Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bal etiketi

Graffico

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar, 10 günlük grafiker.net üyesi ve 5 günlük photoshop kullanıcısı olarak bir bal etiketi hazırladım. Yorumlarınızı bekliyorum.:)
b11esizrgb220wu5.png

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Herşeyden önce bağlar kestane balı yazısının stillerini ve altındaki pure raw honey yazısının rengini değiştirip altındaki çizgininde stilini kaldırarak net 850 gr. ın ustune gelen gölgeyi az yaparak email yazısınıda biraz daha gözükür yaparsan daha olumlu yorumlar alabilirsiniz. Ben size ufak bir tavsiye vereyim. Görsellerinizde nerede neyi ne zaman kullanıcağınızı iyi seçmelisiniz. Gereksiz photoshop efektlerinide her görsel de kullanmayınız. Hele hele basılı medya ürünü olacak ofset baskı tarzı işlerde hüsrana uğramak istemiyorsanız bu gibi şeylerden biraz kaçının...

Üzgünüm bu şekilde olumsuz diyorum.

Necaty

🌟Usta Tasarımcı🌟
Herşeyden önce bağlar kestane balı yazısının stillerini ve altındaki pure raw honey yazısının rengini değiştirip altındaki çizgininde stilini kaldırarak net 850 gr. ın ustune gelen gölgeyi az yaparak email yazısınıda biraz daha gözükür yaparsan daha olumlu yorumlar alabilirsiniz. Ben size ufak bir tavsiye vereyim. Görsellerinizde nerede neyi ne zaman kullanıcağınızı iyi seçmelisiniz. Gereksiz photoshop efektlerinide her görsel de kullanmayınız. Hele hele basılı medya ürünü olacak ofset baskı tarzı işlerde hüsrana uğramak istemiyorsanız bu gibi şeylerden biraz kaçının...

Üzgünüm bu şekilde olumsuz diyorum.

Tamamen katılıyorum.
Kusura bakmayın.

Graffico

🌱Yeni Üye🌱
Samimi yorumlarınız için teşekkür ederim.
Düzeltmelere hemen başlıyorum :)

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Kestane balı o renk olmaz arkadaşım. O vurguladığın renk narenciye balıdır. Kestane balı yani nam-ı diğer deli bal; kahverengi tonuna yakın kırmızımsı bir renktir.Fazla miktarda tüketildiğinde ise vücutta alerjik reaksiyonlar oluşturabilir. Etikette bununla ilgili de bir açıklama olmalıdır bence...

Graffico

🌱Yeni Üye🌱
Sayın Hürrem gözleminiz doğru kestane balı daha koyu olur. Ama ışıkta akarken hele ıhlamurla karışıksa bu renk de idare eder.:)
Deli bal tamemen farklı bir baldır. Rodedanderon çiçeklerinden elde edilen baldır ve insanı zehirler. Kestane balı sert olduğu için fazla yenemez. Ihlamurla karıştığında o sertlik azalır.
Renginin koyu olduğu konusunda hemfikiriz. Yorumlarınız için tesekkur ederim. :)

Graffico

🌱Yeni Üye🌱
Yavaş yavaş öğreniyoruz:)
bbal23yorumicinqi0.gif

(sağdaki siyahlık emaili saklamak için.)
"düzeltzeltilmişi" düzeltemiyoruz, admine duyurulur:)

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Sayın Hürrem gözleminiz doğru kestane balı daha koyu olur. Ama ışıkta akarken hele ıhlamurla karışıksa bu renk de idare eder.:)
Deli bal tamemen farklı bir baldır. Rodedanderon çiçeklerinden elde edilen baldır ve insanı zehirler. Kestane balı sert olduğu için fazla yenemez. Ihlamurla karıştığında o sertlik azalır.
Renginin koyu olduğu konusunda hemfikiriz. Yorumlarınız için tesekkur ederim. :)

Kestane Balı kestane çiçeğinden elde edilir ve halk arasında deli bal olarak adlandırılır. Acımsı buruk tadı olan bu bal çok az yenildiğinde sinir bozukluklarına iyi gelmekte, çok yenildiğinde ise, merkezi sinir sisteminde felçlere neden olmaktadır. Zehirlenme, bulantı, kusma ile kendini göstermektedir. Buna arının sarı renkte çiçek açan Azelea pontica L. ve kırmızı çiçekli Rhodedonderon ponticum L. bitkilerinden topladığı öz neden olmaktadır. Bir şeker kaşığından fazla yenilmemesi tavsiye edilir. Kestane balını ıhlamurla karıştırdığınızda ona kestane balı diyemezsiniz ve dediğiniz gibi de "deli bal" tamamen farklı bir bal değildir.

Konuyu burada kapatıp, etiket yorumuna dönebiliriz artık.

İyi çalışmalar.

luciddreaming

🌱Yeni Üye🌱
sol taraftaki metnin okunurluğu zor değil mi? adres kısmı da aynı şekilde. düz metin halinde kullanırsan daha iyi okunacaktır.

Graffico

🌱Yeni Üye🌱
bal etiketi son haline yorum ekle

Yorumlarınızı bekliyorum :)
bbal28nowwud6.jpg

blackman22085

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evt 5 günlük photoshop kullanıcısı olduun belli eminim daha iyi olacaksın en azından ilerde hazır filtreleri kullanmayacaksın:)

harun_asa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kestane balı o renk olmaz arkadaşım. O vurguladığın renk narenciye balıdır. Kestane balı yani nam-ı diğer deli bal; kahverengi tonuna yakın kırmızımsı bir renktir.Fazla miktarda tüketildiğinde ise vücutta alerjik reaksiyonlar oluşturabilir. Etikette bununla ilgili de bir açıklama olmalıdır bence...

Bilgilene hayranım valla:D

yoruma gelince sen bu istekle kısa zamanda daha güzel şeyler çıkartırsın arkadaşım, bunu kaybetmemen dileğiyle aramıza hoşgeldin...

dardai_06

🌱Yeni Üye🌱
gölgeleri 1 ve 3 de metinden çok uzakta kullanmışsın. gelişme var ama ilkine göre.. olacak gibi ;) çalışmaya devam....
bir öneri benden sana, vectörel bir program kullan bence (corel, freehand gibi) çok daha iyisini yapabilirsin

Graffico

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler, böyle faideli yorumlar işime yarar :):sanat:

leventerdogan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.leventerdogan.net
hoş değil...
canım hiç bal çekmedi üstelik diabet olmama rağmen ne alakası var demeyin yasak olan şey arzulanır. :)

forumda üstadların yaptığı zeytin ve zeytinyağı çalışmalarına bakarken canım her seferinde kahvaltı çekiyor..

evde zeytin bitince hemen foruma koşup bandırasım geliyor...

Not: kötü eleştiri yaptım ya neşeniz bozulmasın diye kısa bi geyik serpiştirdim araya kusura kalmayın...

bu arada ben yazana kadar yeni halide eklenmiş ilkine göre ilerliyor HEDEF BAL OLMALI yazı görselliği değil

ozgunluk81

🌱Yeni Üye🌱
nerde kestane? nerde arı bal doğa çiçek? bana kalırsa öncelikle bir çizim lazım sana şöyle konuyu içeren bir çiçek tarlası arı olmasada olur tabi kestane ağaçlqarı yakından görünen bir kesatne bal rengini bilmiyorum zaten bana kalırsa etiket mümküse yapıştırma oval ve kavanozu mümkün olduğunca kapatmayacak şekilde olsun bırak balın rengi kvanozda görünsün. Bal kendini göstermesi çok önemlidir. Etiket kapatmamalı. Çok daha iyi şeyler çıkartabileceğini düşünüyorum biraz yorumlaman lazım söylenenleri..

delikarga

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle etiket çalışmalarında kullanılacak olan materyali ve ürünün raftaki halini dikkate almalısın. yani kullalıcak kavanoz ve içeriğinin rengi ve de etiketimizin kavanoz üzerindeki yeri. oval bir zemine etiketimizin yapışacağını düşünürsek öncelikle net olarak gözükecek olan alanda marka ve ürünü vurgulamalısın. içindekiler ağırlık vs.. gibi metinleri sağ ve sol alanlara yayabilirsin. örnek bir etiket çalışması ekliyorum umarım faydalı olur iyi çalışmalar.
kamilleturudn8.jpg

grafiker.iso

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1.Bal etiketi, bal kavanozunun en az yarı çapını sarmalı. Böyle olunca da, bir açıdan bakıldığında etiketin 1/3'lük kısmı net algılanır. Görsel, logo ve öncelikle vurgulanmak istenen özellikler, ortada kalan 1/3'lük kısımda toplanmalıdır. Bu alan kavanozun büyüklüğüne göre 2/5 de olabilir. yanlarda kalan kısımlar ikincil bilgi ve ögelere ayrılmalıdır. Tasarıma başlamadan önce alanlarını belirlemelisin.
2.Tasarım yerine oturduktan sonra şekli üzerinde yorum yapılabilir.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok karmaşık olmuş.Birde yazıya efect wermen hiçiyi durmamış resmi direk koymuşsun.renkler we fontlarda pek uyumlu değil.etiket için daha sade birşeyler dene.
emeğine sağlık.