Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PowerPoint Sesli anlatım kaydetme

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Microsoft Office PowerPoint 2003

Sesli anlatım kaydetme

Konuşma kaydederken, sunuyu başından sonuna kadar çalıştırabilir ve her slayta kayıt yapabilirsiniz. Kayıt işlemini duraklatıp devam ettirebilirsiniz.

Sesli anlatım kaydetmek için, ses kartı, mikrofon ve hoparlör gerekir.
Anahat sekmesinde veya normal görünümdeki Slaytlar sekmesinde, kayıt işlemini başlatmak istediğiniz slaytın simgesini veya örnek resmini seçin.
Slayt Gösterisi menüsünden, Konuşma Kaydet'i tıklatın.

Mikrofon Düzeyini Ayarla'yı tıklatın ve yönergeleri izleyerek mikrofon düzeyini ayarladıktan sonra Tamam'ı tıklatın.
Aşağıdakilerden birini yapın:

Konuşmayı katıştırma
Tamam'ı tıklatın.

Konuşmayı bağlama
Konuşmaları bağla onay kutusunu seçin ve Gözat'ı tıklatın.
Listedeki bir klasörü tıklatın ve Seç'i tıklatın.
Tamam'ı tıklatın.
1. adımda, kayıt işleminin başlatılacağı slayt olarak ilk slaytı seçtiyseniz, 6. adıma geçin. Kayıt işleminin başlatılması için başka bir slayt seçtiyseniz, Konuşma Kaydet iletişim kutusu görüntülenir. Aşağıdakilerden birini yapın: Konuşmayı sunudaki ilk slayttan başlatmak için İlk Slayt'ı seçin.
Konuşmayı seçili olan slayttan başlatmak için Geçerli Slayt'ı tıklatın.
Slayt gösterisi görünümünde, anlatım metnini mikrofona okuyun ve ilerlemek için slaytı tıklatın. Anlatım metnini bu slayta okuduktan sonra, bir sonrakine geçin ve bu şekilde devam edin. Anlatımı duraklatıp devam edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Konuşmayı duraklatıp devam etmek için slaytı sağ tıklatın ve kısayol menüsünde (kısayol menüsü: Belirli bir öğeyle ilgili komut listesi gösteren menü. Kısayol menüsünü görüntülemek için, bir öğeyi sağ tıklatın veya ÜSTKRKT+F10 tuşlarına basın.) Konuşmayı Duraklat' ı veya Konuşmayı Başlat' ı tıklatın.
Tüm slaytlardaki işiniz tamamlanana kadar 6. adımı yineleyin ve siyah renkli Çıkış ekranına geldiğinizde, ekranı tıklatın.
Konuşma otomatik olarak kaydedilir ve gösterinin de zamanlamalarını kaydetmek isteyip istemediğinizi soran bir ileti görüntülenir. Aşağıdakilerden birini yapın: Zamanlamaları kaydetmek için Kaydet' i tıklatın. Slayt sıralayıcısı görünümünde, her birinin altında zamanlamaların gösterildiği slaytlarınız görüntülenir.
Zamanlamaları iptal etmek için Kaydetme' yi tıklatın. (Zamanlamaları ayrı olarak kaydedebilirsiniz.)

Not Sununuzda bir defada yalnızca bir ses çalınabilir. Bu nedenle, slaytlarınızda otomatik olarak çalmak üzere eklenmiş sesler varsa, bunlar sesli anlatım tarafından geçersiz kılınır.

İpucu
Sunuyu konuşma olmadan çalıştırmak için Slayt Gösterisi menüsünde Gösteri Ayarla'yı tıklatın ve Konuşma olmadan göster onay kutusunu seçin.
Slayt zamanlamalarını kaydettiyseniz, ancak sunuyu zamanlamalar olmadan çalıştırmak istiyorsanız Slayt Gösterisi menüsünde Gösteri Ayarla' yı tıklatın Slaytları ilerlet' in altında El ile' yi tıklatın. Zamanlamaları yeniden çalıştırmak isterseniz, Varsa, zamanlamayı kullan' ı tıklatın.

Alıntı​