Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arımızın ismini seçiyoruz...

Arımızın ismi ne olsun?

• Hezarfen

Oy: 88 32.2%
  • Başarı

Oy: 26 9.5%
  • Grafi

Oy: 111 40.7%
  • Kâşif

Oy: 48 17.6%

• Kullanılan toplam oy
    273
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Yapılan isim önerilerinde 15 sayfa kadar isim önerisi geldi. Bu isimlerden yönetim ekibi olarak bir ön eleme yaptığımızda aşağıdaki sonuçlar kalmıştır.Son eleme olarak siz üyelerimizin ankete katılarak arımıza isim verme konusunda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.

İsim öneren arkadaşların kullanıcı adları 5 gün sonra açıklanacaktır.

Hezarfen: Hezar Farsça da 1000 sayısını ifade eder. Hezarfen ise: Fenli; âlim, bilgili kişi…

Ayrıca bizim geçmişimizden bir düşünür ve bilim adamı, dünyada ilk uçan insan olarak kabul ettiğimiz Hezarfen Ahmet Çelebi; yaşadığı dönemde aykırı bir fikir olarak görülen uçma eylemini gerçekleştirmek için büyük bir istek duymuş ve gerçekleştirdiği de rivayet edilmektedir.

Hezarfen’in fikirleri grafik tasarımcılarla işte bu noktada kesişmektedir, grafik tasarımcıların uçarı fikirleri gerçekleştirme isteğini simgeleyen biridir Hezarfen Ahmet Çelebi.

Grafik tasarımcıların sadece kendi mesleklerindeki konularla değil kendi mesleği dışındaki konularda da bilgi sahibi olması ve arımızın da uçma becerisi olduğunu düşündüğümüzde sanırım önerilen birçok isim arasından neden Hezarfen ismi önceliklerimiz arasında olduğunu sanırım daha iyi ifade etmiş olacağız.

Başarı: Başarma işi, muvaffakiyet… Fakat burada bu anlam dışında ayrıca Baş ve Arı kelimelerini de ifade etmek istenmiştir.

Grafi: Grafik kelimesinin ilk iki hecesi…

Kâşif: Var olan ancak bilinmeyen bir şeyi bulan, ortaya çıkaran kimse, bulucu. Keşif yapan kişi…

ari.gif

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Oyum: BaşARI' ya:)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Hezarfen...dedim çünkü o gerçek bir tasarımcı ve tarihin hakkını yemesine izin verdiğimiz bir karakter. eğer Hazerfen olursa, bence bir şekilde "bizce" hakkını geri vermiş oluruz...

Son düzenleme:

St.ONe

Uşşaki
🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hezarfen dedim grafikerler olarak bilgiyi kaliteli olarak ve bilgili kişiler tarafından verildiğinden dolayı "Hezarfen" bence içlerinden en iyisi olabilirdi.

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
oyum grafi'ye....hazarfen isminin bir maskot için biraz ağır olacağını düşünyorum...

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Hezarfen anlam olarak güzel yalnız akılda kalması zor bir kelime,
Başarı, espirisi olan bir kelime ama yanına herangi bir ek geldiğinde anlam değişikliği ve yanlış algınamaya yol açabilir. Örnek; başarı nerde? yada başarısız bir gün? gibi
Kaşif kelimesinin de hiçbir espirisi yok.Aynı zamanda keşfetmekten türemiş bir isim.Bizim işimiz keşfetmekten çok keşfeldimişi yorumlamak diye düşünüyorum.
Grafi hem sempatik hemde akılda kalıcı, biraz sıradan olabilir ama aralarında birini seçmek gerekiyorsa oyum grafi isminden yana:)

vlkndztpe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Grafi Diyorum.. Başka Da Bişi Demiyorum ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...