Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Roland GX 24

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar Selamlar,
Ben Roland GX 24 plotter almak istiyorum, tabi sıfır olanlarlardan. Bu makinenin özelliğini bilen veya kullanan arkadaş(lar) varsa bilgisini paylaşırsa paylaşırsa memnun olurum. Teşekkür ediyorum...

Benzer konular

bayram_03

🌱Yeni Üye🌱
çok iyi bir karar olur hem cut stüdyo ile işlem yapma olanağı da var ben kullanıyorum çok memnunum yavsiye ederim.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bayram bey teşekkürler Allah razı olsun, makineyi almış bulunmaktayım, kullanma klavuzu İngilizce olduğu için, ürün hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Bu "Cut Stüdyo" nedir, ne işe yarar, bu konuda bilgi verebilirseniz minettar olurum, birde, yazı folyodan büyük olduğu durumlarda, duraklama moduna geçme gibi bir ayarı var mı?* Teşekkür ediyorum...
*NOT : Bir sefer başıma geldi, yazı folyodan büyük olduğu için, bıçak halıyı kesmeye başladı, bunu otomatik olarak önlemek mümkün mü?

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ben makinenin "Cut Stüdyo" özelliği hakkında bilgim yok. Normalde Flexi 7.5 programıyla
yazıları hazırlayıp kesime gönderiyorum. Bu "Cut Stüdyo" özelliyle neler yapılabilir. Makinenin orijinal programı mıdır? Bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum. "Cut Stüdyo" kurulum Cd'nin içinde midir? Teşekkür ediyorum.

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
sana verilen cd yi hiçmi bilgisayara takmadın bir yıldan fazla oldu bu makinayı alalı

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yılmaz abe, Cd'yi taktım baktım, çok basit bir program gördüm, dedim, benim görmediğim ve bilmediğim bir şey mi var? Soruyu onun için yöneltim. Saygılar sunuyorum, teşekkür ediyorum.

mete meral

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sut stüdyo dijital resim basılmış folyoyou dekupe etmek olabilirmi bazı folyo kesim makinalarında öyle bir özellik oldğunu duymuştum

Bloodensty

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben de GX-24 kullanıyorum.Evet cutstüdio programı dekupe için kullanılıyor.Ama ben cut stüdio programını kulanmıoyurm. Corelden direk kesmek daha kolayıma geliyor. Dekupe işlemini de hiç yapmadım.gerek de duymadım ben de ikinci el aldım.bu özelliğini sonradan öğrendim.Ama çok güzel bir makine sessiz hızlı ve hassas.İyi seçim yapmışım:)

mehcak

🌱Yeni Üye🌱
olamaz

makine,kesilecek iş folyodan uzun olması durumunda bir sebepten dolayı kesim halısını keser ,oda gözler kapalıysa,gözlerini açık tutunuz,
Ayrıca Cut Studio Crop için olduğu kadar yazı ve çizim yapıp kestirebileceğiniz bir program ayriyetten basit scanner taramalarını çizgisel hale çevirebiliyor,

bahadiraytekin

🌱Yeni Üye🌱
benim bildiğim corelde çizilen desenin vs plottere uygun hale getirilmesini xut studio sağlıyor

manyakk_cocuk

🌱Yeni Üye🌱
Slm arkadaş bu cihazdan bizdede var bayadır kullanıyoruz daha tık demedik durmadı bile ama çok büyük bi proglem var oda pc format attık içindeki programı gitti formattan sonra cd taktık cd calişmadı bize bunun cd nin içindeki setup lazım olan varsa yükleyip bana göndere bilirmi şimdiden teşşkürler

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Slm arkadaş bu cihazdan bizdede var bayadır kullanıyoruz daha tık demedik durmadı bile ama çok büyük bi proglem var oda pc format attık içindeki programı gitti formattan sonra cd taktık cd calişmadı bize bunun cd nin içindeki setup lazım olan varsa yükleyip bana göndere bilirmi şimdiden teşşkürler[/QUOT

Aradıkların bu linkte mevcut.
https://support.rolanddga.com/_layouts/rolandreports/_productsupportsearch.aspx?pf=Cutters&pm=GX-24

Hellboy_Serhat

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Bende Roland GX-24 almak istiyorum ve almadan önce tam olarak yapabileceklerim nelerdir öğrenmek istiyorum. Başka Makinada Baskı yapılmış folyodaki stickerları kesebilirmiyim onu öğrenmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Ayrıntılı olarak bilgi verirseniz sevinirim.

Rhapsody34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
internetten bi araştıralım bakalım benim o özellik ellerimde var dekupeyi elle yaparım baskılarda :) 8 mm kalınlığında forexe kadar sıkıntı çıkartmıyor :D O işi yapan yine rolandın baskes i vardı oda iç mekan baskı yapardı... Sadece kesim yapan bi makina Scanner özelliği yoksa bi baskıyı dekupe edemez diye bi mantık üretiyorum kafamdan araştırıp görelim.

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
GX-24'de optik okuyucu bulunur. Dijital baskı makineniz var ise baskes yapabilirsiniz tabikide. Sizin ihtiyacınız olan şey yapacağınız baskıya plotter tarafından okunması için croslar (siyah işaretler) koyan ve bunların kesimde okunmasını sağlayacak olan yazılımdır. Geçen sene çalıştığım firmada bu şekilde baskes yapıyorduk. Fakat üzülerek söylüyorum yazılımın adını hatırlamıyorum.
Eski patronumla irtibat kurduğum en kısa sürede bunu öğrenip size bilgi vereceğim. Çok acil bir durumsa eğer makinenizi aldığınız yerle irtibata geçebilirsiniz. Mutlaka size ücretsiz verecekleri bir yazılım olmalı.