Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel draw Nokta birleştirme Yardım

cR3sc3nT

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar corelde yeniyimde bir problemim vardı yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler... resimde belirttim

adszu.jpg

Benzer konular

develiden

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam elimden geldiği kadar size bu konuda yardımcı olayım.Önce iki çizgiyi
birbirininin tam üstüne getir.Yani alttaki yukarı doğru olan çizginin ucunu
soldan sağa doğru giden çizginin tam üzerine getir.sonra iki çizgiyi seçili hale getirmen lazım.Bunun için önce bir çizgiyi şeç.sonra SHİFT TUŞUNA sol elinle basılı tutarak ikinci çizgiye mausla sol tıkla.Şimdi iki çizgimizde seçili hale geldi.Yukardan menü bölümünde ARRANGE yazan menüye tıkla.Aşağı doğru bir menü açılacak.en alttan dördüncü menü SHAPİNG Üstüne gel mausla.sağ tarafa küçük bir menü gelecek bu menüden en üstteki WELD bu yazının üstüne tıkla.iş bitmiştir.Tekrar sayfaya dön çizgilerin birleşmiş olacak.Hayırlı çalışmalar.

cR3sc3nT

🌱Yeni Üye🌱
selam çok teşekkür ederim yardımınız için...

develiden

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam kardeş umarım yardımcı olabilmişimdir.Ayrıca çok güzel bir site burası herkes birbirine yardımcı oluyor.aradığın her şey var.bütün görevlilere yardımcı olan arkadaşlara hep birlikte teşekkür ederiz.

cuncunum

🌱Yeni Üye🌱
tüm grafikerlerı kutlarım kımse yardımdan kacınmıyor allah yardımcı olanların yardımcısı olsun

kaytan_ali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ama içine renk vereimyoruz bu seferde tam birleşmedi yani

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
İçi boyanmaması demek tam birleşmemiş demektir. Tam birleştirebilmek için üstteki çizginin açık ucunu (açık ucu yoksa birleştiremezsin) diğer noktanın hizasına getirmek bunun için noktanın olduğu yere yakın bir yerden Node Edit Tool ile çift tıkla oraya da bir nokta yerleştirecektir başta veya sondaki boşta kalan noktayı seçip sil iki nokta birbirine combine edilmemişse iki çizgiyi de seçip ctrl+l seçeneği ile combine et iki noktayı seçip weld komutu ile birleştir işlem tamam. Üst taraftaki çizginin devamı görünmüyor eğer üstteki kapalı bir çizim ise alttaki çizginin baş son taraflarını araya çizgi koymak suretiyle (Node Edit Tool=Extend curve to close) birleştirip üstteki şeklin alt tarafıyla aynı olacak veya altında kalacak şekilde biçimlendirip istediğin rengi verebilirsin...

kemal.etikan

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar mrb. ben oldukça yeniyim de o yüzden sorumu yanlış yerde açtıysam özürdiliyorum. sorunum şu. birden fazla harita çizmem lazım. duyduğuma göre corelde bu işi otomatik yaptırbiliyormuşsunuz. yani yüksek çözünürlükle siz haritayı tarattırıyorsunuz. corele import ediyoruz. sonraki tüm çizimleri corel kendisi yapıyormuş. bu konuda bilgi sahibi ve yardımcı olabilecek kimse varmı acaba. şimdiden tşk.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Corel'de resim tarama özelliği Corel Trace ismiyle anılıyor ama ben kullanılabilecek kalitede tarama yaptığını görmedim bu sebeple en sağlıklısı ya hazır çizimini bulmak ya da yeniden çizmek...

burakocc

🌱Yeni Üye🌱
Yardımm

arkadaşlar corel x5 kullanıyorum yeni başladım bi yeri aşamadım.. çizgileri birleştiremiyorum shape e basıyorum çizgiler karşıma çıkıyor ikisini seçip join two nodes e tıklasam olcak ama kapalı görünüyor.. yani seçemiyorum join two nodes'i.. bunu nasıl yaparım bilenler acil yardım lütfen?