Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

arkalı önlü çıktı almak

metinunal81

🌱Yeni Üye🌱
Herkese selamlar. arkadaşlar her ne kadar corel için çoklu sayfa tasarımı programı değildir deselerde çok güzel bir şekilde 67 sayfalık bir çalışma yaptım. Ancak yazıcıdan çıktı alabilmek için biraz sorun yaşıyorum. Şöyleki;
Çalışmamı booklet olarak yaptım. Print preview yapıldığında 1. ve 67 sayfalar yanyana, 2. sayfayla 66. sayfalar yanayana geliyor. Burada yaşadığım sıkıntı ise şu; ben 67 sayfalık çalışmanın çıktısını alırken önce kağıdın ön yüzüne çıktı alıp sonra elimle kağıdın diğer yüzünü çevirip çıktı almak için uğraşıyorum. Bu da çok zaman alıyor. Acaba arkalı önlü çıktı alabilmek için kolay bir yol yok mu? Örneğin önce kağıtları bir tarafına yazılıp sonra diğer taraflarına yazabileceğim bir yöntem. Tabi sayfa sırası karışmadan. Acil olarak bu sorunun yanıtına ihtiyacım var. İlginize teşekkür ederim.

metinunal81

🌱Yeni Üye🌱
cevap yok mu

arkadaşlar tecrübeli grafikerlerden yardım bekliyorum. yardımcı olabilecek kimse yok mu???

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
arkalı önlü çıktı almanın en kolay yolu

Herkese selamlar. arkadaşlar her ne kadar corel için çoklu sayfa tasarımı programı değildir deselerde çok güzel bir şekilde 67 sayfalık bir çalışma yaptım. Ancak yazıcıdan çıktı alabilmek için biraz sorun yaşıyorum. Şöyleki;
Çalışmamı booklet olarak yaptım. Print preview yapıldığında 1. ve 67 sayfalar yanyana, 2. sayfayla 66. sayfalar yanayana geliyor. Burada yaşadığım sıkıntı ise şu; ben 67 sayfalık çalışmanın çıktısını alırken önce kağıdın ön yüzüne çıktı alıp sonra elimle kağıdın diğer yüzünü çevirip çıktı almak için uğraşıyorum. Bu da çok zaman alıyor. Acaba arkalı önlü çıktı alabilmek için kolay bir yol yok mu? Örneğin önce kağıtları bir tarafına yazılıp sonra diğer taraflarına yazabileceğim bir yöntem. Tabi sayfa sırası karışmadan. Acil olarak bu sorunun yanıtına ihtiyacım var. İlginize teşekkür ederim.

buna uygun bir printer almanızdır örnek : hp 970 cxi ve
HP PRO K5400N renkli yazıcı (C9282A)
CANON PIXMA IP4600
canon mp630

Ferhat07

🌟Usta Tasarımcı🌟
dostum booklet olarak hazırladığın için başka şansın yok, detaylı hizmet veren yazıcılarda DUBLEX seçenekleriyle arkalı önlü çıktı alabiliyosun ama sanırım senin yazıcıdada o yok, düz mantık bi tavsiye, Booklet i parçalayıp 1,2,3,4 diye sayfaları sıralayıp yazıcıda sayfa seçerken önce 1,3,5 diye ön sayfaları sonra kağıtları ters koyup 2,4,6 diye arka sayfaları yazdırabilirsin onada değer diyorsan tabi