Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pdf dosyasını indesigne çağırma...

aura

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar selam...

Çalışmasını yaptığım çok sayfalı dergi için, bir müşteriden hazır ilan çalışması geldi... Ve bu ilan çalışması pdf olarak gönderildi.

Sorum şu :
- İndesignde hazırladığım dergiye, pdf de hazırlanmış olan bu dosyayı ne şekilde çağırabilirm...
* dosyayı photoshopda açıp jpg ve tif olarak ayrı ayrı kayıt edip çalışma sayfasına çağırmayı denedim... fotoğraflarda sorun yok fakat ilanın metinleri tamamen okunmaz durumda...kalitesi bozuk fotoğrafları andırıyor...

şimdi takıldım kaldım, acaba müşteriden işi bana jpg olarak göndermelerini mi istesem, yoksa bunu kendi başıma düzeltebileceğim bir yolu var mı?
varsa ve yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz beni arkadaşlar...

Benzer konular

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Pdf gelen bir işi indesign e çekmek daha mantıklı çünkü ikiside vektörel.. siz işi uzatmışsınız pdf yi jpg yada tife çevirmekle uğraşarak..
1- Tek sayfa pdf ise direk sürükleyip bırakın yada file < place menüsüyle çekebilirsiniz.
2- Eğer çoklu sayfaysa pdf bu kez yine file < place komutuyla çekersiniz yalnız place menüsünde "show options" yazan yeri tıklayıp "all pages"i işaretlersiniz..

Bir de pdf de eğer olursa convert problemi olur. Pdf freehand yada corel gibi programlarda çalışılmışsa ve convert edilmemişse..
1- Asıl dökümanı bulur convert edersiniz tekrar pdf yaparsınız.
2- Pitstop kullanarak pdf üzerinden convert yaparsınız.
Tabi convert edilmişse bunları yapmaya gerek kalmaz.

İyi çalışmalar.

ekopuz

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, umarım yanıtlayan olur, sorum şu

pdf olarqak bana gelen ing. bir katalogu turkceye cevrılmem ıstendı. pdf belgelerını tektek psd olarak kaydettım ve onlar uzerınde photoshopda gereklı düzenlemeleri yaparak son hallerini indesigna jpg kaydederek attım. fakat ofset baskıda sorun olur dediler, bu jpgleri indesignda vektörel çalışsam daha iyiymiş. fakat jpg ler üzerinde vektörel nasıl düzenleme yapılır indesignda, benım bildiğim böyle bişey olamaz.

ne yapmalıyım bilemiyorum... canım çok sıkıldı. konuyu bilen birileri bana yardım edebilir mi cokmemnun olurum.

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
gelen dökümanın çözünürlüğünü ve profilini bilemediğim için emin olamıyorum ama,

pdf halinde gelen bir dökümanı tek tek sayfalara ayırmanız doğru olmuş. Indesign'a çağırıp gerekli çevirileri de yapmışsanız, baskı açısından bir problem yaratmaz.
Ama gelen pdf RGB ise sizde bunu psd ye çevirirken CMYK yaptı iseniz yazılar olsun gri alanlar veya yazılar olsun çok garip renk kodlarına dönüşür.
Kısaca siyah bir yazı tüm renklerde basılacaktır ki bu da ciddi bir sorundur zaten.

Ben olsam, gelen pdf dökümanını sayfa sayfa Illustratörde açıp değişikliklerini yapar yine pdf olarak kaydederdim.

Lütfen yaptığınız belgeleri inceleyin, çözünürlüğü bozulmadıysa, RGB - CMYK dönüşümü yaşanmamışsa bir problem olacağını zannetmiyorum.

Ezentere

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.denizulusoy.com
Arkadaşlar benim de pdf çağırma ile ilgili başka bir sorum olacak: 150 sayfalık bir pdf doküman var elimde. Bunu bir çırpıda sayfalar halinde çağırmak mümkün değil mi? Yoksa illa önce 150 sayfayı açıp tek tek sayfaları gelmesi gereken yere yerleştirmek zorunda mıyım?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar benim de pdf çağırma ile ilgili başka bir sorum olacak: 150 sayfalık bir pdf doküman var elimde. Bunu bir çırpıda sayfalar halinde çağırmak mümkün değil mi? Yoksa illa önce 150 sayfayı açıp tek tek sayfaları gelmesi gereken yere yerleştirmek zorunda mıyım?

CTRL+ALT+F11 Açılan pencereden Scripts >JavaScript> PlanceMuttipePDF secin

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
dosyayı (file>plance) cağırdıktan sonra Shift tuşuna basarsanız kaç sayfa varsa excellde okadar sayfa acar ve içine yükler

Zahide Bal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar. Bu bilgi benim de çok işime yaradı. Uyguladım fakat ındesign'de resim olarak çıkıyor karşıma. Bunu çözümleyip yazılarda düzenlemeler yapmak istiyorum mümkün mü?

Word'den PDF'ye çevirdim. Pdf'den indesign'e çağırdım. Üzerinde düzenlemeler yapmam gerekiyor ındesign programında.

Indesign programında çok yeniyim. İkinci işim bu benim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Zahide Bal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
word'de zamandan kazanmak adına tarayıp koymuşlar resimleri, yazıları.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Zahide hanım , elinizdeki dökümanın bir ekran görüntüsünü yükleyebilirsimiziniz (word olanın)
yanlış anlamdıysan word içindekileridemi resim

Zahide Bal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet tarayıp yerleştirmişler kimi soruları, kimi soruları da kendileri yazmışlar. Fakat fontlar, stiller farklı. Tarayıp koydukları için.

Zahide Bal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Zahide hanım , elinizdeki dökümanın bir ekran görüntüsünü yükleyebilirsimiziniz (word olanın)
yanlış anlamdıysan word içindekileridemi resim

Evet tarayıp yerleştirmişler kimi soruları, kimi soruları da kendileri yazmışlar. Fakat fontlar, stiller farklı. Tarayıp koydukları için.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️

Şöyle yapın elinizdeki word dosyasını pdf dönüştürün ve ardından ,
Adobe Acrobat Pro , ABBYY FineReader yada ABBYY PDF Transformer 3.0 programlarından birini kullanarak (önerim ABBYY Transformer 3.0) word dönüştürebilirsiniz , böylece taranıp word dosyasın içine eklenerleride word dönüştürmüş olursunuz (tabi düzgün taranmışsalar)

Zahide Bal

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Merhabalar,
Gerçekten verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Düzgün taranmışlar. Hemen deneyeceğim.

Zahide Bal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Adobe Acrobat Pro , ABBYY FineReader yada ABBYY PDF Transformer 3.0 programlarından birini kullanarak (önerim ABBYY Transformer 3.0) word dönüştürebilirsiniz , böylece taranıp word dosyasın içine eklenerleride word dönüştürmüş olursunuz (tabi düzgün taranmışsalar)

Merhabalar,
Gerçekten verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Düzgün taranmışlar. Hemen deneyeceğim.

Zahide Bal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
abbyy pdf transformer + program serial numarası

abbyy pdf transformer + programının deneme sürümünü kullandım. Şimdi hâlâ işim bitmedi, lazım bana program serial numarası biliyor musun. Nasıl tekrar yükleyebilirim. Yardımcı olursan çok sevinirim.

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
abbyy pdf transformer + programının deneme sürümünü kullandım. Şimdi hâlâ işim bitmedi, lazım bana program serial numarası biliyor musun. Nasıl tekrar yükleyebilirim. Yardımcı olursan çok sevinirim.

Forum kurallarını okmalısınız. Kural ihlali sonucu uzaklaştırma alabilirsiniz.