Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo tasarım ücreti?

ahmet sarıoğulları

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.asreklam.net
konu ve tartışma anlamsız
herkese her şehre her kişiye göre değişir bence fiyat
ama değişmeyecek tek şey vardır.....
bedavaya sadece hava alınır

byspyware

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.swishmaxdersleri.com
kimi şirket vardır 500 der kimi şirket vardır 50 der orasına kimse karışamaz tabiki. fakat yaptıkları iş arasında fark olacağını düşünüyorum.

necoti81

🌱Yeni Üye🌱
ankara reklamcılar derneği sitesine girip bakın fiyatlar orda mevcut....

jixx1903

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben ****tl nin altında yapmıyorum...

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
İstanbulda yasiyorum. İki turlu logo satiyorum. Uluslararasi pazarda 250-500 USD lik isler alabiliyorum ama bu pazardaki musteriler islerin niteligi ve is akisi itibari ile zaten cok vakit almiyor. İstanbul icerisindeki isleri ise harcadigim vakte, logonun hitap edecegi hedef kitleye gore butcelendiriyorum ki bu aslinda musterinin butcesi ile de dogru orantili oluyor. Ama yine de benim icin musterinin butcesinden cok daha fazla ciddiye alinmasi gereken bir faktor. Isin basinda hic bir zaman fiyat vermiyorum.

a_tunc

🌱Yeni Üye🌱
Konu eskimiş ama yine de cevap yazma ihtiyacı hissettim.
Sizleri bilmiyorum ama benim çalışma şeklim biraz farklı. Bende sektörüne ve firmanın kurumsallığına göre işin fiyatı değişiyor. KOBİ'lere yaptığım işlerde müşteri ile 3 adet tasarım üzerinden pazarlık yapıyorum. 3 tasarım içinden beğenmediği takdirde, tekrar ücreti mukabilinde 3 tasarım daha yapıyorum. Emeğinizi harcatmayın arkadaşlar. Eğer müşterinin keyfine kalırsanız ne logo biter, ne de tahsilat.

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
Valla ben antalya da çalışıyorum. Logo tasarım ücreti 1000 TL. alıyorum.

Ama geçerli olan yol şu. Müşterinin potansiyeline göre fiyat belirliyoruz daha çok.

pramier

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
TARTIŞMAYA GEREK YOK. HEM REKLAM VEYAPTIĞIN LOGONUN ÜCRETİNİ ALMA EN DOĞRUSU. İnsanları ucuza ve kolaya alıştırmak sakıncalı. Yaptığını iş ne kadar küçükse aldığınız ücrette o derece küçülür.

umutipek

🌱Yeni Üye🌱
sadece şehir ücret olayı değil aynı zamanda müşteri bakış açısı ile alakalı bir şey adam küçük bir şehirde olabilir ama yurt dışına dikmişti gözü o zaman gene iyi fiyattan iş yapabilirsiniz adam büyük şehirdedir ama beyni yoktur yapacak bir şey izmir deyim grafikerim geçenler de 20 dakka da broşür yaptım ağzına kadar dolu bir iş ve 3 kırım bir iş olay müşterinin beyniyle alakalı

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
sadece şehir ücret olayı değil aynı zamanda müşteri bakış açısı ile alakalı bir şey adam küçük bir şehirde olabilir ama yurt dışına dikmişti gözü o zaman gene iyi fiyattan iş yapabilirsiniz adam büyük şehirdedir ama beyni yoktur yapacak bir şey izmir deyim grafikerim geçenler de 20 dakka da broşür yaptım ağzına kadar dolu bir iş ve 3 kırım bir iş olay müşterinin beyniyle alakalı

Sizce bu daha çok müşteriden mi yoksa olabildiğince fiyatları düşüren ve grafikerlerde mi? ( ki çoğuna grafiker demek de yanlış.Üç günlük kursla ve biraz program bilgisiyle kendini tasarımcı sananlara sözüm)

Bu arada bir başka konuda vermiş olduğunuz web sitenizin adresini inceledim.Fiyatlarınız bana çok enterasan geldi.

Kusura bakmayın ama burada yazdıklarınız ile orada verdiğiniz rakamlar arasında çok çelişki var.

tyreal

🌱Yeni Üye🌱
Adanadayım
Logo için Minimum 300 TL alıyorum

emiliyan

🌱Yeni Üye🌱
Logo Fiyatları işe göre deyişiyor. Ben BURSA dan

İstediyiniz zaman ulaşa bilirsiniz. Ben BURSA dan Erdoğan ****TL msn *****************

grafikemal

🌱Yeni Üye🌱
yapmayın bunu yaa 50 tl ye logomu olur allah aşkına sizin gibiler batsada kurtulsak

Grafilm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.grafilm.com
logo için 40000 tl alanda var 400 tl isteyende bu ajansın ne kadar ismi duyulmuş ona bağlı ama 50 tl de komik rakam.. yıllar boyu kullanacak belki firma logosunu... Konya da ben 400 tl alıyorum

Son düzenleme:

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
Matbaalar grafiker çalıştırdığı sürece...

hiç farketmiyor arkadaşlar. ister freelance fiyatlarını uygulayın, ister uygulamayın... ister bedava yapin ister ücretli... onuçta matbaalar grafiker çalıştırıp matbaacılık yerine reklamcılık işine soyunduğu sürece (bugün bir broşür işi bir matbaanın yarı fiyat vermesi sayesinde sizlere ömür oldu), fotoğraf sütdyolarının photoshopçu dahileri msn durumlarında "logo tasarımı 10 TL" diye ifadeler yazdığı sürece, copy center adını taşıdığı halde telif vs gibi herşeyi hiçe sayıp tasarım işi alan fotokopiciler oldukları sürece ve kim yaptı diye sormadan demo olarak verilmiş işleri kopyalayıp üzerinden çizgi takip eden ve ben yaptım deyip bunu basan insanlar olduğu sürece, ve müsterilerin iki harfi yanyana koyuyon alt tarafı deme mantığı olduğu sürece. HERKES İSTEDİĞİNİ YAPSIN. zaten bu işin TR'de cılkı çıktı.

xyzh

🌱Yeni Üye🌱
müşteri ve tasarımcı ile ilgili ben 500tl den aşağı logo yapmadım mesela

müşteri ve tasarımcı ile ilgili ben 500tl den aşağı logo yapmadım mesela

designwish

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu logo vs. tasarımı konusunda ne 50 lira verilir, ne de söylenen ütopik rakamlar. biz ne dersek diyelim, piyasayı öyle bir karıştırdılar ki, hangi işe ne kadar alacağımı şaşırdım.
Az alsam, emeğime acıyorum, çok alsam hak mı geçti acaba diyorum.

işten de soğudum piyasadan da...
arkadaşıma yaptığım logo için 350 tl istedim. ama ajanslardaki "5 örnekli logo,10 örnekli logo" fiyatlarını görünce, çok almışım gibi geldi...

burdaki "freelance tasarım ücretlerine" baktım da, hangi ülkenin fiyatları diye düşünüyor insan.