Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Silhouette Cameo Plotter Kaydırma Sorunu

tacettin55

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba üstadlar, forumda eski ama bu işlerde tecrübe konusunda yeniyim. Önemli bilgilerinize ihtiyacım var, sorunum ise şöyle;
Silhouhette Cameo dediğim plotter ev tipi 30x300 cm kesim yapabilen bir makina. Ben bu makinaya 30x100 cm lik bir iş yüklediğimde optik göz işaretlerin hepsini okuyor fakat kesim yaparken muazzam derecede kayma meydana geliyor. Kağıdı düz yolluyorum ama milimetrik tabiki ayarlanmaz sonuçta ama çizgilere göre kesmesi gerekmiyor mu? Kağıdın az bişey yamuk verilmesi bütün işi mahveder mi?

Bütün sorunum bu, eğer bir tabaka üzerinde 50-100 etiket kesmiş olan arkadaş varsa bu işi nasıl yapıyorlar ? Buna benzer hata aldınız mı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
makinanın tekerleklerinin üzerinde döndüğü tırtıklı silindiri ve tekerlekleri temizlemelisiniz bir de tekerlekler çok aşınmışsa değiştirmelisiniz

Son düzenleme:

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
sıfır aldınızsa hemen servisiyle iletişime geçmelisiniz

tacettin55

🌱Yeni Üye🌱
sıfır aldınızsa hemen servisiyle iletişime geçmelisiniz

geçtim onlar bi sorun olmadığını söylüyor ben de ufak bi makina almıştım ki yapabilirsem işi büyüteyim diye ama böyle olunca hevesim kırıldı onlar ısrarla benim milimetre derecesinde kağıdı yamuk verdiğimi 1 metre boya ulaşınca da bu hatanın arttığını söylüyorlar. Ne kadar yamuk verilirse verilsin işaretli noktaları okuduktan sonra optik gözün doğru kesmesi gerekmez mi? Siz folyo veya kağıdı verirken milimetrik ayarlıyor musunuz optik gözle? .

Saygılar, yorumunuz için de çok teşekkür ederim.

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
o zaman sizin sıkıntınız folyoyu plottre'e bağlarken oluşuyor folyonun başlangıcını tam gönyeli keserek başlayın bir de plotterde folyo bağlama çizgileri olacaktır onlara tam olarak hizalanıyormu onu bakın

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Optik göz konusunda kaydırma hangi eksende oluyor (X-Y) Aynı işi kestiğinizde sapma hep aynı oranda mı kalıyor, malzemeyi sisteme bağlayınca manuel olarak, makinenin kontrol sisteminden malzemeyi son noktasına kadar götürüp geri getirince aynı noktaya geri geliyormu?

Mekanik bir hatamı var, Yoksa optik göz ile motorların calibrasyonundamı sorun var bunları test etmesi gerekiyor Servisin

Profesyonel optik gözlü makinelerde malzeyi eğri bağlasınız bile elektronik kart sistemi içindeki yazılım eğri bağladığınız oranda düzeltmeyi kendi yapar. (Bu özellik sadece Profesyonel kesicilerde mevcut.) Marka vermiyorum reklam olmasın..

İstanbul Reklam Ürünleri
Erkan DERYA

tacettin55

🌱Yeni Üye🌱
Optik göz konusunda kaydırma hangi eksende oluyor (X-Y) Aynı işi kestiğinizde sapma hep aynı oranda mı kalıyor, malzemeyi sisteme bağlayınca manuel olarak, makinenin kontrol sisteminden malzemeyi son noktasına kadar götürüp geri getirince aynı noktaya geri geliyormu?

Mekanik bir hatamı var, Yoksa optik göz ile motorların calibrasyonundamı sorun var bunları test etmesi gerekiyor Servisin

Profesyonel optik gözlü makinelerde malzeyi eğri bağlasınız bile elektronik kart sistemi içindeki yazılım eğri bağladığınız oranda düzeltmeyi kendi yapar. (Bu özellik sadece Profesyonel kesicilerde mevcut.) Marka vermiyorum reklam olmasın..

İstanbul Reklam Ürünleri
Erkan DERYA

Yanıtınız için gerçekten çok teşekkür ederim, yarın servisten makina geliyor dediğiniz gibi kontrol edip bakacağım. Tekrar iletişime geçeceğim. dediğiniz gibi profesyonel bir makina değil sanırım. İyi çalışmalar.

mehmetgul1806

🌱Yeni Üye🌱
Makinada hala sorun yaşıyor ve kullanmıyorsanız uygun bir fiyata bana satın. ben kullnırım.