürdü gibi geliyor.

yinede ellerine sağlık. uğraşılmış bi çalışma. dewamını bekliyoruz..

nurdemir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar yorumlarınızı dikkate alacağım... yazar vefat etmiş, çocukları babalarının yaşarken bu kitabı çıkarmayı çok istediğini söylediler... ve kendileri kitabı çıkartmaya karar vermişler...

The_End

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eet resim güzel olmasına rağmen o şiir yazısı kitabın adından daha baskın olmuş ama onu dışındaki yerlerde eleştirceğim bişi yok ellerine sağlık :)

baharrr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çiçeklerle desen güzel ama tüm yazılar olmamış gibi yazarın ismi,şiir kitabının ismi ve şiir yazısı ve şairin resmi yinede çok kötü değil emeğinize sağlık.

Son düzenleme:

hokucem

🌱Yeni Üye🌱
dost a siir baslıgını yazar ısmı yerıne beyaz, duz ve sert karakterle yazarsan ornegın -helvetıka bold gıbı bır karakter- bence kapagın ısı bıter

nurdemir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. yazı karakterlerini müşteri kendisi istedi. kapağı bu şekliyle çok beğendi, önerinizi dikkate alarak küçük bazı değişiklikleri yapacağım...

Mirga

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba arkadaşm öncelikle emeğine sağlık fakat daha güzel yazı karakterleri ile çalışman ve biraz daha sadeliğe önem vermen bence daha albenili olur bana çok karışık geldi ne yalan söyliyeyim kolay gelsin...

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
şiir kitabı oldugu için daha estetik bi çalışma olsa guzel olurmuş buda güzel ama arka zemin rengi ve fontlarda sorun var degiştirirsen çok daha güzel bi iş çıkabilir kolay gelsin

emirhan 1 9 3 0

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.erzincan24.com
Şiir yazısı hariç diğer kısımlar fena olmamış. Şiir kitabı Siyah olmaz diye bir kural varsa da (ki ben bilmiyorum) sen bunu yıkmışsın :)

Bu arada çiçeklerle ışıklı zeminin bütünlük ve estetik oluşturduğu söylenebilir. Ama bu kapak o şiir yazısı yüzünden daha çok eleştirilebilir.
-------------------------------------------------- emirhan 1 9 3 0 ---------------------------------------

nurdemir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. yorumlar ve öneriler olumlu ve yönlendirici olduğu zaman insan kendini geliştirir ama alaycı bir tavırla yapılırsa insanın öğrenme isteğini ve başarısını geriletir, kendine güveni azaltır...

nosce

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle emeğine teşekkürler, ama vasat bir çalışma bu kitabın rafta yer alacağı kesin ama algılanması zor gibi duruyor.

nurdemir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kapağın neresinin algılanması zor olduğunu anlayamadım...

nosce

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kapağın neresinin algılanması zor olduğunu anlayamadım...

Şole diyeyim; ben ilk baktığımda kitabı dini bir kitap zannettim.Çünkü o tarz olmuş çiçekler felan.. Birde şiir yazısı olmüş orda. Bence resmi daha küçük yada daha iyi bi detay yazıları daha ufak kullanabilirsin.

Saygılar

nurdemir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nosce, şair vefat etmiş daha öncede yazmıştım... Kitabın büyük bir bölümü dini konular üzerine yazılmış şiirlerden oluşuyor... Şiir yazısı büyük doğrudur. ama yazıyı müşteri büyük olmasını istedi..

senkronize

🏅Acemi Tasarımcı🏅
konu eğer şiir ise birde kapak tasarımıysa kitabın konu içeriğine göre az çizgiyle iyi bir konsept oluşturmalı,daha minimalist çalışmalar daha dikkat çekici hale getirir kapağı,ve konsepti profesyönelleştirir,tavsiyem konu bütünlüğü içerisinde daha az çizgiyle bir çalşma yapmanız yönündedir...

fardelli

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar siteye henüz bugün üye oldum güzel ve yapıcı tartışma ortamı olduğuna inanıyorum.
öncelikle emeğine sağlık ama pek hoşuma gitti diyemem(kalp koyma gücenme olmasın lütfen sadece kendi şahsi görüşümü belirteceğim)
siyah çok sert ve boğucu olmuş şiir kitabında siyah kullanılmaz diyemem sadece bu tasarım için konuşuyorum. kitabın adı koyu renkle yazılmış dikkat çekmiyo, şiir yazısı bence amatörce olmuş tasarıma katkıdan çok basitlik kazandırmış. font uyumu yok. yazarın adı olsun kitap adı olsun şiir yazısı olsun orada büyüklük küçüklük karmaşası var hangisine bakacağını şaşırıyo insan ve bakmaktan vaz geçiyo. arkada şairin yazısının aralarındaki boşluklarda gözümden kaçmıyo değil , rahatsız ediyo gözü açıkcası. hiç beyaz yok biraz tasarımı rahatlatmak için beyaz alan açmalısın. şey gibi olmuş elindeki bütün malzemeleri kullandığın için biraz sebze çorbası tarzı olmuş. Bence en baştan ele almalısın tasarımı ve şu anda yaptığın kapağı unutmalısın. ve kapağı yaparken kitaplıkta nasıl duracağını hayal ederek yola çıkmalısın.
hatam varsa kusura bakmayın amacım rencide etmek yada kalp kırmak değil. Daha temiz işçilik çıkmasıdır.
tekrar emeğine sağlık.

nurdemir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sevgili arkadaşlar kitap kapağı basıldı... bazı küçük değişiklikler yaptım... kırılacak bir şey yok... ayrıca müşteri bu kapağı çok beğendi... daha öncede yazmıştım yazı karakterleri ve dizayn müşterinin isteği doğrultusunda hazırlandı. baskı bitti selefon geçirildi, bir kısmını da almanya'ya gönderdik...

prensesank

🌱Yeni Üye🌱
Dosta Şiir yazısı hoş durmuyor Çok büyük kalmış alanda ve kullanılan kenar çizgileri iyice büyük göstermiş Kemal Eskiyurt yazısı gereginden büyük ve ön planda duruyor onu biraz daha geri plana atmalıydın diye düşünüyorum ayrıca kapakta (bence) gereksiz yere 3 kere yazılmış aynı isim daha iyi olabilirdi