Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bella Fotoğrafçılık logo

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Çok sevdiğim bir kardeşime çalıştığım logoyu beğenilerinize sunuyorum.

KURULUŞUN ADI: Bella Fotoğrafçılık.
ÇALIŞMADA KULLANDIĞIM ZİHİNSEL TEMELLER: Bella kelime anlamı olarak italyanca GÜZEL demektir. Bu temelden hareketle, güzellik ve estetiği çağrıştırması için e'nin uzantısını altın kesit spiraliyle simgeledim. Bu spirali özgünlüğü çağrıştırmak amacıyla Be bütünleşmesini, aynı zamandada renkle ayrıştırarakta vermeyi hedefledim.

bella1vi5.jpg

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir kere daha buradan teşekkürlerimi sunuyorum hocam.
:)

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Güzel bi çalışma olmuş. Çok hoş duruyo elinize sağlık. Genelde objektif ya da film şeridi gibi şeyler kullanılır fotoğraf stüdyosu logolarında. Bu açıdan birazda çizgi dışında olmuş. Bu açıdan da çok hoşuma gitti :) ordaki "e"nin uzantısı çok güzel bi vurgu olmuş bence. O uzantının sonunda kıvrımlardan ziyade daha simgeleyici bişeyler konulabilir diye düşünüyorum. (naçizhane yorumlarım) İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Bir kere daha buradan teşekkürlerimi sunuyorum hocam.
:)

Birşey değil Gökhan, logonu güle güle kullan.

Güzel bi çalışma olmuş. Çok hoş duruyo elinize sağlık. Genelde objektif ya da film şeridi şeyler kullanılır fotoğraf stüdyosu logolarında. Bu açıdan birazda çizgi dışında olmuş. Bu açıdan da çok hoşuma gitti :) ordaki "e"nin uzantısı çok güzel bi vurgu olmuş bence. O uzantının sonunda kıvrımlardan ziyade daha simgeleyici bişeyler konulabilir diye düşünüyorum. (naçizhane yorumlarım) İyi çalışmalar.

Beğeni ve eleştirileriniz için teşekkür ederim.
Alltaki spiral vurgu, altın kesit dediğimiz, estetikte kullanılan çok önemli bir ölçü kavramıdır. Bella ve alttaki spiral vurgu logonun asıl nirengi noktasıdır. Fikir neredeyse tamamen o spiraldir.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim hocam. Gerçekten çok başarılı bir logo olmuş. elinize sağlık :)

bbluee80

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok dengeli, çok hoş, çok başarılı bir logotayp. Tebrikler.

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Beğeni ve eleştirileriniz için teşekkür ederim.
Alltaki spiral vurgu, altın kesit dediğimiz, estetikte kullanılan çok önemli bir ölçü kavramıdır. Bella ve alttaki spiral vurgu logonun asıl nirengi noktasıdır. Fikir neredeyse tamamen o spiraldir.

Bilgiler için teşekürler hocam. Daha önce spiralin bunları temsil ettiğini bilmiyodum. Sayenizde bir şey daha öğrenmiş oldum :) Saygılar.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Spiralin et kalınlığı Bella'dan daha ince duruyor. Bilerekmi öyle yaptınız acaba.
Elinize sağlık.

fillix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
emeğinize sağlık ben çok beğendim yorum yapmadan geçemedim.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Syn. Cahit Hocam ve bu konuya yorum yapan tüm arkadaşlar!. Hepinize teşekkürler forumda bir logo nasıl paylaşılır? nasıl yorumlanır? sanırım en güzel örneğini veriyoruz..

Aslında hocamın açıklama yapmasına gerek yoktu logo zaten bilinçli tasarlandığından ilk bakışta uyandırdığı hisler belliydi, ancak Cahit hocam paylaşım ile eğitimi bir arada sunmayı yine başarmış ve yorumlayan tüm arkadaşlar önce hocama saygısından sonrada çalışmanın güzelliğinden olsa gerek ki doğru sorular ve doğru bakış açısı ile paylaşımı değerli kılmış.

Forumun heryerinden bu tür konuları görmek dileğiyle. Herkese iyi forumlar.

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok şık ve başarılı bir çalışma olmuş.ellerinize,emeğinize sağlık.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Bilgiler için teşekürler hocam. Daha önce spiralin bunları temsil ettiğini bilmiyodum. Sayenizde bir şey daha öğrenmiş oldum :) Saygılar.

Syn. Cahit Hocam ve bu konuya yorum yapan tüm arkdaşlar!. Hepinize teşekkürler forumda bir logo nasıl paylaşılır? nasıl yorumlanır? sanırım en güzel örneğini veriyoruz..

Aslında hocamın açıklama yapmasına gerek yoktu logo zaten bilinçli tasarlandığından ilk bakışta uyandırdığı hisler belliydi, ancak Cahit hocam paylaşım ile eğitimi bir arada sunmayı yine başarmış ve yorumlayan tüm arkadaşlar önce hocama saygısından sonrada çalışmanın güzelliğinden olsa gerek ki doğru sorular ve doğru bakış açısı ile paylaşımı değerli kılmış.

Forumun heryerinden bu tür konuları görmek dileğiyle. Herkese iyi forumlar.

Eğitimci olmam nedeniyle, yaptığım işlerin özellikle eğitici olanlarını sergilerim.
Bunu görmeniz ve takdir etmeniz benim için inanın, çalışmayı beğenmenizden daha önemli. Eleştiri bile olmayan kasıtlı yorumlara bile doyurucu açıklamalar getirmeye çalıştım. Bu açıklamalarım bazı üyeler tarafından tepkili ve sert olarak yorumlandı. Ama benim amacım sadece eğitici olabilmek ve çalışmayı en iyi şekilde kelimelerle ifade edebilmektir. Başka birşeyde herkesin yapılan işi beğenmesi mümkün değildir. Yani ben herkesin beğenisine hitap edemem, zaten böyle birşeyde abesle iştigaldir. Eleştiri sunan arkadaşların mümkün olduğu kadar, beğeni gibi subjektif kavramla değilde. Bilimsel ve objektif verilerle eleştiri sunmasını dilerim.

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
başarılı ve mükemmel bi çalışma zaten cizginize ve çalışmalarınıza diyece laf yok tebrikler hocam

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok zarif görünüyor da ben en çok iki rengi kullanışınızı beğendim içiçe büütnlediğiniz be yi kırmızıyla ayırmak ve yanyana çok yakışan siyahla tammalamak işi başarılı kılmış tebrikler...

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelikle ellerinize sağlık Cahit Hocam.
Çalışma her yönüyle, tasarım, sunum ve bütünlük açısından gözü doyuruyor.
Genel olarak çalışmalarınız, açıklamalarınız ve düşünsel anlamları (zihin oyunları) zaten bir ders niteliğinde.
Forumda nadiren "logo nedir?" sorusu ile karşılaşıyorum.
Cevabını merak edenlere iyi bir örnek oldu. :)

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Herşeyden önce logoda yapılan her çizginin bişey ifade etmesi bi anlama dayanması fikri güzel,benim gibi bu işi bilmeyenler için oldukça faydalı oldu.Teşekkürler.