Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bayan baykuş İllüstrasyon calışmam

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
Kullanılan Program Photoshop cs
Mausla yapılmıştır.
Hazır brush kullanılmamıştır.

filizdemirtas.jpg

Benzer konular

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Filiz'cim uzun aradan sonra güzel bir çalışmayla döndün sende.
Çok başarılı bir çizim olmuş. Fakat o asanın bayanın belinin arkasından mı geçiyor, orada bir sanki ifade eksikliğimi var belkide bana öyle geldi. Ama güzel bir çalışma olmuş eline sağlık canım...

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
Asa kadının beline saplanmış gibi duruyor. orda biraz derinliğe ihtiyaç var. Birde kadının yüzünde birazdaha çalışabilirsin. Birde baykuşun duruş açısıyla asa pek uyumlu olmadı gibi. Yani baykuş biraz asadan bağımsız bir duruş sergilemiş.

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
Asa kadının beline saplanmış gibi duruyor. orda biraz derinliğe ihtiyaç var. Birde kadının yüzünde birazdaha çalışabilirsin. Birde baykuşun duruş açısıyla asa pek uyumlu olmadı gibi. Yani baykuş biraz asadan bağımsız bir duruş sergilemiş.

katılıyorum ayrıyetten bacaktaki dövme sırıtmış olmasa daha iyi olurmuş eline sağlık...

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Elinize sağlık...

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel olmuş. elinize sağlık.

çizimin dış hatlarının keskinliği dikkat çekici. ancak, çizimde el, kol, elbise vs. birleşim noktaları bu keskinliğe tezat oluşturacak biçimde flu yapılmış. hatta bu keskin dış hatlar pelerinin sağ alt kıvrımında uygulanmamış (sanırım burayı çizime sonradan eklediniz).

bir de baykuş'un duruşunda pençe'nin sopaya tam oturmaması sorunu var.

gözler fazla simetrik gibi geldi bana ama bilemiyorum.

elbise kıvrımlarını gerçekten çok beğendim. tebrik ederim. :alkis:

iyi çalışmalar.

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
%100 illüstrasyon emeğinize zamanınıza sağlık çok hos kompozisyon çizim hatalarını dile getirmek istemiyorum mausla yapmıssınız çok basarili

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
ayrıca diğer çalışmalarınıza da baktım kıyafet illustrasyonu konusunda gerçekten tebrik ederim,çok başarılısınız:alkis:

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
değnek ve bayanın dudağı dışında çok çok iyi bence çok beğendim elinize sağlık

teşekkürler karantina.

Filiz'cim uzun aradan sonra güzel bir çalışmayla döndün sende.
Çok başarılı bir çizim olmuş. Fakat o asanın bayanın belinin arkasından mı geçiyor, orada bir sanki ifade eksikliğimi var belkide bana öyle geldi. Ama güzel bir çalışma olmuş eline sağlık canım...

Teşekkür ederim Fatoşcum işler dolayısıyla ekleyemiyorum çalışma, ara biraz uzuyor :) Evet Arkasından geçiyor, aslında bunu yaparken böyle eleştiri alıcağımı biliyordum çünkü biraz değişik bir asa tutuş durumu :) Asa için gölge falan yaptım ama doğrusu onun üzerinde pek durmadım olabilir belki biraz daha bişeyler yapılabilirdi.Ama inanın içinden geçseydi çok fena bir görüntü yapardım gerek yüz ifade biçimi gerekse vucüdunla değneyin temas ettiği bölümü :D

Teşekkür ederim.

katılıyorum ayrıyetten bacaktaki dövme sırıtmış olmasa daha iyi olurmuş eline sağlık...

Dövmeyi çalışmanın adına uysun ve estetik duruyor diye yaptım olmadığı zamanda çok bir boşluk yaratıyordu.Teşekkür ederim :)

Elinize sağlık...

Teşekkürler mehmetsoy.

güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık

teşekkürler erce.

güzel olmuş. elinize sağlık.

çizimin dış hatlarının keskinliği dikkat çekici. ancak, çizimde el, kol, elbise vs. birleşim noktaları bu keskinliğe tezat oluşturacak biçimde flu yapılmış. hatta bu keskin dış hatlar pelerinin sağ alt kıvrımında uygulanmamış (sanırım burayı çizime sonradan eklediniz).

bir de baykuş'un duruşunda pençe'nin sopaya tam oturmaması sorunu var.

gözler fazla simetrik gibi geldi bana ama bilemiyorum.

elbise kıvrımlarını gerçekten çok beğendim. tebrik ederim. :alkis:

iyi çalışmalar.

Pelerinin alt kısmının asanın tarafına gelen yeri keskin olmasını bilerek yaptım çünkü asadan gelen bir ışık var kadın figürünü ortadan ikiye bölersek aslında bu tüm çalışmada mevcut olduğunu görüceksiniz asanın tarafına gelen bölüm ışık aldığı için vucut hatları gerekse pelerindeki ışık daha fazla keskin,

Gözlerin simetrik olmasıda baykuş göz yapısına yakın onu anımsatmasını istediğim için o şekilde çalıştım.Teşekkür ederim.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Ellerine sağlık FİLİZ...

-Baykuş konusundaki sorun; Pençelerinin altında hafif bir gölge olmaması, çubuğa tutunmuş izlenimi vermeliyiz, ve karşıdan bakıldığında baykuşun sağ ayağının 2. parmak pençesi çubuk üzerine gelmiş, onu çubuğun arkasına alsak daha iyi olur.

-Çubuğun kadının beline saplanıyor gibi görünmesindeki sebep; çubuğun tam bele geldiği kısımın karşıdan bakıldığında sağa doğru kavisli olması.Hani birinin tiki olurda yan tarafına dokunuruz ya, oda dokunduğumuz tarafı kaçırır(tepki) kadın sanki çubuğun sırtından geçişine tepki vermiş gibi...(buda saplanma, rahatsız etme izlenimi veriyor)

-Baykuşun arkasından gelen bir ışık var, baykuşun gölgesinin kadın görseli üzerinde ,göbek deliği ile göğüs arasında biryerlere düşmesi gerekiyordu.

-Bacakların alt kısmında yine pelerin üstüne düşen bacak gölgeleri güzel olurdu.(ekstra detay ekstra mükemmellik)

-Son olarak; Çubuğa bevel vermişsin...Bence en büyük hatan.Bütün çalışma el emeği göz nuru, o kısımada fırçalarla müdahale etseydin keşke...Biraz ağaç dokusu(ham maddesi ağaç ise) biraz deformasyon (mistik bir hava katmak için )

-Pelerin-elbise dokulandırması konusunda yine çok başarılı...Severek yaptığn belli :)

Tamamı şahsi fikirlerim.

Genel itibariyle çok beğendim...ellerine sağlık tekrar...Başarılar diliyorum.

fairylike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.facebook.com
eksiklikler var.söylenmiş zaten.ama çok iyi bi kompozisyon.elbisedeki kıvrımlara da bayıldm.ellerine sağlık

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
ayrıca diğer çalışmalarınıza da baktım kıyafet illustrasyonu konusunda gerçekten tebrik ederim,çok başarılısınız:alkis:

Teşekkürler karantina :)

%100 illüstrasyon emeğinize zamanınıza sağlık çok hos kompozisyon çizim hatalarını dile getirmek istemiyorum mausla yapmıssınız çok basarili

Teşekkürler :) Zirzoop evet o konuda çok haklısın mausla biraz zor oluyor kendimi tam ifade edemiyorum.

Ellerine sağlık FİLİZ...

-Baykuş konusundaki sorun; Pençelerinin altında hafif bir gölge olmaması, çubuğa tutunmuş izlenimi vermeliyiz, ve karşıdan bakıldığında baykuşun sağ ayağının 2. parmak pençesi çubuk üzerine gelmiş, onu çubuğun arkasına alsak daha iyi olur.

-Çubuğun kadının beline saplanıyor gibi görünmesindeki sebep; çubuğun tam bele geldiği kısımın karşıdan bakıldığında sağa doğru kavisli olması.Hani birinin tiki olurda yan tarafına dokunuruz ya, oda dokunduğumuz tarafı kaçırır(tepki) kadın sanki çubuğun sırtından geçişine tepki vermiş gibi...(buda saplanma, rahatsız etme izlenimi veriyor)

-Baykuşun arkasından gelen bir ışık var, baykuşun gölgesinin kadın görseli üzerinde ,göbek deliği ile göğüs arasında biryerlere düşmesi gerekiyordu.

-Bacakların alt kısmında yine pelerin üstüne düşen bacak gölgeleri güzel olurdu.(ekstra detay ekstra mükemmellik)

-Son olarak; Çubuğa bevel vermişsin...Bence en büyük hatan.Bütün çalışma el emeği göz nuru, o kısımada fırçalarla müdahale etseydin keşke...Biraz ağaç dokusu(ham maddesi ağaç ise) biraz deformasyon (mistik bir hava katmak için )

-Pelerin-elbise dokulandırması konusunda yine çok başarılı...Severek yaptığn belli :)

Tamamı şahsi fikirlerim.

Genel itibariyle çok beğendim...ellerine sağlık tekrar...Başarılar diliyorum.

Tik olayına çok güldüm:rofl: Evet asa konusunda biliyorum önemsemedim pek haklısınız,diğer detaylarda olabilirdi ekstra detay ekstra mükemmellik hemfikirim .

Değerli ve detaylı yorumun için teşekkürler YoŞa :)

Gülsüm ÖZER

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çok başarılı. Kıyafet gölge olayını bir türlü beceremiyorum. Özellikle kıyafeti çom beğendim.
Emeğinize sağlık.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bayan baykuş :p
Öncelikle ellerine sağlık canım benim.

Bu çalışmayı görünce önce şaşırdım sonra sevindim...Çünkü bitmesini bekliyordum...Çalışmaların aşamaları görmüş ve verdigin emeğin ne kadar büyük oldugunu gören biri olarak, tebrik ederim.

Baykuş ve bayan, karakter olarak çok iyi özdeşleşmiş...ve kendimde parçalar buldugum bir karekter. :p :) O yüzden bu çalışmayı çok seviyorum.

O kadar işlerin olmasına ragmen, büyük bir azimle ve severek çıkan bir çalışma olması nedeniyle çizim ne olursa olsun "+"yı alıyor bile...ki gayetde başarılı.
Değinilmesi gereken noktalara zaten değinilmiş....özellikle mouse ile bu çizim çıkması; çok güzel ve gerçekçi olmuş :)
Tekrar tebrik ederim.Yeni çalışmalarınıda görmek dileğiyle ;)

Ellerine, fikrine ve emeğine sağlık canım :kiss:

İyi çalışmalar dilerim.

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
güzel bir çalışma olmuş eline sağlık

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Canım ellerine sağlık çok güzel olmuş:) Beklediğimize değdi doğrusu sık sık çiz artık.Tebrik ederim.