Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo tasarım ücreti?

alisenok

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.alisenok.tr.gg
arkadaşlar şehir-bölge farklılıkları oluyormu diye merak ettiğim için soruyorum.
şirket logolarını ne kadara yapıyorsunuz?
herkes bir ücret ve şehir yazabilir mi?

ANIL YÜNCÜ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dbrajans.com
valla bennevşehirdeyim ve ajans hizmeti veriyoruz iş aldığımız kişilere istekleri üzerine logo yapıyoruz ama ücretsiz oluyor :) ama tahminime göre burda 50 tl falan

Son düzenleme:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar şehir-bölge farklılıkları oluyormu diye merak ettiğim için soruyorum.
şirket logolarını ne kadara yapıyorsunuz?
herkes bir ücret ve şehir yazabilir mi?

Çalışan ve iş verenleri birbirine düşürmek içinmi böyle bir konu açtınız.?

sana şöle söleyim outdor bilboart vs hizmetlerimiz var ve bunlara reklama almak için köprüyü geçene kadar deveye dayı diyoruz :)

Ve piyasayıda baltalıyorsunuz.

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
valla ben nevşehirdeyim ve ajans hizmeti veriyoruz iş aldığımız kişilere istekleri üzerine logo yapıyoruz ama ücretsiz oluyor :) ama tahminime göre burda 50 tl falan

bunun için freelance fiyat listesi paylaşmıştı bir arkadaşımız...ne kadar uygulanır tartışma konusu fakat bu kadar düşürülmemeli diye düşünüyorum ben:)

ANIL YÜNCÜ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dbrajans.com
Çalışan ve iş verenleri birbirine düşürmek içinmi böyle bir konu açtınız.?

Ve piyasayıda baltalıyorsunuz.

baltalama denmez buna herkes ekmeğinin peşinde ve bu zamanın şartlarına göre bunlar gayet normal.
peki söyleyin bir logo tasarımına dünya kadar para alan adamlar piyasayı baltalamıyor mu sizce ?
reklam alacağın bir firmanın logosu eskidir veya değişiklik yapılacaktır ve senden logo istiyor adamın reklamını almışınbir de logoya para alırsan bu sefer de insanları iyice sömürmüş olacaksın ve asıl bu zaman piyasayı baltalamış olacaksın...

burda piyasayı esnafı koruyacaksan eğer beni değil bizi bu duruma düşüren iktidarı yargıla...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
baltalama denmez buna herkes ekmeğinin peşinde ve bu zamanın şartlarına göre bunlar gayet normal.
peki söyleyin bir logo tasarımına dünya kadar para alan adamlar piyasayı baltalamıyor mu sizce ?
reklam alacağın bir firmanın logosu eskidir veya değişiklik yapılacaktır ve senden logo istiyor adamın reklamını almışınbir de logoya para alırsan bu sefer de insanları iyice sömürmüş olacaksın ve asıl bu zaman piyasayı baltalamış olacaksın...

Sana hayatında bol şans diliyorum. Sarhoş ve cahil durumunu hatırlattın bana. Teşekkürler.

alisenok

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.alisenok.tr.gg
arkadaşlar lütfen tartışmayalım, bu konunun açılma sebebinin SADECE ŞEHİR-ÜCRET farklılığını ölçmek için olduğunu söylemiştim...

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org

burda piyasayı esnafı koruyacaksan eğer beni değil bizi bu duruma düşüren iktidarı yargıla...

Yüksek ücrete logo yapan kişiler, sizin gibi bedavaya logo yapıp müşteri toplamaktan çok kaliteli işler çıkarıp müşterinin onları tercih etmesini isteyen kişilerdir.
Açıkçası ben mustafa çok ucuza logo yapıyor, ona yaptıralım dedirtmekten çok bizim firmamızın parası mustafa'ya logo yaptırmaya yetmeyecek dedirtmeyi tercih ederim.
Para sizin paranız, emek sizin emeğiniz tercih sizin...

ANIL YÜNCÜ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dbrajans.com
bak ben grafiker değilim veya işveren değilim anlıyomusun beni. ucuza logo yapmıyoruz iş aldığımız kişilere logo yapıyoruz dikkatli olkuyun yorumları...sonuç olarak kaç kişi 50 tl vermek yerine 100 tl vermek ister iş aynı emek aynı !!!

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
Anıl bey size katılmıyorum...çünkü siz esnaf düşüncesiyle hareket ediyorsunuz...sürümden kazanma mantığınız var diye düşündüm bir an...logo dediğiniz şey basit değildir...arçelik firması logosunu ivan chermayeff'a (tv'nin yalancısıyım) 200.000 amerikan dolarına tasarlattı..hani sözde yenilikçi kıytırık logoyu:) burada bir zihinsel uğraş söz konusu...sadece onunla da kalmıyor çizimde yapabilmek gerekiyor...ben beceremediğim için yapamıyorum mesela..ama arkadaşlarımızın emeğine haksızlık oluyor bu tutumunuz...
sözlerim kırmak için değildir...sürçü lisan ettiysek affola...

ajansmert

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar,anıl arkadaşıma katılıyorum ben, müşterinin hazır olan logosunu,corel,frehand vs.gibi proğramlarla çizerek kendi işimizi basıyor ve para kazanıyoruz
bir yanlış anlaşılma söz konusu sanırım; logosu hiç olmayan bir firmaya logo tasarımı yapacaksam bende 50 tl ye falan yapmam..ve bence anıl arkadaşımda 50 tl için günlerini verip düşünüpde logo için emek vermez.

alisenok

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.alisenok.tr.gg
o zaman şöyle diyelim, sıfırdan bir logoyu ne kadara tasarlıyorsunuz? anıl yüncüden başka kimse buna cevap vermedi ki, ücret azlığı-çokluğu lütfen başka yerde tartışılsın, tekrar söylüyorum sadece ÜCRET VE ŞEHİR YAZALIM!!!

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
o zaman şöyle diyelim, sıfırdan bir logoyu ne kadara tasarlıyorsunuz? anıl yüncüden başka kimse buna cevap vermedi ki, ücret azlığı-çokluğu lütfen başka yerde tartışılsın, tekrar söylüyorum sadece ÜCRET VE ŞEHİR YAZALIM!!!

Arkdaşlar Kurallara uyuyor. Aslında forumumuzda ücret belirlemek ve bunu alenen yazmak yasak, daha doğrusu etik değil.
Bence siz bu konuyu bu şekilde irdelemeyin, En çok uygulanan ticari şekil: "Logosunu Hazırladığınız Firmanın Durumuna Göre Fiyat Belirlemektir."

.........ve bence anıl arkadaşımda 50 tl için günlerini verip düşünüpde logo için emek vermez.

Sanırım sorunda tam burda başlıyor.. Anıl Arkadaşımız Günlerini vermediği için bir logo tasarlamasına ve zihinsel, psikolojik, stratejik, teknik gibi hiçbir olguyu hesaba katmadan sadece çiz bakalım ne çıkacak mantığıyla yaptığı için logoyu 50 lira fazla bile diye düşünüyor.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar lütfen tartışmayalım, bu konunun açılma sebebinin SADECE ŞEHİR-ÜCRET farklılığını ölçmek için olduğunu söylemiştim...

Tartışma iki kişiyle olur. Üzme kendini, kise tartışmıyor.

Forum içinde konu açmadan, daha önce yazılan çizilen bir konu varmı diye araştırmanı tavsiye ediyorum. Defalarca işlenmiş bir konu.

* Arkadaş hatrına para almayan,
* Başka işlerinide yaparız buda benden olsun diyen,
* Kurumsal çalışıp, her kalemi ayrı tutan,
* Sadece logo tasarımıyla hayatını idame eden,
* Stok veya logo sitelerine logo satan,
* Matbaa katalog basarken bu da benden olsun,
* Digital Baskı Merkezleri, aracınızı giydirelim logonuz bizden olsun
...
Bu işi yapabilecek çok kişi var ve çok geniş bir platform. Bu fiyatlandırmayı sen değil, firma kendiside belirliyor denilebilir. Eğer çırak mahiyetinde arkadaşlara yaptırmak istersen belki parasız, belkide 50 Tl ye yaptırabilirsin. Ustalarına yaptırmak istersen ozaman duracaksın. Firmanı ve kendini tartacaksın. Ki yapılan iş evladiyelik olsun, kurumsal olsun, Dom bold ile italik yazıp yanına bir clipart koymakla olmuyor bazı şeyler. Emek var ortada..Ha emeğinide 50 Tl ye satıyorsan o senin bileceğin konu.. Bol şans diliyorum.

Ama bu işin içindeysen, iş gelicek buda benden demen kendine ayıp sadece..Önünde uzun bir yol var. Ticarete atılınca (yaptığın ürettiğin bir şeyi satmak) anlayacaksın.

Kolay gelsin..

MtLciL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.otoresim.net
Arkadaşlar tartışmak anlamsız. Hemen hemen hepimiz aynı sıkıntılar içindeyiz. yeri geliyor iş veren esnaf küçük çaplı oluyor ve logo yapıp ücret talep etmiyorsun ama esnafın işinide sen yapmış oluyorsun. Malesef durum artık bu noktalarda.. Tabii artık işin içine çaktırmadan ek ücret de eklenebiliyor :(
Ben geçenlerde logo yaptım adam başka firmaya işi yaptırmış. Ve benim yaptığım logo tabelada alev alev yanıyordu. Bunu görmektense ücretsiz logo yapıp esnafın veya firmanın işini almak daha mantıklı sanki...

ajansmert

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet yaptığın iş kendi kalitenide ortaya çıkarır,mesela ben bir emniyet müdürlüğünin isteği ile bölgesel bir harita çizdim kitapçık şeklinde tasarladım vs...iş bitiminde emniyete hediyen olsun maliyetine bas bize bunu yoksa alamayacağız dediler,inanın anında hayır dedim ve ertesi gün benim istediğim fiyata almak zorunda kaldılar.3 aylık bir emeğim vardı ortada ve babamın oğluna maliyetine iş yapmam ben,hayat tecrübesi olan kimsede yapmaz zaten.ama anıl kardeşim daha 20 sinde :) öğrenir öğrenir,hele bir emek vermeye başlasında...

MtLciL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.otoresim.net
evet yaptığın iş kendi kalitenide ortaya çıkarır,mesela ben bir emniyet müdürlüğünin isteği ile bölgesel bir harita çizdim kitapçık şeklinde tasarladım vs...iş bitiminde emniyete hediyen olsun maliyetine bas bize bunu yoksa alamayacağız dediler,inanın anında hayır dedim ve ertesi gün benim istediğim fiyata almak zorunda kaldılar.3 aylık bir emeğim vardı ortada ve babamın oğluna maliyetine iş yapmam ben,hayat tecrübesi olan kimsede yapmaz zaten.ama anıl kardeşim daha 20 sinde :) öğrenir öğrenir,hele bir emek vermeye başlasında...

Güzel bir örnek..
Teşekkürler..