Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu çok değerli paylaşım için teşekkürler.

sawet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paylaşım için teşekürler ilgiyle okudum ve yapmış olduğum arşivime büyük bir ilgiyle ekledim...

aşkımı gözümde canlandırdım corel'de tasarladım daha çok aşık oldum...

matri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
harika bilgiler tesekkurler

sahin_2110

🌱Yeni Üye🌱
ben grafikerlik kursuna gidiyorum ve kafama bir soru takıldı benim resim yapma yeteneğim o kadar iyi eğil, hatta hiç iyi değil.Ama grafikerlik yapmayı istiyorum sizce ne yapmalıyım kendime dert etmelimiyim yoksa dert etmemelimiyim. yorumlarınıziı bekliyorum.

Bezgin

🌱Yeni Üye🌱
faydalı bilgiler çok teşekkür emeğiniz için ... yalnız anlatılan başlıklar bir iki küçük görsel ile desteklense idi daha etkili olurdu ...naçisane önerim olsun bu da :)

siteye yeni üye oldum hemen sık kullanılanlara ekledim ...

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
ben grafikerlik kursuna gidiyorum ve kafama bir soru takıldı benim resim yapma yeteneğim o kadar iyi eğil, hatta hiç iyi değil.Ama grafikerlik yapmayı istiyorum sizce ne yapmalıyım kendime dert etmelimiyim yoksa dert etmemelimiyim. yorumlarınıziı bekliyorum.

Grafiker olabilmeniz için yeteneğinizin olması gerekli. Kurslarda öğrendiğiniz sadece grafik tasarım programları, yeteneğinizi geliştirmezseniz, program bilen operator olarak devam edersiniz...

TEMEL TASARIM NEDİR?

Bir görsel çalışma oluşturulurken farkında olarak veya olmayarak bir takım kurallardan, ilkelerden ve araçlardan yararlanılır
bunları iki ana başlık altında toplayabiliriz.
KOMPOZİSYON ve BİÇİMLENDİRME

1- BİÇİMLENDİRME ARAÇLARI:
Bir görsellik içinde yeralan ve algılayabildiğimiz tüm fiziksel elemanlardır,
Bunlar:
a) Çizgi
b) Leke
c) Doku
d) Renk
e) Hacim, ışık-gölge
f) Perspektif
g) Siyah-beyaz

2- KOMPOZİSYON ARAÇLARI:
Bir görsel içinde yer alan fiziksel elemanların düzenlenme kurallarının tamamıdır.
Bunlar:
a) Uygunluk
b) Birlik
c) Egemenlik
d) Zıtlık
e) Denge
f) Tekrar
g) Yön
h) Ölçü
i) Aralık
j) Değer
k) Hareket
l) Hiyerarşi

yukaridaki bilgileri uygulamalı olarak kurslarda öğrenmek mümkün değil...

Cahit Hocaya bende teşekürederim...

Son düzenleme:

Karanlikmavi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Vallaha ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu faydalı bilgiler için çok çok teşekkür ederim...

orcaner

🌱Yeni Üye🌱
Bana Nasil Corel Draw Internet Nasil ÖĞrenecegimi Diyebilirsin

eksen236

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
abi saol ellerine, emeğine sağlık tabii yüreğinede:)

foxmuld3r

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.epsilos.com
Grafiker olabilmeniz için yeteneğinizin olması gerekli. Kurslarda öğrendiğiniz sadece grafik tasarım programları, yeteneğinizi geliştirmezseniz, program bilen operator olarak devam edersiniz...

Çok doğru. Eğer bir yeteneğiniz yoksa zorlanırsınız. Ancak yeteneği olan birine nisbeten çok daha uğraş verir, kendinizi gelişmeye adarsanız durumu yetenek sahibi olanlarla eşitlersiniz. Çoğu sanatsal alanda durum böyle tabi. Bazı konularda tecrübeyle sabit :)

Son düzenleme:

ece gizem

🌱Yeni Üye🌱
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler çok aydınlatıcıydı.

farukcm

🌱Yeni Üye🌱
bilgiler için teşekkürler ben de bir zamanlar bu açıklamalırın altına resim ekleyerek yazmıştım
ama her bilgi uygulanmadıkça hamallıktan başka bir şey değil. işin garibi bütün bunları bileceksiniz sonrada unutacaksınız. bize okulda böyle demişlerdi. çünki büyük ressamların resimleri (bazılarının) bu kurallara uymuyor. demmekki doğru söylemişler.
herşeyden önemlisi çalışmak ve yaratıcılık bunlar olmayınca kuralların bir anlamı da olmuyor
saygı ve sevgilerimle.

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
hocam çok teşekkürler olmazsa olmaz bunlar emeğinize sağlık harcadığınız vakit için ayrıca teşekkürler..
efoja bende parça parça okurken bi döküman haline getirmeyi düşümüştüm sen önce davrandın teşekkürler:)

Laquinta

🌱Yeni Üye🌱
çok yararlı bilgiler, teşekkürler.