Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Meslek Hakkında !!

mj*ufuk*

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle Merhaba!
Ben Bişey sormak istiorum.lütfen bana yardım edin.ben grafik ve web tasarım bölümü kursunu bitirdim.ben şimdi bu işi yapmak istiorum.bi yandanda babam kendi işine çekmek istio beni yani tekstil e.ben şimdi grafik ve web tasarım mesleğinin olanaklarını,ücretlerini fln bilmiorum.sizce grafik ve web tassarımmı yoksa tekstil mi.:S

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın ufuk önemli olan bizce değil sence ?
"mesleğinin olanaklarını,ücretlerini fln bilmiorum "
diğer mesleklerden pek farkı yok.

suleymankkoklu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kendi olanaklarımı ve ücretimi yazayım
SSK+Yemek+850 maaş
Sabah 8.30 - akşam 18.30
Cumartesi 1'e kadar..
Yılda bir defa zam alıyorum.
daha iyi ve daha kötü konumda olanlar vardır. Bazı işyerleri ücreti düşük verir ancak sağlam şirkettir. Ben öyle bi yerde çalışıyorum
sanırım bunları sormak istedin? Bu işi seviyorsan fedakarlık yapabileceğini düşünerek karar vereceksin
kolay gelsin

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
kendi olanaklarımı ve ücretimi yazayım
SSK+Yemek+850 maaş
Sabah 8.30 - akşam 18.30
Cumartesi 1'e kadar..
Yılda bir defa zam alıyorum.
daha iyi ve daha kötü konumda olanlar vardır. Bazı işyerleri ücreti düşük verir ancak sağlam şirkettir. Ben öyle bi yerde çalışıyorum
sanırım bunları sormak istedin? Bu işi seviyorsan fedakarlık yapabileceğini düşünerek karar vereceksin
kolay gelsin

Meslegimizin ne yazıkki bir maaş aralağı yok... Ben istanbulda, aylık 5,000 ytl alanı da biliyorum 500 ytl yi alamıyanıda...Bu fiyat mezusunuda konuşmak çok sakat bir durum. Çünkü artık günümüzde grafiker kime deniyor karmaşını yaşıyoruz...

mj*ufuk*,
Öncelikle sen, grafik ve web tasarım bölümü kursunu bitirmiş olamazsın. Kurslarda ancak bu uygulamaları yapabileceğin proğramları öğrenmiş olabilirsin. Grafik öğrenmek için lütfen ilgili fakütlerin, özel yetenek sınavlarına başvur. Böylelikle, mesleğe yatkın olup olmadığını çok daha net anlarsın. Mesleğim insanların kararsızlarının yada hayat adına son şanslarını deneyebilecekleri kadar basit değil. Bu meslek bir yaşam biçimi ve para ikincil...

Son düzenleme:

arızaksak

🌱Yeni Üye🌱
ya anlamıyorum abi ya k. bakmayınd akurtan cıkınja hemen bişey yapabileceğinizimi sanıyorsunuz biz sizin yüzünüzden iş bulamıyoruz resmen gerçek bu...
harbi cvplıyım yane bişi bilmiyon etmiyon hade aldılar seni bence 300-500 verrlerse öp başına koy
.............

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
ya anlamıyorum abi ya k. bakmayınd akurtan cıkınja hemen bişey yapabileceğinizimi sanıyorsunuz biz sizin yüzünüzden iş bulamıyoruz resmen gerçek bu...
harbi cvplıyım yane bişi bilmiyon etmiyon hade aldılar seni bence 300-500 verrlerse öp başına koy
.............

Hatanız kursu bitince grafiker olduğunuzu düşünmeniz yada düşündürülmeniz... Lütfen bu fiyatlar çalışmayın. yazik günah bu mesleğe yıllarını vermiş insanların emeklerini hiçe sayıyorsunuz....Bu düşünce yüzünden gerçek iş bilirler de işsiz... (yazını okumakta zorlandım)

arızaksak

🌱Yeni Üye🌱
Hatanız kursu bitince grafiker olduğunuzu düşünmeniz yada düşündürülmeniz... Lütfen bu fiyatlar çalışmayın. yazik günah bu mesleğe yıllarını vermiş insanların emeklerini hiçe sayıyorsunuz....Bu düşünce yüzünden gerçek iş bilirler de işsiz...

Kesinlikle doğrudur.

mj*ufuk*

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle konuma mesaj yazzdığınız için teşekkürler.:>ben bu işte acemi deilim bu işlerle ilgileniodum ve kurs ta ücret az olunca kursada giidim dedim.ben bu işi gerçekten seviorum.ben sadece bu işin geleceğini imkanlarını öğrenmek istemiştim.bizim matbacıda nucat arkadaşımın dediği gibi 500 ytl alnada var 5000 ytl alanda vgar dedi.yani ben elbette bu işi profesyonel yapan arkadaşlarıma saygı duyorum.ben de bu işi sevdiğim için yapmak istiorum.ama öte yandan da babamın işi çok sıkıcı olmasına rağman çok iii geliri olan bi iş.yani uzun lafın kısası ben sevdiğim işi yapmak istiorum ama düşününce git babanın mesleğini yap diorum kendime.neyse hepinize çok teşekkürler arkadaşlar

Son düzenleme:

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Yav kardeşim bu devirde sevdiğin iş değil doyduğun iş.Herşey para evlencen,gelecek kuracan bunların hepsi para bu hale getirdiler olayı.Kız babası bile ne iş yapıyorsun diye sormuyor kaç para kazanıyorsun diye soruyor,ister taksi şöförlüğü yap ister fabrika yönet hiç fark etmez para kazandığın iş hangisiyse onu yap.Öyle ben seviyorum,sevdiğim işi yapıcam dersen işin yaş haberin olsun.Dediklerime ben bile katılmıyorum ama hayat şartları ve günüüzün acımasız kuralları bana bile bunu kabul ettirdiki bir başkasına fikir verebilecek kadar benimsemişim.

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Meslegimizin ne yazıkki bir maaş aralağı yok... Ben istanbulda, aylık 5,000 ytl alanı da biliyorum 500 ytl yi alamıyanıda...Bu fiyat mezusunuda konuşmak çok sakat bir durum. Çünkü artık günümüzde grafiker kime deniyor karmaşını yaşıyoruz...

mj*ufuk*,
Öncelikle sen, grafik ve web tasarım bölümü kursunu bitirmiş olamazsın. Kurslarda ancak bu uygulamaları yapabileceğin proğramları öğrenmiş olabilirsin. Grafik öğrenmek için lütfen ilgili fakütlerin, özel yetenek sınavlarına başvur. Böylelikle, mesleğe yatkın olup olmadığını çok daha net anlarsın. Mesleğim insanların kararsızlarının yada hayat adına son şanslarını deneyebilecekleri kadar basit değil. Bu meslek bir yaşam biçimi ve para ikincil...

Sevgili Nüket, ben üniversiteye gidemedim, yeterli puanı toplayamadım yada puanım kırıldı, maddi durumum yoktu, rahatsızdım, özel sorunlarım vardı vs... Bir şekilde üniversiteye gidemedim ve bu mesleği yapmak istiyorum. Bununla ilgili doğru dürüst bir eğitim kurumunu da bilmiyorum, öğrenirsem çok sevineceğim. İnsanların bunu öğrenmek için kurslardan başka pek bi alternatifi yok. Mesleği bilmediği için tabi ki kurstan çıkınca grafiker olduğunu sanacak... "Grafik Tasarımcı" olmak yalnızca öss puanına mı bağlıdır?